nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Borodino 1812

Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 210 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: válečná
Čeština: undefined
Vydavatelé: Columbia Games
Autoři: Carl Willner
Tom Dalgliesh
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Bitva u Borodina proběhla 7. září 1812 a utkaly se v ní armády císařského Ruska a Napoleonova Grand Armeé. Bitva skončila francouzským vítězstvím, v konečném důsledku však přispěla k celkové porážce Francie, protože na rozdíl od Rusů nebyli Francouzi schopni doplnit své ztráty. Francouzi se dostali až k Moskvě, ale jejich tažení skončilo neslavným ústupem, který přežil jen zlomek vojáků.

Jedná se o blokovou válečnou hru, kde cílem je způsobit nepříteli co nejvyšší ztráty (= vyřadit ze hry co nejvíce soupeřových jednotek). Body se udělují za vyřazené jednotky a také za obsazení redut - nepříliš kvalitních opevnění vybudovaných Rusy pár dní před bitvou. 

Ve hře je přítomný "fog of war" element díky použití dřevěných bloků, které se odhalují pouze při bitvách nebo jiné interakci se soupeřem. Jednotky se pohybují pomocí rozkazů z velitelství (HQ - z angl. headquarters), která tímto oslabují. Ztráty jsou doplňovány pomocí zásobovacích tras, hráči si tedy musí hlídat, aby jejich jednotky a HQ nebyly od těchto tras odříznuty. Hraje se na fixní počet kol podle zvoleného scénáře.

Hra obsahuje tři scénáře. Je možno zahrát si zvlášť bitvu o redutu Ševardino (uskutečnila se 5. září, tedy o dva dny dříve než samotná bitva u Borodina), bitvu u Borodina nebo třídenní kampaň: zde se začíná 5. září bitvou o Ševardino, 6. září jsou postaveny francouzské mosty a oběma stranám přibudou posily a 7. září se pokračuje hlavní bitvou.

Autor: Kew