nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Burgenland

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: Ravensburger
Autoři: Inka Brand
Markus Brand
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

V Hradsku probíhá horečka výstaveb hradů! V různých hradech stavějte paláce, studny, domy a hradby, ale měli byste si pospíšit. Jednak abyste získali nejlepší místa a také, abyste vyhráli.

Burgenland (Hradsko) je karetně budovatelská hra, v níž se 2-4 hráči pokoušeji co nejdříve postavit přidělené části hradu. Stavba je však limitována barvami jednotlivých hraničních kamenů, karet a dalších elementů. Vítězí ten, kdo jako první postaví všechny své paláce, studny, domy a hradby.

Příprava hry:

Podle pravidel se v závislosti na počtu hráčů rozdají jednotlivá stínítka, karty barev, žolíků a dřevěných staveb. Na herní plán se umístí (opět v závislosti na počtu hráčů a pravidel) zbylé stavby, vylosuje se umístění první červené studně a především se umístí hraniční kameny.

Průběh hry:

Hraje se tahově a každý hráč má k dispozici jednu ze dvou akcí:

1. Dobírání karet:

  • Hráč, který nemá jinou možnost tahu (či nechce) si dobere dvě karty barev, přičemž jejich limit vlastněný hráčem není omezen (je však limitován celkovým počtem karet ve hře).

2. Stavění:

  • Hráč, který je na tahu, může postavit ve svém tahu jednu stavbu, jejíž cena je vždy limitována daným počtem karet (a to čtyři u základních hradů, případně vyšším u velkého hradu) a především barevnou kombinací jednotlivých karet a hraničních kamenů u jednotlivých hradů.


Konec hry:

Vítězem se stává hráč, který se jako první zbaví všech dřevěných staveb, které má ukryté za stínítky.

Autor: lukasb

Další názvy této společenské hry

  • Kraina Zamków