Boží zboží - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Alexander Pfister
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaké dosahujete skóre?

Kolik bodů jste kdy dosáhli?

Máme za sebou 20-30 her a připadá mi, že se nikam neposouváme, že ty karty spolu moc "nekombí". Ale furt mám pocit, že se dá hrát za víc než nějakých 20-24 bodů.
3.8.2016 19:45:39

37
zatím asi můj rekord hráli jsme ve čtyřech a to se dá nahrát víc, jelikož poslední kolo je delší (pokud jsem špatně nepochopil pravidla :-)).

3.8.2016 19:57:13

47
já sám jsem nehrál maximálně 37 bodů, ale přítelkyně to dokázala dotáhnout až na 47 bodů. 20 bodů dala jen ve zboží. Jinak je jedno kolik hraje hráčů na délku posledního kola by to nemělo mít vliv, tzn. že stejného výsledku je možné dosáhnout ve dvou tak i ve čtyřech. Těch 47 dosáhla při hře dvou hráčů

3.8.2016 20:28:00 | Upraveno autorem (porovnej)

ale když se dohrává poslední kolo tak ve více hráčích aby měl každý stejný počet tahů tak probíhá více tahů ne?. V tahu ostatních získáváš další body i po postavení 8. budovy.

3.8.2016 20:40:23

zatr satr
tak bud jsem nejakej zabrzdenej (coz je mozny) nebo hrajem neco blbe.
abych potvrdil prvni moznost, jdu znova nastudovat pravidla :)

Nebo date mi nejaky takticky tipy?

3.8.2016 20:45:55

No tak já právě zjistil že jsem takové skóre měl jen díky špatnému pochopení kolo - tah :-). Jinak si myslím že na vysoké skóre je potřeba velké štěstí.

3.8.2016 21:00:01

posledni kolo
pokud jsem pochopil pravidla, tak je to nasledovne, jakmile nekdo postavi 8. budovu, tak se dohraje kolo a pak nasleduje jeste jedno posledni ve kterem je mozne vyuzit retezeni budov i u kterych nedoslo k aktivaci budovy

3.8.2016 21:36:27

ano
Chybu jsem měl v tom že jsem si myslel, že v jednom kole musí každý otevírat trh. Tedy bral jsem jedno kolo za pouhý tah. Přitom bez ohledu na to kdo vykládal trh, kolo končí poté co každý provede (případně neprovede) stavbu či najmutí tovaryše. A teď píšu už úplně mimo téma, klidně to vymažte :-).

3.8.2016 22:00:52 | Upraveno autorem (porovnej)

My máme maximum 30 bodů
Problémem hry je, že než si člověk stačí vybudovat pořádné hospodářství, zřetězit budovy atd., je konec.

Pokud si ale hráč postaví jen pár budov, které lze zřetězit (ideálně tak, aby pokrývaly všechny suroviny), nezdržuje se kupováním zbytečných budov a tovaryšů, ale hromadí suroviny, které v posledním kole prožene řetězcem, dostane za to docela dost bodů.

Ale na druhou stranu zboží (peníze) se promění za body v poměru 5:1, takže někdy se vyplatí na konci postavit levné budovy (třeba 2 body za 3 peníze).

4.8.2016 08:23:48

rady
takze nekupujete budovu v kazdym kole ale spis se snazite "prolizat" k takovym, ktere mezi sebou lze spojit v retezci v zaverecnem kole?

to me taky napadlo, ale za 1 bod za 5 penez neni takovy terno.

a tovaryse zas lze ziskat pomerne dlouho (vetsinou az kdyz mam 4 budovy)...

4.8.2016 11:30:38 | Upraveno autorem (porovnej)

27b
Tak dnes jsem zvítězil s 27 body, jde i o to jak lidi hrajou pokud závodíme a snažíme se co nejrychleji získat 8 budov, nejde nahrát moc bodů.

24.9.2016 21:01:42

onehdy na chalupe
jsem nahral 28 bodu
.... a byl jsem druhy, vitez ziskal 31.
vse diky tomu, ze hraci se sedmi budovami par kol vyckavali a "sporili" na posledni kolo.

24.9.2016 21:47:42

Co kolo to budova
Tak my to v podstate hrajeme co kolo, to budova. Mozna proto se furt motame lehce nad 20. Jenze jakekoli vyckavani u nas vedlo pokazdy k prohre :(

26.9.2016 08:13:09

Body - řetězení
Mám stejný pocit. Hra je to pěkná a líbí se mi, ale tohle mi dost hru kazí. Oni to snad ani netestovali. Chtěl bych vidět jak někdo vyhraje na řetězení pokročilých surovin oproti někomu, kdo každé kolo koupí budovu ať jich má co nejrychleji 8. Pokud budu chtít řetězit, potřebuji mít ty správné budovy, které se navzájem doplňují a potřebuji mít štěstí ať jsou vůbec aktivovány, což je navíc u těchto typů daleko těžší než u nějakých základních. Kdežto nákupem základních budov a kašlání na pokročilejší suroviny nejsem na náhodu až tak extrémně odkázán. Navíc větším zřetězením získám pouze víc peněz a tudíž můžu nakoupit dražší budovy, ale ten bodový zisk co ty budovy na konci dávají oproti těm základním není tak výrazný jak by měl být, aby se to vyplatilo. Tovaryš je další zpackaná věc. Rovněž není prakticky vůbec potřeba. Max. ti co jdou pořídit za vlastnictví dvou max. 3 budov. Zkrátka kdo hraje systém koupě budovy v každém kole většinou vyhraje. Pokud tak hrají všichni, tak pak už jen záleží kdo má větší štěstí na potřebné suroviny při východu/západu slunce.

26.9.2016 08:26:37

skyfire - tovarys
uplne stejny pocit z tovaryse - realne se pri taktice "budova kazde kolo" da sehnat jen ten levnejsi (co vyzaduje postavene pouze dve budovy), ale ze by to byla nejaka vyhra - to se nam to rozhodne nezdalo

26.9.2016 15:28:59

Syn nás vyklepnul
Včera jsme hráli ve třech, syn dosáhl neuvěřitelných 51 bodů, další dva hráči měli 26 a 23 bodů.

Hned na začátku si postavil dvě obchodní stanice, které mu umožňovaly líznout si kartu navíc. Postavil (kromě jiného) mlýn, pekárnu a hospodu, v posledním kole si namlel 9 obilí, přidal k tomu 9 uhlí a upekl 18 chlebů, které následně ještě prohnal hospodou a měl 18 jídel za 8 peněz. Tedy jen za peníze měl na konci 28 bodů. Společně s dalšími budovami a jedním tovaryšem pak měl 51 bodů...

3.10.2016 09:37:51

karta navíc
a víte o tom, že kartu navíc si bere pouze pokud má méně než 4 karty, že jo...

3.10.2016 09:43:25 | Upraveno autorem (porovnej)

Re: karta navíc
Ha, to jsme přehlédli, budu vyžadovat opakování hry!

Asi by vyhrál i tak, ale je fakt, že si tím na začátku udělal docela náskok, měl víc karet a tím pádem i větší šanci, že dostane takové budovy, které se dají dobře zřetězit...

Pokud dobře počítám, hráli jsme 9 kol, získal navíc (neoprávněně) cca 10-12 karet. A to už je znát.

A taky měl sklárnu a štěstí na bohaté trhy, asi 5x jsme měli na trhu 10 a víc karet.

3.10.2016 17:03:53

karta navic za obchodni kancelar
Kartu navic bere ikdyz ma vice jak 4 karty v ruce.

Takze pokud ma pred sebou vylozene 2 obchodni kancelare, ktere mu davaji bonus +1 kartu a ma v ruce 2 karty na zacatku kola tak dobira 2 karty (za nove kole) + 2 karty (za obchodni kancelare) + 1 kartu (za to ze na zacatku kola ma mene nez 4 karty). Celkem tedy dobira 5 karet.

21.4.2017 10:54:39

co prosím?
Pokud vím, tak bere pouze jednu kartu navíc a to pouze za předpokladu, že má měně karet než 4. Tedy t tomto případě pokud máš 2 karty na ruce tak dobereš 2 (začátek kola) +2 (méně než 4 karty na začátku kola)...

21.4.2017 11:11:46

souhlas
s Pellym

21.4.2017 15:43:07

...
Potvrzuji. Pelly má pravdu. Za každou kancelář po kartě, ale jen tehdy, mám-li karet méně než 4.

22.4.2017 15:05:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Omluva
Beru zpet, jasne ze s obchodni kancelari bere +1 kartu jen kdyz mate mene nez 4 karty na zacatu sveho kola.

25.4.2017 08:21:43

Zatím...
...u nás také převládá strategie budova každé kolo, tzn, že se pohybujeme okolo 20-25bodů. Tovaryš max jeden, spíš bez něj.

28.8.2017 09:10:28

Vybíráme z Bazaru

Qwirkle, jazykově nezávislá
Qwirkle, jazykově nezávislá
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas