Britannia - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Avalon Hill
Fantasy Flight Games
Gibsons Games
Welt der Spiele
Autoři: Lewis Pulsipher
Rok vydání: 1986
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Britanie

Britanie je hra ze stare skoly, sam mam starou edici, co jsem svyho casu koupil v Ameru za dve babky. Tu hru proste miluju, predstav si ze tvoris tisicileti dejin;)Kazdej hrac kontroluje vice narodu, ktere prichazeji/mizi z mapy a bojuji o sve misto na slunci. Hra je chronologicka od Rimanu pres vsechny dalsi invaze az po Vilema, kazdej narod ziskaca body jinak, aby to dost odpovidalo historii.Ale obcas se to zvrtneZa tri hodiny mas perfektni herni zazitek. A ma to velmi pristupna pravidla.
23.2.2009 12:24:00

diplomacie
A jak je to s diplomacií? Lze se se soupeři nějak dohadovat nebo měnit suroviny nebo s nimi prostě musíš bojovat?
Zatím je má váha silně na straně Warrior Knights, ale je možné, že skončím u obou :)

23.2.2009 12:47:51

diplomacie
Tak zadna vymena surovin se nekona, domlouvat se muzes, ale proti WK asi o dost omezeneji ... kazdy narod ktery kontrolujes ma na karte napsane ukoly, kterych musi v predem definovanem skorovacim kole dosahnout (jako drzet urcite uzemi, zlikvidovat urcite vudce/jednotky) a pravidle je, ze tvoji sousedi potrebuji ta sama uzemi co ty :) Takze se bojuje hodne a casto .. tedy porad. Nicmene diplomacie asi nabyva na sile, stane-li se nekdo prilis dominantni ... to pak jdou asi tahanice stranou a je treba netristit sily. Co se mi libi, ze kazdy strana (barva) kulminuje svoje obdobi moci v jine casti hry (ikdyz teda nevyhoda je, ze clovek ktery hraje prvne nevi, jak si vlastne ve vysledku stoji) .. treba zluti maji rimany, kteri na zacatku hry udelaji vpad do britanie a nahrabou spoustu bodu (nekolikanasobne vic nez ostatni v danne ere) .. ale po zbytek hry uz to tak slavne nemaji a jestli si nahrabali dost se ukaze az v zaveru :) Pokud chces ruzne pleticharit, domlouvat smlouvy a zase je porusovat a vubec se jinak diplomaticky vyzivat, tak bych sahl po WK ... tam nejsi striktne vazany tim, na koho musis vlitnout, takze mas volenjsi ruku. Taky tam neustale spolecne o necem hlasujete, takze se tam daji dohadovat ruzne ustupky atd. Britanie je silna spis tematicky, zahrnuje vyvoj anglie po stovky let a i kdyz mas nalinkovane urcite ukoly ktere bys mel dosahnout, porad ponechava volnost na to, aby se dejiny neodehravali stale podle jednoho scenare.

23.2.2009 13:26:51

diplomacie
Presne jak psal Siaron, je to hlavne o boji, ale taky musis odhadnout, jak moc se rozpinat a vedet, co maji za cil souperi, aby ses podle toho mohl zaridit. Taky se mi na tom libi to, ze kazdej narod kulminuje nekdy jindy. Pokud mas trochu rad historii, Britanie je super volba. Diplomacie si tam ale moc neuzijes a jediny, co tam sbiras, jsou dalsi armadky na population chartu;)

23.2.2009 14:06:09

Ta hra me hodne laka
videl jsem ji u nas v hrackarstvi a mlsne jsem si tam prohlizel krabici, ze na me pomalu prodavacka zacala divne divat, asi si myslela, ze premyslim, jak ji strcit pod bundu nebo co:-D Ale asi to nebude nic pro holky, co, ze bych si to zahral s manzelkou?

24.2.2009 14:45:38

pro holky
Pokud neni manzelka fanda do anglicke historie, tak nedoporucuju :) A vubec bych to ve dvou asi nedoporucoval

24.2.2009 14:48:02

Ringo
Spis ne, navic hra je nejlepsi ve vic lidech;)

24.2.2009 14:48:14

hmm
no nic, zacinam fakt setrit na War of Ring, vsechny ostatni valecne hry ktere jsme mel v seznamu postupne odpadly z ruznych duvodu. Zustava tedy uz jen ten WoR:-)

24.2.2009 14:51:46

a to je dobre :)
aspon to budu mit s kym hrat :)

24.2.2009 14:52:30

rbx

Siaron
Ringo uz je treti clovek, ktereho to presvedcilo... ja, kosibratr a ted Ringo :-) Opravdu ti svetelnym tempem pribyvaji spoluhraci. Ted jde o to, aby po jedne partii s tebou stejnym tempem neubyvali :-))

24.2.2009 16:23:33

:)
Nemyslim, ono totiz ta hra je udelana tak genialne, ze je napinava az dokonce pro obe strany :)

24.2.2009 16:27:52

Italia
Nemel nekdo tu cest hrat reimplementaci Britannie ve hre Italia? Dovazi to sem dokonce i jedna ceska firma a co jsem koukal na BGG, tak je to snad "vylepsena" Britannia.

24.1.2011 21:02:22

Richmond
Ja jsem to zvazoval, ale Britanii povazuju za dokonalou;) a navic je mi prostredi Anglie vyrazne blizsi, takze jsem to ani nezkousel...

25.1.2011 09:39:43

Italia
môžem mať túto hru za chabých 20eur viem mi o tom niekto napísať porovnať s britaniou

12.2.2011 16:57:32

Prvni hra
Tak po měsíci a půl kdy se na mě doma Britannia doma hezky smála se konečně našla příležitost si jí zahrát a nádhera :) Bohužel jsme skončili v polovině hry (8. kolo) anebrž jsme i s vysvětlovaním pravidel měli jen cca 2,5 hodiny ale už fakt že se člověk podívá na hodinky a zjistí že je vlastně o hodinu a půl víc než si myslí mluví za vše :) Římani jsou zlo ale za ten pohled, když na jih dorazí Anglové, Sasové a spol a celý jih hoří to stojí :) A bojuje se prakticky neustále.
Takže plná spokojenost.

16.1.2012 11:01:26

v kolika hráčích to hrajete? a jak dlouho?
Díval jsem se na BGG, a s převahou vítězí ve 4 hráčích. Je to dobře hratelné ve 3 či 5 hráčích? A jaký čas si připravit na 1. hru? Veliké díky.

31.12.2015 12:17:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Nejlépe ve čtyřech
Hraji to pouze ve čtyřech, pro tento počet je hra dělaná i materiálově - 4 barvy národů. Finální národy jsou také čtyři. Jinak se hraje s barevným mixem, nikdy jsem to nezkoušel. První hra trvala i s hledáním v pravidlech a bodovaných provinciích na mapě kolem šesti hodin.
Pokud si vytiskneš bodovací mapky z BGG (název Scoring Aid), které opravdu velice doporučuji a budete znát pravidla, tak se to dá za čtyři hodiny i méně.

31.12.2015 13:19:34

někdo mimo hru?
Rád bych se zeptal, zda se může stát, že někomu nebude tak padat kostka, že by si hru vůbec neužil nebo prakticky po nějakou dobu prakticky vůbec nehrál? Chystám se na první hru a rád bych, abychom si ji všichni užili. Díky.

10.2.2019 15:24:07

stana
No asi úplně nepomůžu, ale hru jsem hrál kdysi dávno jednou a jako nováček ve skupince zkušených hráčů jsem vůbec neznal pravidla. Bylo to takové to "Nevadí, pojď si zahrát, naučíme tě to, my už máme nahráno desítky partií, ale první hra je vždycky taková na pochopení pravidel a mechanismů, další už budeš vědět, co dělat." Kvůli dobrým náhodným hodům a průměrným až špatným hodům ostatních jsem celou hru nějak samospádem vyhrál, aniž bych se o to sám strategicky zasloužil.
Takže ano, může se stát, že si hru někdo neužije (nebo dokonce jako v našem případě nikdo, včetně mě jako vítěze).

10.2.2019 16:13:26

Vybíráme z Bazaru

Tzolk'in - Kmeny a proroctví !CZ! + 2x PROMO
Tzolk'in - Kmeny a proroctví !CZ! + 2x PROMO
Akt. cena: 960 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas