nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Carcassonne: Mayflower

Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: není
Vydavatelé: Hans im Glück
Rio Grande Games
Autoři: Klaus-Jürgen Wrede
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Poprvé přistáli u břehů Ameriky Vikingové, ale pro Evropu byl tzv. Nový svět (New World) objeven až výpravou Kryštofa Kolumba. Pro historii budoucích Spojených států měla největší význam anglická kolonizace atlantského pobřeží.

Píše se rok 1630. Východní pobřeží je prozkoumané, osady New York, James Town a Plymouth založené a nastává čas vydat se dál na západ. Hráči posílají své figurky (meeply) prozkoumávat nové lesy, zakládat farmy, cesty a osady.

MayFlower je jakýmsi americkým remakem původního modrého Carcassonne. Princip hry a většina mechanismů je shodných, zaměřím se tedy jen na hlavní odlišnosti.

Nezačíná se pouze jediným dílkem krajiny, ale jakýmsi sloupcem, který představuje východní pobřeží USA a též slouží jako počítadlo bodů.

Před hrou

Zmíněný průzkum západního vnitrozemí probíhá za účasti dvou prospektorů, velkých bílých meeplů, kteří se vždy umístí nad horní dílky nejvýchodnějších sloupců prozkoumané krajiny.

Detail uzavřeného města

Vždy když  některý z hráčů uzavře nějaký celek (osadu, farmu, cestu), posune hráč, figurku "východnějšího" prospektora o jeden sloupec doleva. Pokud se stane, se nějaká figurka v okamžiku bodování nachází ve stejném sloupci jako prospektor, získává body navíc. Pokud se stane, že se prospektoři ocitnou "západněji" než nějaká figurka, vrací se tato hráči bez jakéhokoliv zisku bodů.

Hra končí po přiložení posledního dílku krajiny. Vítězí hráč s nejvíce body.

Autor: PJ

Další názvy této společenské hry

  • Carcassonne: New World
  • New World: A Carcassonne Game