Brass: Lancashire

xxxxxxxxxo hodnoceno 56x (Seznam vlastníků)

Brass: Lancashire - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Vlaky, Novověk
Herní kategorie: budovatelská, dopravní, ekonomická
Čeština: není
Vydavatelé: Roxley Games
Autoři: Martin Wallace
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Po první hře ve čtyřech jsme z hry nadšení. Měl jsem obavu, jestli budou stačit „žetony peněz“ (KS verze) a bylo to úplně v pohodě. Občas bylo trochu náročnější nepřehlédnout nějaký neotočený žeton a nezapomenout na něj. Pravidla se chytla, nejtěžší bylo nezapomínat na zdroje. Zvlášť u uhlí a spojení s přístavem se nám párkrát stalo, že jsme to zaregistrovali pozdě a už se s tím nedalo nic dělat. Jinak je úžasné sledovat, jako všechno spolu nějak souvisí. Strategicky je to pecka.
13.10.2018 20:59:16

RE: Dojmy
Po cca 6 hrách, většinou ve 4 nebo 2 hráčích, pořád pecka, nadšení neopadá. Už dlouho se mi nestávalo, že bych měl vždy po hře takovou chuť hrát okamžitě znovu!

Ve 4 hráčích téměř každý váš tah výrazně ovlivňuje hru pro ostatní hráče, upravujete cenu komodit a přidáváte nové na hrací plán, stavíte cesty, které následně používají i ostatní, zabíráte pole pro průmysl a vyvážíte bavlnu. Je velmi obtížné plánovat na delší dobu, protože situace na plánu se mění každým tahem. Někomu to možná nemusí vyhovovat.
Ve 2 hráčích je minimálně ze začátku herní plán prázdnější a je možné plánovat více dopředu.
Ve druhé fázi hry se hra stává více dynamická, lze získat více bodů a mapa se plní mnohem rychleji.

Za mě nejlepší pecka poslední doby, navíc po vizuální stránce také paráda (na rozdíl od první verze).

20.10.2018 13:46:41

Kvalita
Dnes se chystám na první hru, ale hned mi padla do oka kvalita a provedení komponent. To je prostě NADHERA. Už krabice z Deluxe edice úplně chce vystavit a denně na ni otírat prach

24.10.2018 12:32:57

Dojmy
Hra je vskutku krásně vyprodukovaná. Máme za sebou první hru ve čtyřech hráčích a musím říci, že je krása sledovat, jak jsou herní prvky spolu propojeny. První část, resp. éru průplavů, jsem vnímal spíš jako přípravu. Hlavní bodový zisk přichází až v éře železnic. Díky tomu že je hra rozdělená, tak se každá partie může vyvíjet různě, alespoň jsem měl ten dojem.

24.10.2018 13:59:37

skvělé
Koupili jsme Deluxe verzi z kickstarteru a je to paráda. Takže za mě, můžu jen doporučit

11.3.2019 17:38:06

Vynikající
Zatím hrány dvě hry a i po dvou dnech jsem plný dojmů a nemůžu se dočkat další partie.
Vypadá to, že snad i budu zvažovat prodej Takenoka a dalších nedotknutelných her, protože si moc nedokážu představit, že bych je ještě dobrovolně hrál :)

21.2.2021 13:54:34

Vybíráme z Bazaru

Válka v Říši divů
Válka v Říši divů
Akt. cena: 1400 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas