Captain Sonar - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 8
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Asterion Press
Matagot
Autoři: Roberto Fraga
Yohan Lemonnier
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaké to je?

Ahoj,
máte s hrou někdo zkušenosti? Jaké to je v menším počtu hráčů, např. 2-2? A jak moc je to náročné pro "nehráče"? Díky
14.5.2017 19:34:26

za mne
Hrali jsme to jen v 6 nebo v 8, ale nevidim problem hrat pouze ve 4. Prvne jsem bral na oslavu narozenin kde byli vetsinou nehraci a diky teto hre se akce velice povedla. Pravidla se vysvetli velice rychle. Opravdu povedena vec.

15.5.2017 07:13:15

Výborná hra
Já jsem to hrál asi 3x a musím říct, že se mi hr opravdu hodně líbí.
Hru bych asi zařadil do škatulky těžších komplexnějších párty her. Opravdu velmi zábavná záležitost. Pro nehráče, je to úplně v pohodě. Skupinka nadělá při hře dost hluku, takže rozhodně není vhodná nějak do restaurace, nedej bože do čajovny.
Akorát si myslim, že ideálka je fakt těch 8 lidí. 6 je ještě v pohodě, to máme vyzkoušeno, ale 4 už jsou podle mě málo. Kapitán si asi ještě zvládne vzít jednu další roli na sebe, ale ostatní povolání už jsou docela náročná... To už by musela být zkušenější skupinka, která má něco odehráno.

15.5.2017 08:20:39

komponenty
Díky za odpovědi. Ještě mě tak napadlo, herní komponenty obsahují hodně textu, nebo se to dá​ hrát i bez znalosti cizího jazyka?

16.5.2017 06:58:14

....
komponenty bez textu...

16.5.2017 07:07:44

Captian sonar
O víkendu jsme měli možnost konečně zahrát a za mne jednoznačně pozitivní hodnocení.
Pravidla jsou jasná a srozumitelná (navíc zde ke stažení v oficiální překladu od RexHer).
Po zkušenosti doporučuji vyzkoušet pár tahů ve střídavém režimu a pak jít rovnou na realtime. Hráli jsme střídavě celou hru a bylo to zbytečně dlouhé a pomalé. Moc se taktizovalo, přitom bez valného efektu.
Realtime se dá hrát pohodlně od 6 hráčů. S tím souvisí i jediná výtka, First mate (první důstojník) mi přišel jako postava slabší, neměl toho moc na práci. Snažili jsme se jej nějak lépe začlenit do hraní, ale ještě jsme to nevychytali.

16.5.2017 07:15:12

ad první důstojník
No tak je sice pravda, že jeho funkce není tak těžká na zvládnutí, ale my ho brali jako rádce kapitána... jelikož měl více času a méně se stresoval,než kapitán, často radil a tvořil spojku mezi opravářem a kapitánem...
Radista se většinu času do debat nezapojoval, jelikož musel být plně soustředěn na svou funkci, takže se rádce hodil :-)

16.5.2017 09:49:56 | Upraveno autorem (porovnej)

První důstojník
Ano, to jsme se mu snažili taky přiřadit.
Ovšem někdy z toho byly zmatky.
Když jsem za něj hrál já, tak jsem aspoň hlásil sonar a dron.
Ale hodilo se to jako odpočinková role, ostatní jsou poměrně stresující :-)

16.5.2017 10:42:38

omluva
na tabletu jsem omylem označil poslední příspěvek za nevhodný, prosím o ignore.

16.5.2017 15:44:09

To
se mi stává často, že jsem nevhodný. I s příspěvky.

16.5.2017 15:50:00

Vybíráme z Bazaru

Gloomhaven - hracske desky
Gloomhaven - hracske desky
Akt. cena: 105 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas