nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Carcassonne Central: Domácí výroba

Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: (Web published)
print & play
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2001
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Rád bych upozornil všechny fanoušky her Carcassonne, zejména ty, co mají rádi i její rozšíření, na webové stránky fanoušků této hry v Německu, kteří nakreslili a vymysleli další její rozšíření. K tomu, aby jste se stali vlastníky takovéhoto rozšíření, vám postačí počítač, tiskárna, tvrdý papír, nůžky a trošku trpělivosti a zručnosti.

Z mohutné sbírky jsem vybral a přeložil několik rozšíření. Budete-li se chtít podívat na další rozšíření, zde je výše slibovaný odkaz:

http://carcassonnecentral.com/forum/index.php?PHPSESSID=agelmcac8sanur9vmv2n47ses7&action=downloads;cat=3

Rád bych napsal několik slov k přeloženým rozšířením. Tak jako u oficiálních rozšíření, není zde uveden vlastní příběh, ale rozšíření pouze zvyšují možnosti bodování vhodnou skladbou nových kartiček s novými tématy, pokud mají hráči štěstí a vytáhnou si k sobě patřící kartičky. Samotná rozšíření nijak nemění zaběhnutý princip samotné hry a i způsob hodnocení je totožný se způsobem hodnocení v oficiálních rozšířeních. To znamená, že kdo přiloží dle pravidel odpovídající kartičky k sobě, získává ihned vítězné body.

1) Carcassonne – hory

Alpy a Pyreneje se táhnou jako vysoké a nezničitelné pásmo hor přes pláně jižní Francie. Tyto mocné horské řetězy oddělují jižní Francii od jejích sousedů. Přesto lidská zvídavost a důvtip může být schopna překonat překážky, které tyto hory představují.

2) Carcassonne – zelení draci

V Zeleném dračím hostinci zákazníci mluví o divných událostech. Zdá se, že drak vychází z vulkánu, aby terorizoval lid. Díky drakovi se ale obchodu v hostincích napříč celou zemí daří, neboť se cestovatelé bojí zůstat spát venku.

 3) Carcassonne – pivovary

V poslední době mniši a duchovní pracovníci z Carcassonne rozšířili svou působnost také do jiných oblastí, zejména začali vařit světlé anglické pivo pro jiné občany, nicméně jejich činnost se setkala také s určitým nesouhlasem...

 4) Carcassonne – studny

Carcassonne mělo v minulosti nedostatek vody, ale obyvatelé Carcassonne vybudovali studny podél hojně navštěvovaných cest, aby bylo k dispozici více vody. Toto  zapříčinilo zvýšení dopravy podél těch cest, které se prokážou jako velmi výnosné ve spojení s figurkami zlodějů.

 5) Carcassonne  - prales

Po staletí se nevolníci z Carcassonne spoléhali na obklopující lesy, které jim složili jako útulek, ochrana a zdroj materiálů. Dřevo se stalo vysoce vyhledávaným zbožím pro rostoucí města.

 

Autor: baron

Další názvy této společenské hry

  • Carcassonne Central: Home made