Břink! - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Lucrum Games
Renegade Game Studios
Autoři: Paul Dennen
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Rexíci - prodejnost základu - expanse? - clank in space?

Dotaz na Rexíky,
Myslím že hra je super.
Takže máte nějaké prognózy s rozšířením popř. Clank in space?
30.12.2018 15:44:04

Expanze
Expanzi bych taky uvítal, ale počítám, že Rexíci ještě nějaký pátek počkají na čísla prodejů a až podle nich budou zvažovat lokalizaci expanze.

30.12.2018 15:49:37

Clank in Space
Taky mi přijde, že na Clank in Space je ještě brzo. Teď se hraje o rozšíření. Doufám, že alespoň jedno vyjde. Pokud bych si mohl vybrat, začal bych tím posledním: Gold and Silk..

30.12.2018 19:41:49

Expanze
Musíme si někdy v lednu udělat nějakou revizi roku 2018 a pak se uvidí. Neznáme třeba ještě čísla z komisních prodejů, takže teď nic moc říct nemůžu... Ale hra samotná měla start slušný...

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

30.12.2018 21:07:07

Rozšíření

Hra je super. V mém okolí si jí koupili za poslední týden tři lidi v naší skupině. Snad se prodává dobře. Clank in space nevím pro nás třeba tématicky není až tak lákavé. Naopak Dungeon je parádní. Taky by jsme moc moc uvítali rozšíření. Nejlépe všechny tři :) Ono by to dávalo větší smysl než vydávat zas znovu jinou vesmírnou verzi. Jinak REXíci díky..

4.1.2019 12:27:32

Rozšíření
Z těch rozšíření mi právě Gold and silk přijde asi nejslabší, protože kromě desky nepřináší "takřka" nic navíc, ani žádné karty.
Sunken treasures už vypadají líp, přinášejí už alespoň nějaké tématické karty navíc.
Curse of the mummy na tom bude podobně (desky, karty..), možná dokonce bude o něco víc "k použití", kvůli pohybu mumie a souboji s ní. V sunken treasures přeci jen musíš honit peníze, abys nakoupil potápěčské vybavení a to klasicky nebude v počtu pro všechny ve víc hráčích.
Mě osobně by docela lákal ten Space, protože by přinesl úplně nové prostředí, ten design jak se pohybovat kosmickou lodí vypadá taky docela napínavý.
Ale známe ten náš český rybníček. Najezdniky ze severu jsem taky radši zvolil eng, protože rozšíření nebudou. A rozšíření ke Clank in space by česky asi taky neklaplo.

4.1.2019 21:57:19

rozšíření

Souhlasím s názorem, že vydávat "Gold and Silk" je zbytečné, protože toto rozšíření je jazykově nezavislé (s vyjímkou nápisu Clank! místo Břink! v rohu plánu a slova Market v desce obchodu. A samozřejmě pravidla).

Přimlouval bych se za jedno ze dvou rozšíření přidávající karetní obsah, kde je co překládat.

Nicméně si nemyslím, že by "Gold and Silk" expanze byla nejslabší, naopak je velice dobře hodnocena a často doporučena jako první expanze (např. Dice Tower recenze).
Jenže není problém si ji pořídít v angličtině, kromě dvou slov na hracím plánu a návodu tam nic není

16.1.2019 14:00:16

Rozšíření
Tak já jsem neodolal a k českému brinku jsem koupil sunken i mummy :) koupil jsem obaly, které jsou neprůhledné zezadu a je to vyřešené a angličtina triviální a nedělá problém i neanglictinarum :)

16.1.2019 14:09:25

Vydávání rozšíření
Rád bych apeloval na české vydavatele a nemyslím tím jen Rexíky. Kupuji si hry v češtině a rád někdy sáhnu po rozšířeních, které se ale ne všechny přeloží do češtiny. Ponechávejte tedy zadní strany karet v originálním znění, ať potom není problém kupovat případná rozšíření v originále. Je hezké dostat promo karty, ale když poté mají jinou zadní stranu karet oproti české verzi, tak to zamrzí.

16.1.2019 14:11:14

Mitogar
Chápu ten argument a dokonce jsme se o tom před časem bavili, ale výsledek byl ten, že jsme to chtěli mít celé česky. Třeba kvůli budování "značky", kdy na herních akcích lidi koukají na hry a zrovna podle karet je ta hra snadno identifikovatelná, nemusíš hledat krabici... To je můj pragmatický pohled. Pak máme ve firmě i ideologický pohled, že je to prostě správně to přeložit celé a přes to nejede vlak ani mé prezidentské veto...;)

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

16.1.2019 16:57:04

Rozšíření
Tak rozšíření k Břinku dělat chceme, teď řešíme co, kdy, jak a za jakou cenu. Hra je zatím úspěšná a chceme se jí dál věnovat i proto, že ji máme rádi. Takže stay tunned...;)

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

16.1.2019 17:00:28

Aneken
No, tenhle ideologicky pohled je jeden z duvodu proc, ac bych vas chtel vic podporit, tak si spoustu veci, co vydavate cesky, nekoupim... Nejak mi to prekladani uplne vseho za kazdou cenu vadi :)

16.1.2019 18:28:15

rozšíření
Kdybych mohl hlasovat, byl bych pro Sunken Treasures. Vesmír mě neláká, ale na rozšíření se moc těším, zvlášť tohle, kdyby se zadařilo. Jinak hra je to skvělá.

10.5.2019 13:57:26

dám také hlas do placu
Ještě o tom není moc informací - ale pokud to bude po dohrání znovuhratelné, tak jsem určitě pro Clank Legacy.

https://boardgamegeek.com/boardgame/266507/clank-legacy-acquisitions-incorporated


10.5.2019 14:26:24

Rozšíření

Zdravím, nějaké novinky k cz rozšíření?

12.1.2020 08:55:48

Mapové rozšíření

Vyšli už dvě mapový rozšíření Clank! Expeditions bez karet takže není potřeba české lokace. První je Gold and Silk a je super. A druhý vyšlo teď Temple of the Ape Lords tam čekám až někdo přeloží ti krátký pravidla. Každopádně při čekání na karetní rozšíření se hodí :)

12.1.2020 10:54:03

Rozšíření
Ahoj, dodělali jsme grafickou podobu rozšíření, dočišťujeme teď In Space a jakmile to bude, tak jde obojí do tisku...

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

12.1.2020 23:04:58

Aneken
Supr děkuji za kladnou odpověď :)

15.1.2020 19:13:44

Legacy

Dáte do češtiny i Legacy?

26.4.2020 17:07:47

gessy
No nebudu říkat, že nás to nelákalo a že jsme se nepokusili, ale požadovaná velikost printu a cena tisku byly zcela mimo realitu, takže to bohužel nebude. A to přesto, že ta hra je objektivně super...

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

26.4.2020 21:59:27

Legacy
Ouuu, to je velká škoda. Předpokládám, že to se týká i rozšíření pro Legacy (týmy) i přesto že se dají samostatně přidat k původnímu Clank! a mít tak ve hře figurky a rozdílné startovní vlastnosti :-(.

26.4.2020 22:35:54

WereWolf
Bohužel ano, nemá cenu toho dělat jen část, smysl by to mělo s Legacy Břinkem. Bohužel to fakt vycházelo kolem tří tisíc i při větším printu a to je prostě nehratelné...

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

27.4.2020 09:51:36

aneken

Chápu a plně respektuji. Děkuji moc za potvrzení mé domněnky.

27.4.2020 13:39:52

Vybíráme z Bazaru

15 Días: The Spanish Golden Age
15 Días: The Spanish Golden Age
Akt. cena: 20 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas