Carcassonne: Hrad

xxxxxxoooo hodnoceno 121x (Seznam vlastníků)

Carcassonne: Hrad - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Klaus-Jürgen Wrede
Reiner Knizia
Rok vydání: 2003
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hodnoceni

Jak se vam to libi, je to dobre a stoji za zakoupeni?
8.9.2010 14:37:05

Je to dobrá hra
U nás doma se hrávala velice často, když jsem chtěl hrát nějakou lehce vysvětlitelnou hru pro dva. Pro mne je tahle hra pro mainstreamovou skupiny jedna z těch lepších. Hráčská komunita zdejšího webu je ale trošku jiného zaměření, takže těžko soudit, jak ji budou hodnotit ostatní. Ale myslím si, že zdejší hodnocení 3 hvězdičky je tak akorát, i když já jsem téhle hře dal ještě o půl hvězdičky víc.

8.9.2010 14:50:36

PJ

Není z nejhorších...
...ale neřekl bych ani, že je dobrá. Svého času mě bavila, je tam pár moc hezkých nápadů (hradby, které fungují jako hranice herní plochy i jako počítadlo a zdroj bonusů), ale klasické modré Carcassonne mě ve dvou bavilo víc...

8.9.2010 16:33:40

souhlas
Souhlasím s PJ. Hra není špatná, ale žádný velký herní zážitek to není. A když si člověk chce přece jen koupit Carcassone, nač kupovat Carcassonne - Hrad, když za stejné peníze má zábavnější klasické Carcassone, které je pro více hráčů, a je tu také možnost přikoupit další rozšíření.

8.9.2010 18:59:55

danny10795
Ohledně toho rozšíření - nevím, jstli se to dá považovat za klad, v případě těch prvních dvou ještě ano (osobně se mi zdá nejlepší druhé), ale pak už kvalita hodně upadá ;).

8.9.2010 19:09:28

kren
Mě se právě líbila ta uzavřenost a nerozmělňování v dalších a dalších pravidlech. Carcassone mám všechno, ale nejraději si fakt ve dvou zahraju hrad.

8.9.2010 20:54:31

kren
a ja chcem ešte podotknúť,že prevedením je to podľa mňa jedna z graficky najkrajších hier,spracovanie krabice a samotnej hry je vysoko nadpriemerné,vkusné.Kto si rád poteší aj oči,tak si túto hru vychutná dvojnásobne.Na stole je elegantná ako pekné šachy.

8.9.2010 21:25:30

re
Nuz a nemel bych teda lepsi lovce a sberace pro dva? (carcassonne like hry)

8.9.2010 22:17:03

habrik
ako prvé carcassonne by som lovcov doporučil,určite výborné a nielen pre dvoch.

8.9.2010 23:02:00

to dedo
Práve ku grafickému spracovaniu C-Hradu by som mal 2 kritické pripomienky:

1. Kartičky na seba grafikou nadväzujú oku nelahodiaco (min. môjmu), osobitne časti domov a hradu - často vznikajú nepekné geometrické tvary...
2. Tie dieliky hradieb, jednak nemajú v krabici uspokojivé stabilné uloženie a podruhé, ich spojovacie časti v tvare puzzle ... každú chvíľu čakám, kedy sa pri manipulácii odlomia.

Hra samotná je pekná, bez výhrad.

9.9.2010 11:25:53

Vybíráme z Bazaru

Savana
Savana
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas