Brian Boru: Velkokrál Irska

xxxxxxxxoo hodnoceno 83x (Seznam vlastníků)

Brian Boru: Velkokrál Irska - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
Osprey Publishing
Autoři: Peer Sylvester
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Strategie práce s penězi a obsazování měst

Jaké máte zkušenosti se strategií, kdy hráči cíleně během velmi krátké doby utratí všechny mince včetně všech bodů za obsazování měst. Tuto strategii pak bude následovat. Každé utrácení mincí nemá žádný účinek (nemá žádné mince, nemá žádné body) "bezhlavě" utrácí a obsazuje regiony.
Zejména v malém počtu hráčů se mi zdá, že tato strategie bude rozbíjet celou hru. Vliv Vikingů není až tak velký, aby změnil rozložení v regionech. Tudíž podstatná část hry (area control) je trochu mimo hru.

Jak to vidíte?

13.11.2022 13:23:36

Asi to pak chce přizpůsobit draft tomu, aby ten člověk nevyhrál všechny štychy. Navíc si myslím, že se dost bodů dá nahrát právě i tím ostatním - svatby, vikingové, církev. Ale rozhodně jsem zvědavý, jak by to dopadlo - kdyžtak pak poreferuj.

Mimochodem, přesouvám vlákno do diskuze pod Herní strategie, protože podle definice nepatří do Otázek.

13.11.2022 13:38:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Ha - tak jsme to hráli blbě … V první hře jsme utráceli vítězné body jak za symbol přeškrtnuté mince (vtať minci do společné zásoby), tak za akci: Za pět mincí expanduj do nového města.

Teď to hrajeme tak, že pokud se akce skládá z několika symbolů, vyhodnocujeme je zleva doprava. V případě, že nějaký symbol nemůžeme vykonat (např. nemám dost mincí), neprovede se …

 

Tak snad je to takhle už doře.

13.11.2022 15:46:46

Přesně tak. Body se dá platit jen za symbol přeškrtnutých peněz.

13.11.2022 21:01:02

No jasně, zapomněl jsem se zeptat, i když mě na chvilku napadlo, že by to mohlo být ono. Ale myslel jsem, že to uplatňujete opravdu jen na ty přeškrtnuté mince za vyhrané štychy.

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB a REXher

13.11.2022 21:39:07

Vybíráme z Bazaru

Survive: Space Attack
Survive: Space Attack
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 8 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas