nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Bora Bora

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: undefined
Vydavatelé: Alea
Ravensburger
Autoři: Stefan Feld
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

- „Vidíš ty lesy na druhém břehu zátoky, Anolani? Poskytnou nám dřevo na stavbu. Starší budou jistě rádi.“
- „A můžu si jít na pláž sbírat mušle, zatímco budeš kácet?“

Bora Bora je hrou, ve které budete šířit slávu svého kmene na stejnojmenném souostroví Tichého oceánu. Budete stavět chýše, obřadní stavby, rybařit a sbírat mušle, ze kterých budou ženy vyrábět šperky.

Autorem je Stefan Feld, který hru postavil na využívání kostek podobně jako třeba Macao nebo Řím. Kostky pokládáte na políčka akcí a podle toho, jak vysoké číslo má kostka, tak velký efekt z akce dostanete. Síla kostky je vyvážena tím, že políčka akcí jsou sdílená všemi hráči a obecně platí, že na stejnou akci nikdy nesmíte položit kostku stejné či vyšší hodnoty, než jaká zde už leží. Pokud Vám tedy padnou samé jedničky, můžete tak efektivně škodit soupeřům. Ve hře jsou ovšem přítomny karty bohů, které pomáhají hráčům tím, že pro hráče, který je zahraje, mění podmínky umisťování či vyhodnocení kostek.

Bora bora je poměrně komplexní a poskytuje hráči mnoho cest k zisku bodů, kterými se tady zrovna nešetří. Hra trvá 6 kol. V každém kole každý hráč umístí 3 kostky (= provede 3 akce), poté může využít efekty některých svých mužů a žen, dojde ke změně pořadí hráčů (hráči jej mohou aktivně ovlivnit) a každý hráč má možnost koupit si za mušle jeden šperk a pak může splnit jeden úkol a získá nový.

Dostupné akce jsou: cestování po moři/souši, které umožní postavit si novou chýši na plánu a tím uvolnit si místo na nového člena kmene a navíc získat stavební materiál, případně obětní koš pro bohy. Dále najmout si ženu či muže (pokud na ně máte volné místo), kteří pomáhají Vašemu kmeni rozvíjet se. Můžete také jednoho ze členů svého kmene povýšit do stavu šamanského, postavit novou obřadní stavbu, zavolat si pomocníka nebo jít prostě jen tak na ryby.

Hra se točí okolo úkolů. Každé kolo musíte jeden úkol splnit, nebo nějaký nesplněný odhodit. Poté si každopádně doberete nový z nabídky, která je vidět celé kolo dopředu, takže můžete přizpůsobit své akce dostupnému výběru. Samozřejmě čím později přijdete na řadu, tím omezenější je výběr. Úkoly můžou být např. následující: mít dvě karty konkrétního boha, mít určitý počet žen ve kmeni, mít postavené chýše na konkrétních místech, mít v zásobě daný počet šperků/mušlí/stavebního materiálu apod.

Navíc na konci hry dostanete bonusové body za některé úspěchy - např. pokud splníte všechny úkoly, nebo postavíte všechny chýše na plán.

Autor: Kew

Vybíráme z aukcí

Lorenzo il Magnifico
Lorenzo il Magnifico
Akt. cena: 35 €
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>