nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Boots on the Ground

Počet hráčů: 1 - 3
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: neuvedeno
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: válečná
Čeština: undefined
Vydavatelé: Worthington Games
Autoři: Sean Cooke
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Intel always changes - zpravodajské informace se pořád mění. Zažijte přestřelky jako v Black Hawk Down, hledejte zbraně hromadného ničení jako v Green Zone nebo si prožijte hon na nejhledanějšího teroristu světa. Utíkejte z výsadkové zóny obklíčené povstalci, zachraňujte své spolubojovníky nebo jen tak prožijte městský boj v moderní armádě.

Boots on the Ground je velmi jednoduchá válečná hra pro jednoho až tři hráče s určitým podílem náhody při přestřelkách. Hráč za americké jednotky se stává velitelem týmu a snaží se splnit úkol daný scénáři. Hráč za povstalce se mu v tom snaží zabránit. Hra se dá hrát i kooperativně.


Příprava hry:

Hráči si zvolí za jakou stranu budou hrát - Alpha a Bravo tým amerických jednotek nebo povstalci. Poté se na mapu umístí jednotlivé žetony zobrazující civilisty, auta (představující neznámý kryt), bedny s nářadím a jiným vybavením a žetony povstalců. Všechny druhy žetonů mohou přinášet výhody i nevýhody - jsou auta bezpečným krytem před palbou nebo podminovaná past, je civilista jen civilista nebo skrytý povstalec?


Průběh hry:

Hra se dá hrát v těchto variantách:

  1. Solitaire: Hra pro jednoho hráče, kdy pohyb povstalců je zajištěn 60 kartami.
  2. Kooperativní hra 2 hráčů: Hráči hrají za týmy Alpha a Bravo a snaží se společně splnit úkol. Karty představují pohyb povstalců, kdy hráč, který není na řadě, provádí pohyby povstalců proti svému spoluhráči.
  3. Povstalci proti týmu: Jeden hráč hraje za Alpha tým a druhý za povstalce. Hráč za povstalce tahá karty povstalců a podle toho určuje svoje možnosti pohybu(viz. níže)
  4. Týmy proti sobě: Hráči si rozdělí týmy Alpha a Bravo a soutěží o to, kdo splní dříve zadaný úkol.
  5. Hra 3 hráčů: Jeden hráč hraje povstalce (stále pomocí karet) a zbylí dva hrají za týmy Alpha a Bravo.


Níže popsaná varianta platí pro kooperativní hru dvou hráčů.

Hra probíhá na tahy, začíná hráč s týmem Alpha (červený). Možnosti tahu jsou následující:

  • hráč aktivuje jednotku jako tým - tím se rozumí pohyb všech žetonů které jsou spojeny vertikálně, horizontálně i diagonálně. V tomto případě je hodota pohybu 3 a jednotliví členové týmu nemohou využívat své speciální schopnosti. Hráč tedy může vykonat pohyb a střelbu v jakémkoliv pořadí (např. pohyb o jedna, střelba, pohyb o další dvě nebo nejprve střelba, pak pohyb apod.)
  • hráč aktivuje jednotlivce - to znamená, že pohyb, střelba případně využití speciální schopnosti provádí pouze s jediným členem týmu (např. sniper může provést pohyb až o pět a střílet až na vzdálenost 10 polí s bonusem +1 k hodu kostkou)

Jakmile je dokončen tah jednoho hráče, lízne se karta, která předstauje pohyb povstalců, případně výhody pro americký tým. Karty mohou být různé - od nasazení jednoho až pěti povstalců po náhodné výbuchy dveří až po průlet UAV, kdy se povstalci kryjí a nemohou střílet. Pokud je na kartě nějaká varianta pohybu či boje povstalců, pak hráč který hraje za Bravo tým (zelený) provede všechny tahy za povstalce a při boji hází za ně. Druhý hráč pak „brání“ všechny americké jednotky (červené i zelené). Po vyřešení situace pak hraje hráč s Bravo týmem a kontruje mu hráč za Alpha tým.


Konec hry:

Hráči se střídají v tazích do doby, než nejsou schopni splnit úkol daný ve scénáři, nebo než dojde určený počet karet, který slouží jako limit pro hru.

Autor: Ghost

Vybíráme z aukcí

Equinox
Equinox
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 11 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>