Brass: Lancashire

xxxxxxxxxo hodnoceno 56x (Seznam vlastníků)

Brass: Lancashire - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Vlaky, Novověk
Herní kategorie: budovatelská, dopravní, ekonomická
Čeština: není
Vydavatelé: Roxley Games
Autoři: Martin Wallace
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

2 hráči

Jestli jsem to dobře pochopil, tak jde hrát ve dvou hudba s kartama s ikonou 2 hráči, nebo s ikonou ozubeného kola.
Máte vyzkoušeno? Která varianta je lepší?

24.10.2018 20:49:31

Připojuji se k dotazu
Zatím jsem hru hrál pouze ve třech hráčích a moc mě bavila. Rád bych vyzkoušel i variantu pro dva, tak bych se chtěl zeptat někoho, kdo to má nahrané, která varianta je lepší? Tvůrci se sice v pravidlech prsí, jak je jejich varianta lepší a ta fanouškovská je zastaralá, ale já si zase při pohledu na upravenou verzi mapy říkám, že ta starší varianta vypadá na první pohled lépe.

16.5.2020 18:44:40

Btw

Teď čerstvě na bgg 2p pnp varianta od autora třeba anachrony

16.5.2020 20:02:30

...
Sú aj iné rozdiely alebo len v tých kartách? Ktorý variant je teda lepší?

13.6.2020 21:03:55 | Upraveno autorem (porovnej)

Je to zhruba rovnaké
Základom je okresať mapu. Fanúšikovská varianta zobrala existujúcu mapu a "odstránila" niektoré lokality preč. Nové pravidlá urobili v podstate to isté, len vybrali iné lokality, ale v podobnom duchu.

Výhodou "nového" riešenia je to, že sa dá okresať jedna a tá istá mapa aj pre 3 hráčov, aj pre 2, a to odobratím kariet určitej farby. Lokality sú stále dostupné, ale stavať sa tam dá iba vtedy, ak tam hráč má svoj link, a môže tam stavať iba kartou priemyslu. V pôvodnej fanúšikovskej variante je mapa naozaj okresaná a tieto lokality tam neexistujú vôbec.

Z hľadiska hrateľnosti tam veľký rozdiel nie je, aspoň teda ja ho necítim. Voľba medzi tými variantami (že ktorá strana mapy) je asi taká istá, ako voľba medzi tmavou a svetlou stranou mapy v Birminghame. :D

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

13.6.2020 22:04:19

Cardinalle
Čiže v podstate sa hrať môže všade, t.j. aj vo "vyradených" mestách?

13.6.2020 23:07:12

chochones
V podstate áno, ale reálne ani moc nie.
Keďže karty týchto lokácii nie sú v hre, tak sa tam nedá stavať priamo. Je treba najprv urobiť link k tej lokácii, a potom sa tam dá stavať vďaka karte priemyslu. Je to také núdzové riešenie, nákladovo nie moc efektívne, a zvyčajne to znamená, že hráč je už asi odrezaný od iných možností.

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

13.6.2020 23:20:29

Cardinalle
Alebo aj pomocou "dvojitej akcie stavba" (odhodením dvoch kariet). Dnes sme to hrali prvý raz (vo dvojici) a kalkulovali sme aj touto možnosťou, ale mali sme za to, že vyradené mestá sa skrátka nehrajú.

13.6.2020 23:44:01

chochones
Alebo aj tak. :)
Ale kľudne to môžete hrať aj tak, že v tých mestách sa skrátka stavať nedá vôbec. To už ale môžete rovno použiť druhú stranu mapy, špeciálne pre 2.

Ako hovorím, je to jedno. :)

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

14.6.2020 14:57:21

Můj názor
Hrál jsem obě mapy ve dvou hráčích dvakrát a ačkoliv je ten rozdíl opravdu minimální, tak mně trošičku více vyhovuje ta fanouškovská verze čistě pro dva hráče.

Jednak je přehlednější, protože na mapě vůbec nejsou ta města, kde "nejde" stavět. Pak jsou na mapě jedny slévárny navíc, takže je menší pravděpodobnost, že bude ke konci hry docházet ocel. A o něco víc mi vyhovuje i skladba karet, protože v té nové verzi jsou ze hry vyřazeny všechny karty přádelen.

Ale to jsou v podstatě drobnosti a pocitově jsou obě ty mapy prakticky identické a obě jsou ve dvou hráčích v pohodě hratelné.

14.6.2020 15:59:20

Cardinalle, Malcolm
Dík za názory chvíľu sme sa v tých začiatkoch nevedeli vyznať. Ešte nám nie je jasné na čo sú, resp. kedy sa používajú tie dve karty s výkričníkom?

14.6.2020 18:01:30 | Upraveno autorem (porovnej)

chochones
Toto trochu zapadlo popri tej druhej diskusii. :)
Každopádne - aké dve karty s výkričníkom? Ja žiadne také nemám.

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

16.6.2020 19:53:48

Cardinalle
Jedná se o jednu kartu uhelného dolu a jednu kartu přístavu.

A používají se, když si chceš zahrát hru pro 3-4 hráče podle původních pravidel. V sekci příprava hry se ve druhém bodě píše, že je máš odstranit ze hry. No a na konci pravidel se zase píše, že pokud si chceš zahrát původní hru, tak při přípravě hry přeskoč bod 2.

16.6.2020 20:05:48

karty
(facepalm)
Jasné, že ich nemám v balíku, keď som ich dal pre istotu mimo. :) Holt, sorry, bol to dlhý a náročný deň... :)

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

17.6.2020 07:39:58

Vybíráme z Bazaru

Deadpool vs. The World
Deadpool vs. The World
Akt. cena: 25 €
Končí za: 2 dny

Offcanvas