Brazil: Imperial

xxxxxxxxoo hodnoceno 67x (Seznam vlastníků)

Brazil: Imperial - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 100 min
Herní svět: Renesance, Novověk
Herní kategorie: budovatelská, válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
TLAMA games - logo
Autoři: Zé Mendes
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Chyby v CZ vydání / ujasnění + odkaz na FAQ

Str. 21, bod 2) “… hráč přidá na mapu 1 libovolný palác (II-IV).” Má být správně II-VI, prostě jakýkoliv.

Str. 17, bod Expedice: “Boj nenastane, když destičku odhalíte.” - Můžete jej vyhodnotit hned při odhalení, pokud chcete (a máte dostatečnou sílu).

Na BGG jsou případně k pročtení FAQ 1.0, které doporučuju, ujasní to věci ohledně konečného bodování, boje (nejvíce otázek), fungování paláců či stavění budov.

Až objevím něco dalšího, napíšu to do diskuze.

FAQ: https://boardgamegeek.com/thread/2766905/brazil-imperial-faq

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

18.3.2022 19:09:22 | Upraveno autorem (porovnej)

Maličkosť som si všimol na strane 13. Píla má v pravidlách uvedenú cenu 1 cukrová trtina, ale na hráčskej doske je cena 1 cukrová trtina alebo kávové zrno. Pokiaľ je ale chyba v pravidlách a na doske hráča je to ok, tak to ako problém nevidím.

19.3.2022 18:10:36

@DeskoFanatik Jo, to jsem si už všiml na BGG, že se to řešilo. Správně to je na deskách hráčů.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

28.3.2022 11:25:34

Jedna karta úkolu III. věku má chybu v textu na kartě (viz zde sekce Obrázky/Karty/karty úkolů třetí fáze, ta úplně vpravo nahoře).

Člověk má mít 2 modré obrazy (je tam jejich ikona), ale text říká jen “měj 2 obrazy”, což je něco jiného (viz jiné karty úkolů).

Sestra při společné první hře bohužel četla jen text a všimla si toho pozdě, což ji docela podělalo (pořizovala obrazy jiné barvy, jinak potenciálně mohla celou hru dříve zavřít a možná i vyhrát)…

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

31.3.2022 00:12:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Mě ve FAQ překvapilo, že na obsazené soupeřově destičce nemohu “vyrábět-renovovat” pouze spotřebovat zabavené suroviny. V pravidlech je “Daná destička zůstane ve vlastnictví útočníka, dokud na ni má alespoň jednu vojenskou jednotku.”

Z toho jsem chápal, že je to vlastně moje budova se vším všudy.

Jen je zmíněno, že při boji o tu destičku za okupanta místní bojovat nebudou, tedy vojenská síla budovy se nepočítá.

23.6.2022 07:13:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Hra o trůny, core set
Hra o trůny, core set
Akt. cena: 1250 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas