Call of Cthulhu LCG

xxxxxxxxoo hodnoceno 19x (Seznam vlastníků)

Call of Cthulhu LCG - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Eric M. Lang
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Co je to ten Kutuhuhla

Já vím, že jsem si tady už několikrát dělal z Kutuhuhly srandu, ale teď se ptám docela vážně, protože mne zatím tyto hry úplně míjely. Mohl by někdo stručně popsat co je to ten Kutuhuhla, že se vyskytuje v tolika hrách a čím je tak významný na rozdíl od jiných příšer, kterými se ameritrash hry jen hemží. Díky za odpověď mne neznalému Kutuhuhlou nedotčenému.
4.1.2010 12:24:24

Kren
Cthulhu je jeden z Prastarých - božstev, které kdysi vládli Zemi ještě předtím, než zde přišel člověk. Cthulhu spí v podvodním městě R'lyeh, kde sní a čeká na probuzení. Slavným se stal díky tomu, že je v povídkách Lovecrafta nejčastěji zmiňován a brzy získal kultovní status, k čemuž přispělo i to, že poblíž Lovecraftem udaných koordinátů R'lyehu nalezli vědci zvuk v hlubinách takové síly, že je vyloučen jeho zvířecí původ (http://en.wikipedia.org/wiki/Bloop). Mýtus Cthulhu je celkem rozsáhlý, odkážu tě tedy na klasický zdroj: wikipedii http://en.wikipedia.org/wiki/Cthulhu

4.1.2010 12:29:19

Proč je slavný?
Já vlastně ani nevím, jak mohl brakový rasistický spisovatel horrorů dosáhnout takového věhlasu, nicméně pro mě jeho povídky mají nezaměnitelné kouzlo a Mýtus mě zcela pohltil. Lovecraftův svět je dost propracovaný a díky tomu, že je úzce spjat se světem naším a strach v něm neplyne z litrů krve, ale z lidského podvědomí, je takový intenzivnější. A zatímco ostatní Prastaří obývají vzdálené hvězdy, Cthulhu spí v hlubinách oceánu, které ještě člověk nezměřil - jeho umístěním na jedno z mála neprobádaných míst Země dosáhl Cthulhu svého kultovního postavení, alespoň dle mě.

4.1.2010 12:36:16

Díky
Jsem rád že mi odpověděl jeden z největších žijících ameritrash kutuhuhlologů Sydo ;D. Budu studovat.

4.1.2010 12:43:43

Křen
Fhtagn! :D

4.1.2010 12:45:14

Cthulhu a ti druzí
Moc hezky popsáno :-)
Na otázku proč je slavný sydo taky odpověděl dle mého přesně. I podle mě jde o neopakovatelnou atmosféru Lovecraftových povídek, jeho propracovaný svět Mýtů, prastarých božstev uctívaných nezávisle na sobě množstvím lidských kultur,strach z neznáma a neuchopitelnosti tajů lidské mysli. On i takový Howard rozhodně zapadá do škatule brakových autorů a jak je stále čtený a populární... Lovecraft je dle mého názoru ještě o ligu výš.

4.1.2010 13:22:28

ad Cthulhu
Mrkní na mou ikonku ... spící Cthulhu v R'lyehu.

4.1.2010 14:00:29

aha
teď koukám, že už moc nespí ... :-)

4.1.2010 14:00:53

Eyron
Howard a brak???!!! U Kroma, tak to sis dovolil hodne!:D

4.1.2010 14:02:18

aneken
No já se trochu bál, že si to přečteš :-) I já mám Howarda rád, ale stejně jako Lovecraft psal tituly, které vycházeli ve stejných řadách jako ta nejpoprůměrnější literatura oné doby.
Sry za offtopic, já se musel nějak vymluvit, aby mi aneken nepřestal vozit hry :-)

4.1.2010 15:12:45

Kutuhu...COŽE?!!
Křene, to že máš modrou čepici s křížem neznamená, že můžeš veřejně hanit jméno mocného Cthulhu!! Kletba Tě nemine!
Jinak s tím co napsal Sydo a Eyron souhlasím až na...BRAK?! Ano v té době to byl brak, ale uvědomme si proč. Literární horor byl teprve v plenkách a podívejte se, kde je teď. Už to není brak...

4.1.2010 18:27:47

to Fr ... a tak dál
Já tomu holt říkám Kutuhuhla :). Jednak jsem jiné víry, tak se trestu kutuhuhly nebojím a hlavně ten správný název mi láme jazyk a tak je pro mne jednodušší si to pamatovat jako huhlu :D

4.1.2010 18:56:31

to kren
Však počkej to huhlání Tě jedno bude mrzetD
Já jsem to ze začátku taky komolil, dokud jsem to neslyšel, jak se to vyslovuje nahlas. Navíc někdy si přečtu slovo rychle a už si ho ak zafixuju, abych později zjistil, že to slovo čtu špatně. Například Necronomicon jsem četl jako Necromicon:)

5.1.2010 09:16:54

to Fr3NZyY
On je trošku problém v tom, že není naprosto jasný, jak se to vyslovuje. Různý zdroje na netu uvádějí výslovnost různě a co si pamatuju, tak i wikipedie váhá, co se týče výslovnosti ... holt budeme muset odlapit nějakýho zkušenýho kultistu a zeptat se :-)

5.1.2010 10:43:34

Výslovnost
Krásně je to slyšet na tom výukovém videu FFG - vyslovují to s předraženým K - tedy asi "k´túlú" s přízvukem na "tú"

5.1.2010 11:17:50

Vyslovnost
Co se tyce vyslovnosti tak je jakakoliv moznost spravna :), jelikoz Lovercraft nikde neuvedl jak se to vyslovuje. FFG vyslovnost ma proste nejbliz tomu jak by to vyslovil American.

5.1.2010 16:09:28

výslovnost
No slyšel jsem minimálně 10 různých výslovností a byly, řekl bych, nachlup stejné. Myslím si ale, že pro člověka to není možné vyslovit a vyslovuje se to úplně jinak. Jako by se to slovo polklo a vyplivlo:) Ale to je jen můj názor.

5.1.2010 17:21:31

DD

to Fr3NZyY:
Krasna prvni veta. Slysel jsem 10 ruznych a vsechny nachlup stejne :o)).

5.1.2010 17:32:47

to DD
tak promiň, to jsi jen špatně pochopil:) Myslel jsem tím z 10 různých zdrojů pronášenými různými lidmi;) Moje chyba.

6.1.2010 16:03:27

výslovnost to Fr3...
No z mého zdroje bys to určitě slyšel jinak. Já to vyslovuju tak jak to píšu, tedy Kutuhuhla, zkráceně huhla :D.

6.1.2010 16:44:25

stosedem

Mecenáš trolíků

to kren
nech je za tie tvoje vtipky k tebe Velky Cthulhu milostivy a zozerie ta ako prveho...

12.2.2010 22:37:10

Výslovnost
V jednom filmu se výslovnost řeší - po dlouhejch debatách Lovecraftovo kolegů se nad nima Lovecraft smiloval a sdělil jim, že člověk to slovo nedokáže vyslovit a tohle slovo mu (člověku) jenom přiblížuje správnou výslovnost. Takže to má vlastně jenom tak zahučet a zadunět.

13.4.2010 12:26:00

Hello Cthulhu
http://sunfox.org/blog/wp-content/uploads/2006/09/ubuntu-hello-cthulhu.png

14.4.2010 19:01:26

Eyron
Výbornej obrázek:-) Jestli si někdy něco nechám vytetovat bude tohle první volba:-)

16.9.2010 11:42:00

Vybíráme z Bazaru

Yoxii
Yoxii
Akt. cena: 260 Kč
Končí za: 23 hodin

Offcanvas