Brian Boru: Velkokrál Irska

xxxxxxxxoo hodnoceno 83x (Seznam vlastníků)

Brian Boru: Velkokrál Irska - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
Osprey Publishing
Autoři: Peer Sylvester
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Benefity u bitevní kořisti a podpory církve

Hru jsem ještě nehrál, jen si pročítal pravidla. Zarazilo mě, že benefit pro hráče s nejvíce žetony vikingských nájezdníků je velmi žalostný. Dostane žeton věhlasu a pak promění žetony věhlasu v body a pak všechny žetony vrátí. Přitom žetony věhlasu jsou na konci vítězné body tj. nemusí nějakou mechanikou proměňovat věhlas ve body, když je to automatické. Ostatní hráči dostanou po bodu, což je úplně identické jako hráč s nejvíce žetony a přitom odstraní jenom jeden žeton vikingů, což mi připadá mnohem lepší, než býti první. Vím, že vítězný hráč může dát žeton vikingské nadvlády. Je to ale opravdu tak silné? 

Poté u podpory církve. Nejvíce disků postavím klášter. Vím, že tím pádem nemusím mít alespoň 5 disků, abych získal, jak bod tak postavil klášter. Ale není lepší tím pádem být druhy a získávat tak jeden bod a popřípadě i postavit ten klášter? Vím, že to vždy tak nenastane. Ale pro prvního bych čekal větší odměnu. Jak se na to díváte vy? Díky moc

16.8.2022 21:00:31

K prvnímu bodů: žetony věhlasu ti zůstávají, to znamená, že když během hry 2× vyhraješ bitvu, a nedostaneš jiný věhlas z jiného zdroje tak získáš, 2+3+3(na konci hry)=8 VB.

Druhý bod- nejdřív si to zajraj, ono není tak lehké, být s 5 body vlivu až druhý, ale možné to je. 

16.8.2022 22:14:22

Uznávám svoji chybu. Myslel jsem, že i ztrácím žetony věhlasu, jak si za ně přičtu body. Takže to dává smysl, i když nemůžu hodnotit, jestli tento benefit je adekvátní. 

16.8.2022 22:50:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Star Wars: Vnější okraj CZ+rozšíření,obaly,insert
Star Wars: Vnější okraj CZ+rozšíření,obaly,insert
Akt. cena: 1899 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas