Call of Cthulhu LCG

xxxxxxxxoo hodnoceno 19x (Seznam vlastníků)

Call of Cthulhu LCG - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Eric M. Lang
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Fr3NZyYho dotazy ohledně pravidel

Teď jsem Coc dostal na Vánoce a pomalu louskám pravidla a mám zatím jednu (později z mnoha) otázek. Co jsou ty domains? Vím,že když chci vyložit nějakou kartu třeba charackter tam musím zaplatil určitý počet bodu/znaků co je na karte a pak je domain vyčerpána a refreshuji ji až v dalším kole. No ale jak do těch domains ty karty přídávám jako z ruky? co když už nějakou omain nebudu chtít a budu chtít udělat novou? tohle bych potřeboval osvětlit:)
30.12.2009 20:30:16

Balíky
Ještě bych chtěl poradit pro začátek jaké 2 frakce k sobě zkombinovat. Chci si zkusit první hru, tak poraďte dva vyvážené frakce na začátek:) A balík musí mít nejmíň 50 karet to platí i při normální hře?

30.12.2009 20:41:31

Re
Na začátku hry každý hráč líže osm karet a z nich tři přidává do každé prázdné domény. Doménou jsou označeny tři (pomocí některých karet i více) karty otočených rubem (které samozřejmě nejsou součástí hraného balíčku. Toto jsou posléze ty domény. Jsou tři a na začátku hry má tedy každá jednu kartu jako resource. Poté v každém kole (s výjimkou prvního) lízne hráč dvě karty do ruky a může jednu jakoukoliv kartu z ruky přidat k libovolné jeho doméně jako další surovinu. Novou domain Ti může vytvořit nějáká karta, ale taková "extra" doména začíná prázdná. Záleží pak na strategii, jestli chceš mít třeba čtyři nebo pět domén každou po dvou surovinách nebo jen základní tři, ale jednu z nich nadupanou na high-end karty.

30.12.2009 20:45:47

Re balíky
Záleží jakým stylem chceš hrát. Obecně než se dostaneš do hry, tak to bude pár her trvat a nenech se odradit, pokud kterémukoliv balíčku utečou dvě story karty než vůbec začne hrát. Kombinovat lze v podstatě libovolně, ovšem třeba Miskatonic (zlatá) jsou považovaní spíše za slabší a hodně podpůrnou frakci. Hastur (žlutá) je silný v terror fázi, ale zase Tě všechno kuchne na combat. Já hraju Shub-Niggurath a Syndicate a z toho core setu mi to příjde zatím jako nejsilnější kombinace. Proti můžeš zkusit třeba Yog-Sothoth s Agency nebo Hastura s Agency. Obecně lze říct, že balíčky složené z jedné "hodné" a jedné "zlé" frakce jsou silnější než pure balíčky, ale nevýhodou je nemožnost vyložení heroic/vilainious charakterů zároveň. 50 karet platí pro turnajová pravidla (s jedním core setem se to ani nedá, pokud nechceš tříbarevný). Normálně vezmi všechny karty dvou frakcí a pak přihoď náhodně každému balíčku pět neutrálek (v pravidlech je sice, že je máš rozdělit podle čísel, ale stejně většinou končí jako resource v doméně).

30.12.2009 20:55:38

to Aldarann
Díky moc za osvětlení:) Zítra si chci stříhnou první hru, tak právě chci něco vyváženého ať se z toho něco naučím, ale chápu, že záleží i na dané strategii.
Můžu se zeptat jestli máš i nějaké Asylum Packy?

30.12.2009 21:05:00

to Fr3NZyY
Fr3NZyY, koukini se na video tutorial k téhle hře na FFG stránkce, mají to tam celkem pěkně názorně vysvětlené - co jsou domény, zdroje, atd. Tutorial obsahuje sice pouze základní principy hry, ale pro pochopení mechanismů je to dobřeudělané - kéž by ke každé hře existovalo něco podobného.
Jinak pokud jde o kombinaci frakcí - domnívám se že pro začátečníky to nemá až tak zásadní význam, klidně zkombinuj kterékoliv. Využít dobře právě určitou kombinaci dvou frakcí stejně dokážeš až po několika hrách, kdy už člověk ví, jaké postavy, události atd ta která frakce obsahuje.

30.12.2009 21:11:56

Cthulhu a Hastur
No já mám oblíbenou kombinaci Cthulhu a Hastur. Nezapomenu, když jsem hrál s kamarádem, on si pomohl kartou, která umožní oběma hráčům prohledat balíček a dát do hry dvě postavy - přidal si dva slaboučký borce - a já za to na něj poslal samotného Cthulhu s Hasturem - extrémně silný (a drahý) a téměř nezničitelný postavy :-)

Jinak mám spíš problém udržet balíček na přijatelném počtu karet a málokdy se mi podaří dostat se pod šedesát, sedmdesát a to je už je sakra moc karet :-(

30.12.2009 21:23:06

Turoriál
Na tutoriál koukám a vyplývá mi z něho dotaz..kolik můžu kombinovat frakcí v jednom balíčku..v tutoríalu je totiž příklad kdy kombinuje 3 lidské frakce a druhý jen cthulhu.

31.12.2009 01:03:59

kombinování frakcí
Kolik jen chceš :-) Vtip je v tom, když budeš mít moc frakcí, budeš mít poblém dostat je do hry (většina karet frakcí vyžaduje konkrétní suroviny pro vyložení). Ideální na vykládání je jedna frakce + neutrální karty - pak nemusíš moc řešit, jaký karty strkáš do domén. Zase ale kombinace frakcí bývá obvykle silnější.

31.12.2009 09:18:12

kombinování frakcí
...safra chlapi vy mně matete. V pravidlech je přeci na str.6 v pravém sloupci textu nahoře uvedeno v kapitole For the First Game, že balíček si každý hráč vytvoří namícháním jakýchkoliv dvou ze sedmi frakcí a přidáním jednoho ze dvou (polovin) paketu neutrálních karet.

Až doposud jsem si tedy myslel že balíček se tvoří zásadně kombinací DVOU frakcí !!!

...přiznám se ale že jsem si rovněž všiml že ve videotutoriálu se v jedné chvíli objevily na jedné straně ve zdrojích 3 různé frakce... :-(

Kde to teda je v pravidlech někde správně popsáno ?

31.12.2009 09:49:26

to asashoryiu
Přesně v pravidlech je ze 2 frakcí a v tutoriálu jakýkolv počet i jeden. Ale Merlin má pravdu více frakcí=nemusí se ti podařit je zahrát, jedna frakce=slabší a jednodušíš pro vyložení, každopádně to pak naskýtá opravdu mnoho krásných kombinací:)

31.12.2009 11:02:31

aha
tak možná matu já, já znám jen CCG a nikoli LCG (to znamená, že mám klasický startery a bostery, nikoli tu základní krabici a asylum packy).... V pravidlech LCG to skutečně není nijak omezené, pouze může být každá karta v balíčku nejvýše 4x (a to existují i zvláštní karty, kterých může být libovolné množství :-)

31.12.2009 11:18:45

ale moment
To míchání dvou balíčku ze základní hry je nelogické - jak do toho zapadají ty Asylum packy?

31.12.2009 11:19:49

Merlin
Tak teď nevím co myslíš:) Asylum packy jsou něco jako boostery až na to, že víš co je v nich za karty:) A v pravidlech Core setu je, že si složíš balík ze dvou frakcí a nic jiného se tam nepíše ohledně toho za jaké minimální/maximální množství frakcí můžeš hrát.

31.12.2009 11:23:46

DD

Asylum + michani frakci
Asylum packy jsou jako boostery akorat ve vsech jsou stejne karty (ve vsech jedne edice), a ten seznam karet ktere v nich jsou je znamy.
Michani frakci - to je troska jak v magicu michani barev v balikach. Kdyz budes hrat vice frakci tak se muze stat ze budes mit resources pro urcitou frakci ale karty na ruce z jine takze se to bude blbe dostavat do hry. Kazdopadne zde nevidim smysl pro jakekoliv omezovani. Ono se to proste vyrovnava samo, min frakci slabsi ale bude to chodit, vice frakci sice vice moznosti nicmene to vubec nemusi ten balik slapat. Myslim si ze ideal jsou ty 2.

31.12.2009 11:46:41

počet frakcí
mně se taky jakýkoliv jiný počet než 2 frakce pro každého hráče nezdá.... jak by potom mohl vyhrát někdo kdo si vybere jen jednu frakci ? Jeho balíček by ( sestavený z Core setu ) tvořilo jen 20 karet! Ty by byly po pár kolech pryč a dle pravidel by pak tento hráč prohrál !

Navíc si neumím představit jak by se při neomezeném počtu frakcí hráči "rvali" o karty z Core setu ?

Asylum packy ( zatím žádný nemám ) myslím obsahují jen další a další karty, ale vždy jen pro přidání do těch základních 7 frakcí. Takže s AP si pak mohu připravit balíček okořeněný podle mé chuti.

Možná že opravdu pravidla pro LCG se od CCG takto zásadně liší..... přeci jen s CCG jde každý hráč do "boje" se SVÝM balíčkem, ale LCG ( přinejmenším Core set ) je určen pro okamžitou hru 2 hráčů.

31.12.2009 11:48:19

počet frakcí
navíc v pravidlech pro LCG výrobce uvádí že lze namíchat PRÁVĚ 27 různých kombinací packů. To znovu naznačuje že LCG balíček se vytváří ze 2 frakcí !

Safra, pomozte nám někdo kdo tuhle LCG opravdu bezpečně znáte - je to dost zásadní věc !

31.12.2009 11:51:26

DD

Core set
No jo jenze tady nemuzes proste pracovat jen s Core setem. Proste Asylum packy jsou rozsirujici balicky a kdyz si jich koupis dost, tak muzes postavit balik o jedne frakci a 50ti kartach, omezeni je vice mene v tom ze muzes mit jednu kartu 4x.
I pro ruzne CCG vychazeli core sety, kde byli predpripravene balicky karet pro nekolik hracu aby si to mohli doma zahrat, nicmene se pocitalo spis s tim ze si kazdej bude tvorit svuj balicek. LCG je jine jen v tom ze vis co za karty si kupujes v boosteru a tudiz je mnohem pruhlednejsi jakejsi trh s kartama.

31.12.2009 11:57:49

Rozřešení
Možná jsem na to přišel...pro základní Core Set platí to pravidlo sestavení balíčku ze dvou frakcí a pro každý individuální balíček to není omezené:)

31.12.2009 12:11:09

počet frakcí
Hele, mně se to pořád nezdá.
Asylum packům rozumím, obohacují různým způsobem jednotlivé frakce, ale nesouhlasím s tím že nemůžu pracovat jen s Core setem !

Navíc teda potom by mne zajímalo, kolik AP bych si musel koupit abych namíchal 50 karet jen s jednou frakcí ? Jak jsem se díval, AP vždycky obsahují 40 karet, ale z toho vždy tak nějak rovnoměrně vždy něco pro každou z frakcí !

A znovu se tedy ptám PROČ FFG zmiňuje v pravidlech téhle LCG že lze vytvořit 27 kombinací pro vytvoření balíčků ?



31.12.2009 12:14:51

frakce
kombinací jen 21:) Kdyby jsi pak chtěl postavit balík o jedné frakci, tak je několik možností-koupit další core set, více asylum paků a nebo boostery pro CCG. Jinak vyšlo dalších 6 tématicky laděných AP. Tak to jich už máš dohromady 16 a z toho se určitě postavit jedna frakce dá:)

31.12.2009 12:25:58

počet frakcí
...21 :-) - zatím jsem dnes nic nepil !!! :-) OK, souhlasím že nákupem např. 4-5 dalších AP už bych to možná PRO NĚKTERĚ FRAKCE postavil, ale KDE je v pravidlech povolen jiný počet frakcí než 2 ? O to mi tady jde !

31.12.2009 12:30:04

frakce
no jak jsem psal, tak tímto pravidlem se řídí asi jen Core Set, z kterého balík o jedné frakci neuděláš a vícefrakční balík taky nemá smysl. Když si ale půjdeš zahrát někam jinam, tak vezmeš svůj balík ve kterém můžeš mít jakýkoliv počet frakcí. Beru to, že to bude jak Magic-mohl jsi mít barevných zemí kolik chceš, ale většinou se hrály 2barevné balíky, které se doplňovaly.

31.12.2009 12:40:44

21 kombinací
je to jasné v Core Setu můžeš kombinovat pouze 2 balíky. Těch 21 kombinací je maximální počet, které zkombinováním 7 frakcí můžeš vytvořit:)

31.12.2009 12:51:59

Počet frakcí, karet, balíčků, atd.
Takže za prvé nevím, kde jste vyčetli, že každou kartu je možné mít v balíčku čtyřikrát. Pravidla uvádějí tři kopie stejné karty. Z jednoho core setu je opravdu možné sestavit daný počet dvoufrakčních balíčků, jenže pro turnajové hraní budete pro každého hráče potřebovat tři core sety a tři verze od každého asylum packu, abyste měli výběr ze všech karet a kombinací. Pokud máte jeden core set, tak se nedostanete ani na těch padesát karet na balíček. Pokud máte ovšem tři core sety dokážete postavit jednofrakční balíček s víc než padesáti kartama. LCG je herně stejné jako CCG s tím rozdílem, že boostery (asylum packy) jsou pevně dané a odpadá náhodnost karet. Jinak sestavování balíků probíhá stejně jako třeba v Magicích. Tzn. můžete si do balíčku nacpat cokoliv chcete. Třeba všech sedm frakcí zaráz. Jenže pak bude probém s odpovídajícíma doménama na vyvolání.

31.12.2009 14:03:37

to Aldaran
Hele to mi připadá jako nesmysl, požadovat po hráči aby vlastnil 3 Core sety.

A ano, mně z pravidel opravdu vyplývá že pro normální hraní není nutno mít ani těch 50 karet ! Z core setu totiž poskládám podle instrukcí na té straně 6 dva balíčky po 47 kartách. Takže ten limit 50 se nutně musí vztahovat pouze na turnajové hraní ( navíc na str. 14 je pak psáno že počet karet pro turnaje se může do budoucna i zvyšovat - patrně s přibývajícími AP - to ale nic nemění na pravidlu ze strany 6 - namíchání právě 2 frakcí + neutrály.)

Prosím ještě jednou o info odkud kdo kdy vyčetl, že do balíčku si mohu nacpat kolik chci - třeba i 7 frakcí ?



31.12.2009 18:47:57

Vybíráme z Bazaru

Scythe: Wing Gambit
Scythe: Wing Gambit
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas