nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Brief History Of The World, A

Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Ragnar Brothers
Spiral Galaxy Games
Autoři: Gary Dicken
Phil Kendall
Steve Kendall
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Jak projít lidskou historii za dvě hodiny? Her na dané téma je mnoho, ale jen málokterá je tak konfliktní jako A Brief History of the World ;). Stejně jako v dějinách říše prostě přicházejí a odcházejí.

Dějiny jsou ve hře rozděleny do šesti fází, z nichž v každé budete velet jinému národu. Může se tak klidně stát, že zatímco v nejstarším období vedete Číňany, v antice převezměte Římany a přes Vikingy skončíte u Američanů. Výběr národů je tajný na začátku každého kola a odehrávání pak probíhá v daném pořadí, někdy tak chcete hrát dříve za slabší národ a jindy soupeře zdrtit tvrdým úderem mnoha armád. Vaším cílem jsou totiž, jak jinak, body. Ty získáváte za přítomnost v jednom z regionů na mapě, v dvojnásobném počtu za dominanci v něm, kdy v něm máte více jednotek než soupeři a případně můžete dosáhnout i na trojnásobek - za to, když všachny soupeře z regionu zcela vyštípete a zcela ho ovládnete;) Počítají se přitom i vaše jednotky z předchozích období, ale těmi nesmíte hrát aktivně, tedy hýbat a útočit. Na konci pak vítězí ten, kdo má bodů nejvíce.

Prostoru na matičce Zemi však vždy bylo málo a tak musíte často sáhnout k tomu, že si jej uděláte likvidací ostatních národů. Boje probíhají za pomocí kostek a dávají výhodu útočníkovi, což výrazně posiluje krvelačnost národů. Může se tak stát, že nedávno černý region v jednom tahu zežloutne a pak i zčervená. Hru dále ozvláštňují akční karty, které mohou vnést do hry menší nárůdky (Kelty, Izraelce), ale také pohromy či posílení v boji. Je za ně nutno platit body, ale většinou vám stojí za to.

 

 

 

 

Autor: aneken