Call of Cthulhu LCG

xxxxxxxxoo hodnoceno 19x (Seznam vlastníků)

Call of Cthulhu LCG - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Eric M. Lang
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Asi tohle nehraje moc lidí, ale přesto to zkusím :-)
Pokud vyhraje icon struggle "Investigation" neaktivní(bránící se) hráč, přidává si žeton úspěchu? Podle mě ano, alespoň to tak hrajeme.
18.8.2009 16:06:14

ne
Já myslím, že nikoli, protože je snad někde v pravidlech zmíněno, že žetony úspěchu může získávat jen aktivní hráč ... ale je to doměnka, už jsem to dlooouho nehrál (déle, než bych chtěl :-(

18.8.2009 17:59:18

Investigation struggle
Tak jsem se teď znovu podíval na Video Tutorial na stránkách FFG a v něm je v kapitole 7 výslovně řečeno že VÍTĚZ střetnutí v kategorii Investigation si připisuje žeton úspěchu.
http://www.fantasyflightgames.com/edge_minisite_sec.asp?eidm=11&esem=4

18.8.2009 18:04:12

Díky
Procházel jsem FAQ i fóra na BGG a úplně konkrétní odpověď jsem nenašel, nicméně pořá se kloním k tomu, že bránící se hráč úspěch při vyhraném "Investigation" dostane. Stejně jako v tom video tutorialu je to i v pravidlech:
"Investigation Struggle - The player who wins an Investigation struggle may immediately place a success token on the story card currently being resolved"

To co píše Merlin se vztahuje POUZE k poslednímu kroku vyhodnocení story karty (step 5 - Determine Success), tedy porovnání součtu skillů, tam obránce (v případě, že má vyšší součet skillů) žeton úspěchu nedostává.

19.8.2009 09:10:28

pravidla
koukal jsem na video tutorial na FFG a chci se zeptat.
1.Ve hře jde především o to vyhrát 3 story cards?
2. jinak hráči můžou bojovat jen o jednu story card? prostě jeden vybere tuhle a druhý se musí přidat?? nebo se dá bojovat o více story cards?
3. Jinak ty clue tokeny tam přibývají pokaždé když někdo vyhraje jednu z těch fází jako terror,combat,arcane investigation? a co když po skončení těch fází nikdo tu kartu nevyhraje? tak se o ní bojuje zase?
nebo jsem to špatně pochopil:)

4.9.2009 08:01:58

pravidla
1. ano
2. ne, můžeš zaútočit na více story card
3. ne, success tokeny se dávají jen útočníkovi a jen za celkové vítězství u příběhu (1, pokud je příběh bráněný, 2, pokud je nebráněný) Navíc může jeden z hráčů (i obránce) získat success token za vítězství v Investigation strugglu

4.9.2009 10:02:26

pravidla
hm, jak se ale rozhodne kdo zaútočí na kartu?
1. a obránce je kdo? ten kdo zautočil na kartu jako druhy nebo prvni?
2. a muze tedy bojovat jen jeden hráč o story card?
3. co je to celkové vítězství u příběhu? to jako že vyhraje všechny nebo většinu těch fází??
4.jak jsou pod těma story cards ty mista na 5 success tokenu-ty se teda dají získat jak, kromě investigation struggle?

4.9.2009 11:58:24

Re:
No možná se fakt mrkni na pravidla ;-)
1)hráč, který je na tahu, může/nemusí zaútočit na libovolnou story, hráč který není na tahu může tam kde aktivní útočí bránit
2)hráč bojuje o story ve svém tahu
3)to nesouvisí s jednotlivými částmi boje "strugglesů, ale sčítá se "skill" zúčastněných postav, pokud je součet skillů útočníků větší než má obránce, vyhrál (skill je číslo vlevo uprostřed karty charakteru) Pokud má obránce skill 0 nebo méně, je to považováno za nebráněnou story a útočník dostává místo jednoho úspěchu u story dva
4)právě vítězstvím popsaným o bod výše

4.9.2009 20:56:41

to Eyron
Díky;) tohle mi stačí jdu študovat pravidla

7.9.2009 06:51:15

pravidla v CZ
Čistě náhodou někdo nemáte alespoň nějakou jednoduchou verzi pravidel v češtině? Říkal jsem si, že když vyprodávají nyní FFG tuto hru ještě z edice CCG, tak bych si to objednal, ale nějaké hrubší nastínění pravidel by se hodilo. Přece jen mi nestači shlédnout videotutoriál. Děkuji.

7.12.2009 17:25:03

Pravidla
Ahoj, potřeboval bych upřesnit jednu věc, která mi není úplně jasná. Můžu hrát akci na kartě, která je exhaustlá? Myslím ty případy, kdy na u té akce není vysloveně napsáno, že musím kartu exhaustnout. Děkuji za odpověď.

5.2.2013 20:21:24

Vybíráme z Bazaru

Ticket to Ride
Ticket to Ride
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas