Osud dobrodruha

xxxxxxxooo hodnoceno 58x (Seznam vlastníků)

Osud dobrodruha - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 9 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra, vývoj postavy
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Christopher O'Neal
Johnny O'Neal
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Přidání této hry do katalogu předběhlo i doručení KS edice hry. Takže je zde tradiční sekce s dojmy ze hry :-)
26.3.2019 14:41:59

dojmy

já už hru 14 dní mám. zatím jsem zkoušel převážně solo a jde to. nenáročná, půl hodiny. Asi se časem ohraje, ale líbí se mi. ve více hráčích zatím nemám nahráno, ale bude asi lepší ve více lidech.
kvalita karet dobrá.
vše se vleze do insertu, čili sáček co byl ke hře použiju někde jinde, přijde mi zbytečný.

26.3.2019 15:28:59

hmm
Obrázky vypadají hooodně zajímavě, chtělo by to nějaké videjko z gameplaye. Ideálně s komentářem co, jak, proč... :)

* * * * *
Board games klub, Trenčín

17.6.2019 07:56:20

vyzkoušení
mohu poskytnout českou PnP verzi na vyzkoušení ;-)
https://uloz.to/!AvgHPwyd3DRC/karty-cz-orig-size-rar

19.6.2019 17:08:05 | Upraveno autorem (porovnej)

pár čerstvých dojmů
Tato hra mi dokonale unikla...do doby, než ji speedy přitáhl domů se slovy: něco pro tebe mám, mohlo by se ti to líbit, jen si zopakuj základy herní angličtiny.
Včera jsme si to zahráli a měl pravdu. Byl jsem nadšen. Vždycky jsem svým dětem záviděl, když hráli dračák. Já jim jen vytvářel možnosti a litoval toho, že mě to v dětství minulo a podobné zážitky jsem si prožil jen díky mnoha stovkám přečtených knih. Tady u té hry jsem si díky několika kartám a kostkovým runám prožil krásný příběh, který se mi ještě v noci honil hlavou. A to během jedné hodiny. Což je pro mě, docela vytíženého člověka, neuvěřitelně příjemné. Samozřejmě, pro člověka, který se celý produktivní školní věk dostal pouze k ruštině, by česká verze byla darem z nebes, ale je to herní angličtina a po těch letech hraní jsem schopen nějak ty základy vstřebat. A co jsem nevěděl, to jsem se doptal. Prostě body byly druhořadé, já žil příběh lovce, pátrajícího po královské minulosti a kráčejícího vstříc osvícení, čehož se mu po strastiplné cestě i dostalo...

28.6.2019 20:27:04

Ew

Boj
Je tam dáky boj medzi hráčmi ? Dá sa tam škodiť súperom ? Či je to čisté že si každý hrá na svojom piesku ?

28.3.2021 23:38:14

Boj
jako takový tam není. Škodit se dá v podstatě jen nepřímo (vezmete z nabídky kartu, na kterou si brousil zuby někdo jiný) případně občasným zahráním nějaké pojížděcí karty, kterých ale není zase až tak moc.

⚜⚜⚜
L'Inquisiteur des Jeux de plateau
Montjoie! Saint-Denis!

29.3.2021 11:18:30

doporučený vek
Aký je skutočný doporučený vek? Tu je 9+, na BGG komunita uvádza 10+ a tu v preložených pravidlách vidím 13+.

29.3.2021 13:05:59

musí umět číst a malinko plánovat,
za mne 9+ dobrý. Možná i v tomto věku bude bavit.
HRASoprodejce

29.3.2021 13:25:22

Nazďo, odporučili by ste mi kúpiť aj rozšírenie? 

21.10.2022 12:12:05

@caltarion Mám doma rozšíření Name of Winds a je to dobré rozšíření. Přidává do hry více všech typů karet, některé karty pro postavy mají zajímavé schopnosti. Ale hlavně to přidává možnost zkusit získat jméno větru, ohně nebo železa, pokud se hráči nepodaří získat kartu. Jméno dává body a umožňuje automaticky získat karty s daným symbolem. To pomáhá negovat určitý snowball efekt, který ve hře existuje.

---
Pomáhám s korekturami překladů pro Fox in the Box a testováním her pro Ion Game Design.

21.10.2022 12:45:15

máme odehrány 4 hry v českém vydání (bez rozšíření) a celkově se nám to líbilo, jen si myslím, že se to velice rychle ohraje, prostor pro strategii zde moc není, náhoda hodu jde sice docela ohýbat ve vlastní prospěch, ale i tak při větší smůle člověk prostě nezíská co potřeboval - tím náhodu určitě nekritizuji, mě ve hrách baví a naopak nemám rád jasně determinované EURO počítání 5 kol dopředu…

vyprávění příběhu na závěr je taková třešnička na dortu, občas to bylo trochu krkolomné a situace nedávali smysl


ještě jsme nevyzkoušeli režim se společníky ani kooperaci, na to dojde v budoucnu

14.3.2023 08:27:38

Vybíráme z Bazaru

Dead By Daylight CZ + Háky + Obalené karty
Dead By Daylight CZ + Háky + Obalené karty
Akt. cena: 25 €
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas