Brass: Lancashire

xxxxxxxxxo hodnoceno 59x (Seznam vlastníků)

Brass: Lancashire - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Vlaky, Novověk
Herní kategorie: budovatelská, dopravní, ekonomická
Čeština: není
Vydavatelé: Roxley Games
Autoři: Martin Wallace
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

variabilita

Ahoj,
hru nemám a jsem nikdy nehrál, ale chtěl bych se zeptat, v čem je každé další hraní jiné? Začáteční rozestavení je pokaždé stejné a mění se jen karty v ruce? V Birminghamu se mění rozmístění obchodníků mám dojem. Jde mi o to zda je třeba i desátá hra stejně zábavná jako třeba třetí.
21.11.2018 14:42:48

re:
ta variabilita v tejto hre ma svoje obmedzenia, ale...
zalezi dost aj od toho ake karty ti pridu. a tahy protihracov budu menit moznosti na mape. Tiez s kazdou dalsou partiou sa budes snazit robit veci inak, lepsie.
Toho by som sa uplne nebal.

21.11.2018 15:32:16

Znovuhratelnost
Hrál jsem jak Birmingham, tak Lancashire, který mám i v el. verzi, takže těch partií jsem odehrál už dost. Znovuhratelnost je v pohodě. Zvlášť ve větším počtu hráčů, se bude každá partie vyvíjet jinak.

Pravda je, že po určitém počtu partií, si hráči můžou najít nějaký způsob zahájení, který jim vyhovuje. Například začít v prvním tahu kartou průmyslu v nějaké lokalitě a co nejdřív rozjet prodej bavlny přes vzdálený trh. Někdo raději volí upgrade na vyšší úroveň budov. Někdo jede na loděnice, někdo tyhle akce vynechává. Pořád je ale nutné hru přizpůsobit aktuální situaci. Pak se ti na ruce točí různé karty. Rozhodně jsem nikdy neměl pocit, že mě hra nutí nějak opakovat tahy.

Neřekl, že Birmingham má nějak bohatší znovuhratelnost. Birmingham je celkově těžší, protože dává hráčům více budov (produktů), čímž počet možností během hry celkově vzrůstá. Nicméně počet tahů, které má hráč k dispozici je pořád stejný, takže toho neuděláš víc než v Lancashire, jen tě z toho víc bolí hlava :)

21.11.2018 16:08:16

Vybíráme z Bazaru

Caldera Park EN
Caldera Park EN
Akt. cena: 290 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas