nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Campaign Trail

Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: strategická, ekonomická
Čeština: undefined
Vydavatelé: Cosmic Wombat Games
Autoři: David Cornelius
Nathan Cornelius
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Volba prezidenta je v USA politickým svátkem. Samotnému dni voleb ale předchází dlouhá kampaň, která prezidentské kandidáty a jejich tým stojí spoustu času, energie a prostředků bez jakékoliv jistoty vítězství. Možná můžete příštím prezidentem být právě vy. Nominaci za stranu máte v kapse, teď je třeba dobýt Bílý dům. 

Ve hře Campaign Trail se hráči vžijí do role manažera prezidentské kampaně v USA. Zvolí si stranu a prezidentského kandidáta a pomocí lokálních kampaní, reklam, prezidentských debat a politikaření si snaží zajistit dostatek volitelů, aby zvítězili. 

Hra je primárně navržena pro dva hráče, nicméně lze ji hrát až v 6 lidech (3 strany po 2 hráčích - prezidentský a VP kandidát). Na základě počtu stran jsou následně rozděleny preference jednotlivých států (Kalifornie jako bašta Demokratů, Texas jako základna Republikánů atd.). 

Poté začíná bitva, politická. Hlavním mechanismem hry jsou karty až s 6 možnými akcemi. V každém kole zahrajete právě jednu. Primárně můžete cestovat po USA, získávat finanční zdroje anebo registrovat voliče. Hlavně se ale budete snažit dostat voliče do pro vás klíčových zemí, které nejvíce pomohou vám a nejvíce oslabí soupeře. To můžete dělat pomocí kampaní v konkrétních regionech, anebo pomocí televizních reklam na některá z 12 témat, která jsou klíčová pro dané země (např. v Kalifornii jde o mezinárodní obchod). Pomoci si můžete i skrze politikaření, které vám umožňuje trochu ohnout pravidla ve váš prospěch. Zlaté pravidlo, ale je: Kdo má většinu voličů v daném státě, získává jej (a všechny jeho volitele) na svou stranu.

Hra se hraje na 3 fáze - ty jsou dány kapacitou dobiracich balíčků. Mezi fázemi je ještě navíc možné pomoci si prezidentskou debatou, díky ní můžete oslovit neregistrované voliče opět dle korektních témat. Kdo po třech fázích má nejvíce volitelů, vítězí a stává se prezidentem USA.

 

Autor: reedy