Britannia - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Avalon Hill
Fantasy Flight Games
Gibsons Games
Welt der Spiele
Autoři: Lewis Pulsipher
Rok vydání: 1986
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

dotazy k pravidlům

Dostal jsem tuto zatím z mého pohledu skvělou hru k vánocům. A mám zde jeden a možná ne poslední dotaz k ujasnění pravidel. Pokud dojde k přelidnění tím, že bránící národ přijde o nějakou provincii, odtraňuje tento nadbytečbé jednotky okamžitě ze hry ? Osobně se domnívám, že ne, jelikož se mně to nepodařilo nikde najít a tak jediná možnost je při fázi přelidnění bránícího národa. Za odpovědi a názory předem děkuji.
4.1.2010 21:45:27

přelidnění
Můj názor je ten, že sis sám správně odpověděl.

Přelidnění se řeší jedině a pouze na konci tahu národa, ve fázi přelidnění.

5.1.2010 06:35:53

Aldomoro
IMHO se prelidneni resi jen v te dane fazi, kdy se to meri, takze to hrajete spravne;)

5.1.2010 09:23:16

Podrobení Belgů
Díky za odpovědi, ještě k tomu přelidnění upřesňuji, že se nesmí ustoupit, pokud by k přelidnění došlo. A mám zde ještě jeden dotaz. Dostávají Římané body za oblasti okupované podrobenými Belgy v 1. kole? U Welšanů, Brigantů a Pictů mně je jasné, že dostávají. Ale u Belgů jsem nenašel jednoznačné potvrzení nebo vyvrácení tohoto pravidla. Pouze je mně jasné, že dostanou 6 bodů, pokud dojde k podrobení v 1. kole a potom již vzpoura.

5.1.2010 14:22:08

Belgové
Římané dostanou v prvním kole body za podrobení Belgů a v tom případě ihned také body za okupaci Belgských území, jakoby je sami okupovali (symbol vlajky na kartě národa). Po nástupu tahu Belgů se případné podrobení hned zruší a další podrobení není možné (Belgové se mohou podrobit jenom v prvním kole), takže v tahu počítání bodů za držení území Římané za Belgy body dostat nemohou.

5.1.2010 19:13:24

dotaz k volbě krále
Chystáme se dnes na partičku a při studiu mně nejde zcela do hlavy volba krále. V pravidlech je, že se králem může stát ten, kdo kontroluje národ, jenž má alespoň dvojnásobek oblastí než jiný národ. To je jasné, ale co když těch národů je více, což si myslím, že je celkem pravděpodobné, je potom nějaký daný postup? V návodu se to nijak neupřesňuje. Předem díky za odpovědi.

23.4.2010 10:09:03

Aldomoro
Pocita se jen Anglie a musis mit dvakrat tolik, co jakykoliv jiny narod, minimalne pak ctyri. To znamena, bude li tam mit druhy nejsilnejsi 3, ty potrebujes aspon 6.

23.4.2010 10:22:29

Aldomoro
V pravidlech je to trochu nešťastně formulováno. Nebo máš český překlad? Každopádně krále dostane národ, jen pokud má dvojnásobek území než kterýkoliv jiný národ. čili musíš být min. dvojnásobně silnější než všichni ostatní. jinak nic.

23.4.2010 10:26:59

aneken
sakra, ty jsi rychlý :)

23.4.2010 10:28:05

kandelabr;)
No tak to kazdopadne;)

23.4.2010 10:50:02

dík
Díky za odpovědi, teď je mně to jasné.

23.4.2010 11:54:53

raiding turns
Není mi z pravidel jasná tato situace. Např. ve 3 kole na mapu přijdou Irům 1 INVADERS (umístí se na začátku kola na moře) a zároveň mají raiding turns. Mohu tuhle jednotku použít na raiding? Nením mi totiž jasná následující formulace (s.10) "If a nation is listed as having a Raiding turn in a certain round, then all the armies of that nation that are in a sea area at the beginning of the nation turn (not just those that were placed at the beginning of the current round) are considered to be Raiding armies for that turn."

24.8.2010 12:46:07

sasa
Ano, je to tak. Duvodm proc je to tak psane je, ze nekterym Raiding narodum mohou zustat raiding jednotky z predchoziho kola. K nim se pridaji ty, ktere mas v kole pridat a raidovat muzes se vsemi. Takze tento irsky invader raidovat muze.

24.8.2010 13:32:54

král a Bretwalda
Ještě jeden dotaz. Body za krále a Bretwalda dostanu každé kolo 8,9 a 10 (u Bretwalda) pokud jsem vždy zvolen, nebo jen jednou a pak se už nevolí?

24.8.2010 13:38:51

sasa
Volis pokazde, body ziskavas taky pokazde. Dost casto nikdo podminky nesplnuje, ale muze se ti stat, ze se to prostrida mezi ruznyma narodama.

24.8.2010 14:51:39

omezení jednotek
pokud chápu dobře můžu mít neomezený počet armád na nenáročném terénu se 3 a na obtížném se dvěma jednotkami. A jednu velkou nekonečno /4

4.11.2010 00:09:47

panchy
Ta otazka je trochu divne polozena... Na konci kola muzes mit jednotky max. dvojnasobku uzemi, kolik ovladas (mas-li ctyri uzemi, tak 8 jednotek). Na nenarocnem muzes mit max 3 jednotky, na narocnem dve - ale to se pocita uz na konci pohybu!. Vyjimku tvori jedno uzemi s neomezenym poctem/4 jednotkami , coz je tak, jak pises.

4.11.2010 00:21:13

aneken
dik za odpověd odpověděl jsi přesně na to co jsem se chtěl zeptat ačkoliv jsem položil otázku jak hotentot

4.11.2010 00:35:28

Withdraw
Jedna věc mi nejde do hlavy. Jestli tomu dobře rozumím, tak by všechny jednotky, které jsou označeny jako raiding, měly skončit svůj pohyb na moři. Ať už pohybem (resp nepohnutím se z něj), ústupem nebo přesunutím ve Withdraw fázi. No ale co se s nimi stane potom na konci kola a na začátku dalšího? Jsou odstraněny ze hry nebo další kolo, kdy nemají raiding tak začínají z moře jako invaders?

A chápu správně, že Leader je ve hře v podstatě jen na jedno kolo, že?

18.3.2011 17:25:25 | Upraveno autorem (porovnej)

Sjone
Raiding jednotky nemusí koncit svuj tah vyhradne na mori. Mohou zustat na souši. Pokud se stahnou na more tak tam zustavaji a priste se pridaji k jednotkam sveho naroda na invazi, najezd nebo Hlavni invazi.
Leader je ve hre na jedno kolo. (Od zacatku kola sveho naroda do zacatku pristiho kola sveho naroda) prece jen nebyl to Mojzis kterej by zil pres sto let.:o)

29.4.2011 12:44:34

ustup
muze branici jednotka ustoupit aniz by hazela kostkou bez boje?

14.12.2011 14:30:50

Valmor
nemůže může ustoupit až po prvním kole střetnutí (když přežije a má kam)

15.12.2011 07:30:32

římské bodování
V pravidlech se píše, že římané dostanou body za obsazená území v 1-3 kole a že dobře se to sleduje, neboť tam stojí jejich pevnost.
Ale jak se značí body za obsazená území podrobených národů? Taky se tam dávají pevnosti nebo to si musím pamatovat nebo jsem to bodování nepochopil?

12.11.2012 17:30:30

Klopik
no vzhledem k tomu ze to dostanou jednorazove tak proste kdyz se ti podrobeny narod vzda tak ho hned zabodujes + narod ma zakazano ustoupit bez tveho povoleni takze neni co resit ... kazdopadne pevnosti neumistujes :)

12.11.2012 17:54:07

valmor
no jo, ale ty bereš body i za dobitá území, které ten národ dobije v budoucích kolech. Ale je fakt, že toho nebude tolik, tak že se to pamatovat snad dá...

12.11.2012 21:40:54

Klopik
ty narody nemaj co dobivat ... vsude jsou rimani :) Ve sve podstate jedina moznost co jim muzes nechat dobit je tve vlastni vypalene uzemi z duvodu limes bodu na konci 5teho kola jinak krome teoreticke moznosti ze se modri nahore vrhnou na Caledonce neni zadna extra moznost utocit.... a navic normalni hraci budou setrit sve sily protoze je budou potrebovat po odchodu legii v 6tem kole aby udrzeli aspon nejake pozice (cerveni) a nebo se pripravili na budouci problemy (modri a zeleni)

+ samozrejme body jsou jen za prvni tri kola a to ti zarucuju ze jestli nekdo na nekoho utoci tak vsichni na rimany protoze kazda vypalena pevnost a zmasakrovana legie jsou bodiky k dobru ktere se ve hre kde na konci jsou rozdily mezi vitezstvim ci porazkou treba jen 5 bodu zatracene hodi.

12.11.2012 22:25:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Pulsar 2849 - nový
Pulsar 2849 - nový
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 11 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas