Cabo da Roca - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: budovatelská, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Dino Toys
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

názory

máte někdo tuto hru? Přijde mi poměrně zapomenutá a nezdá se mi ani tak špatná. Nicméně v záplavě současných her prostě zapadla. Co vy na ni?
3.1.2010 14:07:28

PJ

Nemastné, neslané
Hrál jsem to jednou. Abych pravdu řekl, myslím, že zapadla neprávem - nemám chuť si ji znova zahrát. Žádné převratné mechanismy, grafika a provedené taky moc neoslní a je to takové zdlouhavé a ne moc zábavné. Toť můj názor.

3.1.2010 14:13:23

Právem nebo neprávem?
Takže zapadla právem nebo neprávem? Příspěvek jsem tedy nepochopil...

3.1.2010 14:30:00

PJ

Acer1968
Díky za upozornění, opravdu to nedává smysl. Chtěl jsem napsat právem.

Pod tlakem podvědomí a jsa ve vleku celospolečenské blbé nálady jsem nepsal neprávem :o)

3.1.2010 14:34:28

...
tak to jsem na ni moc zvědavá. Nosím s sebou už asi 3 týdny pravidla k této hře (nedávno jsme si ji pořídili) a zatím jsem se nedostala k tomu je řádně dostudovat. Jinak grafika a provedení se nám doma líbí moc, tak uvidíme...

3.1.2010 14:38:52

100% souhlas s PJ
Bohužel nás tahle hra taky nijak závratně nenadchla, neslané nemastné, nemotorné (točení těch lodí do kříže), zdlouhavé a ne moc zábavné...ne úplně zavržení hodné, to určitě ne, ale raději sáhneme po jiných hrách..

3.1.2010 14:51:42

souhlas
Ok, dík za názory. Víceméně odpovídá mým dojmům. Asi před rokem jsem si ji spíš z nudy koupil a hrál ji jen párkrát a teď už ji hraju jen opravdu výjimečně. Nicméně nejde o úplně špatnou hru, spíš jsou prostě dnes daleko lepší.

3.1.2010 16:29:11

souhlas
Předělávala jsem původní pravidla do rozumnější formy, ale hru jsem hrála celkem 4 krát. Musím říct, že spíš z nutnosti než, že by mně bavila.

3.1.2010 19:56:43

názor
Abych byl upřímný, tuto hru bych patrně nikdy nezakoupil pokud by ji v Puntanele v rámci předvánoční likvidace starého zboží nenabízely za pouhých 90 korun! Hru jsem po pečlivém nastudování hrál zatím jen jednou, se svoji ženou... Hra jak už bylo řečeno neurazí ani nijak extrémně nenadchne. Rozhodně je pro hru lepší více hráčů (odkrývání kartiček a i nových měst je přeci jen rychlejší, také se něco na plánu děje). Grafika rovněž pokulhává, alespoň města mohly být více od sebe odlišnější. Pro větší přehlednost jsme si vyrobili žetony 1 až 4 kterými jsme označovali obchodní karty.. Jinak princip obchodování není špatný, po několika úpravách pohybu a manévrování lodí - tedy nějaké to zjednodušení(přece jen to nejsou šachy) by se to dalo hrát i vícekrát . )

4.1.2010 11:09:54

tondakolik

nesouhlas
Cabo da Roca je velmi dobrá hra, je krásně zpracovaná (až na malé žetony 1-4). Po mnoha a mnoha odehraných partiích musím přiznat jednu věc - náhoda! Náhoda je tu sice ovlivnitelná, ale pokud se vám prostě nedaří, pak je tato hra skutečně nudná (přirovnal bych to například k osadníkům, pokud vám nepadají kostky a vy neberete žádné suroviny, moc ta hra nezaujme). Proto pokud se vám bohužel něco takového stalo při první hře, chápu, že tuto hru odsoudíte. Pokud však je štěstí s neštěstím vyvážené, pak jde o výbornou a krásně vyrovnanou hru.
teď pár reakcí na vaše příspěvky:
zajímavý herní systém: je pravda, že hra není úplně originální, ale spojení stavby hracího plánu s obchodováním pomocí je velmi netradiční a velmi zábavné
manévrování lodí: řekl bych, že jeden z nejsilnějších prvků hry, píšete tu o zjednodušení pohybů lodí, což je obrovská chyba! původní "zdlouhavá" pravidla s natáčením lodí jsou výborná a přinášejí do hry strategii, nejen že hráč hledá nejkratší cestu, ale pomocí svých lodí může blokovat pohyb ostatním hráčům a mnohdy vznikají velmi zajímavé situace. rozhodně radím, ponechat původní pravidla pohybu lodí!
je to zdlouhavé: to bych v žádném případě neřekl, hra je odehrána během hodiny a přitom po celou dobu se mění situace na "moři", hrací plán je neustále rozšiřován, čímž rostou možnosti, ve chvíli kdy táhnete poslední kartičku, čímž tedy končí rozšiřování plánu, tak je v podstatě již konec hry.
hra je lepší ve více hráčích: řekl bych že to není úplně pravda, neboť hra je výborná jak ve dvou tak ve třech či čtyřech hráčích, a navíc je v každém počtu hráčů dosti odlišná ve strategii, kterou musíte zvolit
Já tuto hru jednoznačně doporučuji všem, které baví obchodní strategické hry s určitým ovlivnitelným podílem náhody. U mne osobně tato hra patří mezi nejoblíbenější hry vůbec.

4.1.2010 12:00:44

Grafika
Vždycky když kolem ní jdu v desku, tak si říkám, že bych se na ni mrknul jaká je, ale asi fakt existuje fůra lepších her. Jinak co se týče grafiky a herních komponent, tak jen z obrázků si myslím, že je grafika prima. Samozřejmě War of the Ring to není, ale líbí se mi.

4.1.2010 12:08:44

desku ?
desku jsem myslel Tescu - to víte po tolika dnech volna je to v práci náraz a nějak to člověku nemyslí :).

4.1.2010 12:10:06

Pekne, ale nedodelane
Hra ma radu zajimavych napadu, nicmene jejich celkova synteza neni dotazena do konce.
Jiz behem druhe hry se nam zcela spontanne podarilo dvakrat dostat do situace, ktere zpusobily, ze hra nesla dohrat do konce, pokud by jeden z hracu zamerne neudelal chybu. Pri zapasu dvou logicky vyspelych bytosti tedy hra znemoznuje definitivni konec, jestli jedna z nich si nepreje, aby hra skoncila. Staci spravne usporadat mapu a lodstvo, pricemz v pripade mapy nemalou roli zahraje poradi tazenych karet.

10.7.2011 14:28:55

dilli
Ahoj,

nemáš prosím pěkně někde pověšeno to své přepracování pravidel? Přiznám se, že jsem hru koupil v akci v LK jako dárek pro menší dítě, na což by mohla být dobrá, ale pravidla jsou krystalickou ukázkou toho, jak se psát nemají. Páté přes deváté, nelogicky uspořádané, nesmírně obtížně srozumitelné. Jako by je psal Uwe Rosenberg.... Hra přitom patří k těm jednodušším.
Jinak bych obecně řekl, že za těch 50 Kč je to pořád naprostá paráda : - ) Drobné výhrady mám k titěrným kulatým žetonkům označujícím start obchodní cesty, nedostatek druhého takového žetonku pro označení, která karta zboží patří ke které lodi, také trochu malé stojánky, ze kterých lodičky vypadávají. Také názvy měst jsou špatně vidět, když tam stojí figurka a leží několik žetonků a bodovací lišta je pro figurky značně poddimenzovaná.
Grafika až téměř á la Osadníci je hezká, lodičky přímo krásné, kartón dostatečně silný.
Jen nevím, proč je autor hry inkognito, suma sumárum vynikající poměr cena / výkon. Zbývá už jen zjistit, zda existuje nějaká "vítězná strategie"....

18.12.2011 11:44:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Kronika panství CZ
Kronika panství CZ
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 8 hodin

Offcanvas