Brass: Birmingham

xxxxxxxxxo hodnoceno 377x (Seznam vlastníků)

Brass: Birmingham - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Vlaky, Novověk
Herní kategorie: budovatelská, dopravní, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
TLAMA games - logo
Autoři: Gavan Brown
Martin Wallace
Matt Tolman
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Organizér pro 3D Tisk k Deluxe Verzi hry.

Ke zrychlení přípravy hry doporučuji vytisknout můj miniorganizér. Pomáhá udržet kartičky továren v seřazeném stavu.

Dobře pasuje do původního insertu Deluxe verze hry. Bohužel nemám přístup ke standardní hře.

https://www.prusaprinters.org/prints/37640-brass-birmingham-deluxe-edition-player-organizer
10.8.2020 17:40:52

Toto je super
https://www.thingiverse.com/thing:3051638

Pride mi ovela lepsi kedze ma kazde dieliky priemyslov a surovin zvlast, nic nedelis rovno pokladac na hracsku dosku, staci ich pri skladani hry zoradit podla urovne. Zetonky pekne uskladnene a nenahadzane nikde, lodicky a vlaky pekne rozdelene, tym nevravim ze tvoj je zly, ale tento je vymakany mam vyskusane, a kto by bol taky psycho ako ja ze ma aj 3D lodicky a vlaky tak tento, ktory je kombinaciou toho prveho:

https://www.thingiverse.com/thing:3399599

10.8.2020 20:08:39 | Upraveno autorem (porovnej)

re:
promiň, ale souhlasím s JAHMANsvk, máme vytištěné jednotlivé organizéry, pro každého hráče zvlášť a v jeho barvě. Každý dostane svoji krabku, a udělá si přípravu. Dle tvého odkazu vyzerá pěkně, ale přijde mně méně praktický.

11.8.2020 08:13:32

K čemu to je?
Já tyto pořadače obecně nechápu. Jaká je výhoda proti průhlednému pytlíku? Časová úspora to určitě není, když si to tam musíš při uklízení hry třídit.

11.8.2020 13:00:28

Varouch
Tak to sa velice mýliš, vidno že si to neskúšal. Hlavne pri tejto hre to mám rozložené do 4-5 min. A o to ide. Kým ty to bude setupovat 20min. Mne stačí si to triediť popri hre, stačí keď ide dielik z hracieho plánu preč tak stačí ich nehadzat všetky na jednu kopu ale hádzať na rôzne kôpky. Inserty nie sú len na parádu, ale urýchľujú setupy. Nemusím triediť mince napr. Vytiahnem zásobník z mincami a keď mincu spotrebujeme opäť ju vrátim do daného chlievika v zásobníku. O Tom že inserty urchychluju niekoľkonásobne setup je zbytočne sa aj baviť. Ty môžeš naďalej pytliky otvárať a zatvárať a triediť.

11.8.2020 13:21:56 | Upraveno autorem (porovnej)

:-)
Tak to je úlet. Pokud jsi setupoval Brass 20 minut bez insertu, tak chápu, že ho potřebuješ. Nám to déle než 5 minut rozhodně netrvá.

11.8.2020 13:35:14

Varouch

Ja som ho nikdy 20min nesetupival keďže som mal insert od prvého hrania :). Ale nájdi si tému kde sa to rozoberalo a zistíš že práve táto hra je dňa s tých kde je setup moc dlhý. Pokiaľ sám.pripravujes BB z pytlikou neverím že.to máš za 5min. Triedenie priemyslov podľa úrovne plus kôpkovanie má dosku hráča. Ja zoberem sroec a položím. Zoberiem ďalší a položím. Pokiaľ ty to máš do 5min tak ja to musím mať za 1minutu :))

11.8.2020 13:53:34

Insert
Jediné minus brassu je setup. Díky insertu toto odpadá. Bez něj mě to tak otrávovalo, ze jsem hru ani moc hrát nechtěl...

Bohužel na thingverse je ten insert opravdu lepší, než autora tohoto vlákna...

11.8.2020 14:01:38

Tak to bude ono
Já totiž nepřipravuju hru pro 4 hráče sám. Každý si vysype svoje žetony a dejme tomu do dvou minut je naskládá. Další cca dvě minuty na přípravu dalších věcí a hraje se. Během hry nemusím nic kupičkovat a třídit a na konci hry žetony prostě nahrnu do pytlíku za 10 sekund.
Já vám nemám za zlé, že si myslíte, že to je dobrá věc. Jen třeba ušetřím někomu námahu a peníze tím, že si přečte i jiný názor, tj. že insert tady je zbytečný krám navíc.

11.8.2020 14:07:04

Inserty obecne
Taky si radeji koupim novou hru nez insert.
Ale pokud si to nekdo doma natiskne za naklady, why not :)

11.8.2020 14:31:53

Varouch
Nehnevaj sa ale zetonov má.kazdy hráč 45-48 kusov a keď ich vysypes na jednu kopku z pytlikou do dvoch minút ich neopoukladas na hráčsku dosku ani keby si sa roztrhal, to má nepresvedcis. Musel by si mať rúk asi ako chobotnica :) . Ale každý máme svoj názor. Setup Brass je extrémne dlhý a povie ti to kazdy kto ho hravá.

Belohonder ja si nové hry radsej už ani nekupujem, len rozšírenia k tým čo mám. Radšej hrať hrať ako nechať sadať prach :).

11.8.2020 14:33:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Výhody insertu
Práve sme dohrali a opäť som sa presvedčil, že nie je nič lepšie ako insert na túto hru. Keď predávam dieliky priemyslu alebo odstraňujeme z hracej dosky, tak si ich podľa druhu dávam na kôpky. Po hre, keď sa rátajú body si ich opäť dávam na kôpky podľa úrovne a druhu. Po hre len zoberim kôpku podľa druhu ktorá je zoradená podľa úrovne a vložím do priehradky. A ďalšiu hru len kôpku pekne rozdelím na hráčsku dosku. Nemusím nič triediť ani pytlikovat. Všetko sa robilo pri hre a rátani bodov, bez toho aby to zdržovalo čo by len sekundu. Nie je jedno či položím dielik na kôpku ale do stĺpca? A pred hrou nemusím nič triediť a to je na nezaplatenie. Za 2 min môžme hrať a to obzvlášť pri tejto hre s dlhým setupom.

19.8.2020 20:20:03 | Upraveno autorem (porovnej)

súhlas s Varouchom
Každý si pripravuje svoju kôpku, a OK - možno nie za 2 min., ale do 5 min. sme pripravení a hráme. Neviem, kde je ten "extrémne" dlhý setup. To sa dá povedať o Gloomhavene, ale rozhodne nie o BB. :)

Dĺžka setupu v BB je podľa mňa štandardná, ako u mnohých iných euro hier. Samozrejme, že insert pomôže, ale mne osobne to tiež nestojí za tie peniaze.

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

20.8.2020 14:22:50

Cardinalle
Gloomhaven nemám, ale z hier ktoré mam.doma má Brass najdlhší setup bezkonkurenčné, preto po pár zahraniach bol tento insert jasná volba. Velmi rýchlo ma to prestalo baviť triediť zo sacku. Sorry ale 48 zetonov ktoré musíš roztriedit podľa druhu a podľa úrovne a ešte ich ukladať každý na svoje miesto zo sacku:). A to je len jeden hrac. Nehovoriac o tom, keď si k tebe má.prist zahrať partia a chces to pripraviť dopredu aby ste rovno mohli hrať. Myslim.ze.Yedle.by ti vedel porozprávať :). Alebo priateľka varí a ty pripravujes hru pre dvoch :). Great Western Trail s expanziou slabý odvar čo sa týka setupu. Ale my dvaja celkovo máme rozdielne názory na rôzne veci ohľadom tejto.hry :)). Kto chce ma insert a kto.nie má pytliky.

20.8.2020 22:11:48 | Upraveno autorem (porovnej)

JAHMANsvk
Ja sa vlastne ani nejdem prikláňať k tomu, či insert áno alebo nie, čistý OT, ale:

JAHMANsvk, 11.8., 13:35:14
Ja som ho nikdy 20min nesetupival keďže som mal insert od prvého hrania :).

JAHMANsvk, 20.8., 22:11:48
Gloomhaven nemám, ale z hier ktoré mam.doma má Brass najdlhší setup bezkonkurenčné, preto po pár zahraniach bol tento insert jasná volba. Velmi rýchlo ma to prestalo baviť triediť zo sacku.

Tak od kedy vlastne ten insert máš? :)

20.8.2020 22:27:48

Lonpvet
Máš pravdu si celkom OT :) . Drvivú väčšinu hier čo si kúpim, najprv si vyskúšam pokiaľ je to mozne. Nech viem či mi sadne. Brass som mal požičaný asi mesiac od známeho tam som ho žiaľ musel setupovat. Takže som vedel čo obnáša setup a že ho chcem jedine s insertom. Hra má mega chytila a tu na bazáre som si ho kúpil a zarovno si dal vytlačiť aj 3D insert. Takže môj Brass bol rovno s insertom, takze v podstate môj Brass som naozaj nikdy nesetupoval dlho, len ten pozicany. Ale pokus dobrý :D.

20.8.2020 23:37:08 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Jasné, už chápem, dík za vysvetlenie :)

"Problém" zjavne vznikol tým, že každý máme iný výklad slova NIKDY :))) Ale inak mi je to fakt úplne jedno ;)

20.8.2020 23:59:10

Lonpvet
V pohode.
To "nikdy" malo skôr zdôrazňovať, že s insertom to proste trvá chvíľočku. A v podstate insert mám od prvého hrania brassu ktorý párty mne. Peace and love board games :).

21.8.2020 00:08:51

JAHMANsvk
No keď zbežne pozriem na svoje hry doma, tak podobne dlhý setup má Barrage, Paladíni, Concordia, Food Chain Magnate atď. A keď dlhší nepoznáš, tak si skús Pád nebes (Falling Sky, alebo iný COIN), Twilight Imperium, Trismegistus, teraz nový Imperial Struggle, a podobné lahôdky. :)

A ešte druhá vec - už dávno som nemal toľko času, aby som ostatným hráčom robil setup. :)) Ak hráme novú hru, aspoň im popisujem, aké komponenty rozkladáme. A keď hru poznajú, robíme setup všetci, a hráme za pár minút.

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

21.8.2020 00:33:31

Cardinalle

Barrage mám aj ja, ale opäť s insertom.

21.8.2020 09:39:05

Včera jsem hrál BB a schválně jsem stopoval jak dlouho nám trval setup. Ve 4 lidech, kteří to hráli cca 4x (takže žádní experti) jsme to zvládli nachystat za 9 minut. Od otevření krabice do rozdání karet hráčům a začátku hry. Po konci hry pak zpětné složení do pytlíků cca 5 min.


O insertu taky přemýšlím, protože se mi líbí, ale nemyslím si, že se čas setupu urychlí tak brutálně že je to “must have”. Navíc předpokládám, že čas co člověk ušetří na setupu pak ztratí na opětovném třízení do insertu po konci hry. Ale to ukážou až příští hry.

 

Takže za mě je insert pěkná věc co dokáže pomoct při přípravě hry, ale není to nutnost. A rozhodně není setup hry takové zlo jak se v některých diskuzích píše. 

 

6.1.2022 12:18:53

Skusil som si hru par krat rozkladat bez insertu a nasledne s insertom. 

Mne sa casto stava ze hry sam pripravujem dopredu. V takomto pripade je za mna insert must have, ono sa to nezda ale ked ma jeden clovek pripravit hru pre 4 hracov tak ten cas sa natiahne niekolkonasobne. Vyhodou je aj ze nemusim zhanat krabicky a insert dobre funguje aj ako pomocka pri hrani. Nevyhodou je potom skladanie hry ktore moze trvat trosku dlhsie ale neni to nic extra a hlavne s upratanim hry uz pomahaju vsetci hraci a neostava to teda len na mne tak ako jej priprava.

Ak ale mate hernu skupinu kde sa hra rozklada az potom ako vsetci sedia pri stole a teda nasledne pomahaju s jej pripravou tak insert neni taka nutnost, stale plati ze rozlozenie hry je rychlejsie, pohodlnejsie a insert stale dobre funguje ako pomocka pri hrani ale ta uspora casu tam nie je uz taka velka. 

18.1.2022 13:43:18

Vybíráme z Bazaru

Loupežníci
Akt. cena: 0 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas