Brass: Birmingham

xxxxxxxxxo hodnoceno 381x (Seznam vlastníků)

Brass: Birmingham - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Vlaky, Novověk
Herní kategorie: budovatelská, dopravní, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
TLAMA games - logo
Autoři: Gavan Brown
Martin Wallace
Matt Tolman
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Brass Birmingham vs Great western trail

Ahoj chtěl bych se zeptat hráčů kteří hru už hráli zda by volili Brass bigmingham nebo Great western trail. Delší dobu uvažuji ze si jednu z těchto her pořídím. Jsou to obě eurovky, témata jsou trošičku podobné. A nemohu se rozhodnout která z těchto her je lepší. Většinou hraji ve dvou az třech hracích. Tak budu rád za vaše rady a nazory pro co by jste rozhodli a v čem se ty hry od sebe liší.
12.4.2020 09:20:49

Vs
GWT je tak trochu deckbuilding, v Brass hras s tym co mas na ruke. Brass ma interakciu medzi hracmi v najvyssej moznej miere, v GWT je interakcia na urovni, on mi vykupil kravu, alebo mi z trhu zobral robotnika o ktoreho som mal zaujem ja. Brass je uz heavy euro alebo skoro heavy euro. Gwt je jednoduchejsi ale naopak ma viac pravidiel. Brass ma par vynimiek z pravidiel, ktore si treba zapamatat. V gwt mas vela moznosti na vyhru co sice v brass tiez, ale nie je to take pestre ako gwt. Grafika je vec vkusu. Mne sa pacia obe a obe su nasimi top hrami.

12.4.2020 09:29:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Brass
Mě osobně baví obě, kdybych si měl vybrat jen jednu, vezmu si Brass. GWT není tak konfliktní jako Brass, kde ti protivník může hodně překazit plány. Jde odhadnout co chcete kdo udělat a překazit mu to. V Brass mám pocit větší svobody a víc se mi líbí grafika.

Ale pokud tě bude bavit jedna z těch her, časem budeš chtít i druhu.

12.4.2020 10:28:24

doma mám GWT a Brass: Lanceshire
Zvol si tu, u které Ti je bližší téma. Obě hry jsou skvělý. V Brassu je větší důraz na práci s mapou (stavíš cesty a továrny), ale v GWT můžeš nakupovat vyšlechtěný krávy!!!!

12.4.2020 13:03:28

Brass
Hral jsem obe a uprednostnuju Brass. Jednoduche a prehledne pravidla (zadne zkoumani symbolu na domcich pri kazdem hrani) a i kdyz je to euro, tak je tam citit silna interakce mezi hraci (pretahovani o pozice na mape). Pro me je Brass v "all time" Top10.

12.4.2020 13:26:24

BB
Hrál jsem obě, zatímco GWT mě zas tak nechytla, tak Brass je pro mě HRA. Líbí se mi u ní práce s mapou, větší důraz na téma a interakce mezi hráči.

12.4.2020 13:33:27

Dragos555
Tu nie je čo riešiť - musíš mať obe hry, lebo obe sú skvele prepracované eurá.

13.4.2020 09:06:52

...
tiež si myslím, že má zmysel vlastniť obe. Veď ak môžeš kúpiť iba jednu, druhú kúpiš inokedy. Nie sú to podobné hry. Je pri nich aj dosť rozdielny pocit hrania. Brass je určite kompetitívnejší. GWT je taká skôr pohodička do dažďa. Myslím si, že je rozdiel aj v "hráčskej únave" z hry. Brass nie je hra, ktorú by som hral každý týždeň. Keď sme dohrali hru vo štvorici (síce Lancashire), tak som si povedal, že je to výborné, ale tak dva mesiace si to určite nebudem musieť zahrať. GWT je v tomto prístupnejší.

13.4.2020 09:35:44 | Upraveno autorem (porovnej)

brass
jednoznacne brass. brass je rokmi preverena kvalita, je designersky originalnejsi a cistejsi.Tato novsia verzia je ovela lepsia ako povodna hra.

GWT je proti tomu zbytocne preplacany x hernymi mechanikami a pravidlovo zlozitejsi.

13.4.2020 12:47:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Unbroken
Unbroken
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 12 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas