Bomber Command

xxxxxxxxoo hodnoceno 3x (Seznam vlastníků)

Bomber Command - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: válečná
Čeština: undefined
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Lee Brimmicombe-Wood
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

První dojmy

Blížím se ke konci své první testovací hry po mailu. Bombardéry se vyprázdněné vracejí do Anglie..

Hra je naprosto asymetrická. Brit naplánuje noční nálet a během vlastní hry už ho nemůže nějak změnit. Časování, letové cesty a využití vedlejších bombardovacích letů pro odlákání pozornosti, to je o čem to z Britské strany především je. Němec oproti tomu zajije během hry dost akce a zápasit bude zřejmě především s palivem nočních stíhačů. V naší hře se to nijak neprojevilo, protože jsem provedl nálet hned plnou silou z kraje noci, kdy byly Němci připraveni, ale v praxi to jde zřejmě udělat mnohem chytřeji. Noční lov je poměrně detailní a ještě detailnější je vlastní bombardování. Odehrává se sice na zobecněných mapách měst, ale budete propočítávat přesnosti, určovat cíle, směr příletu k městu a pak vyhodnocovat jaké výsledný mix dvou různých typů bomb způsobí škody (požáry) v různých částech města. Velmi detailní.

Kdo vyhrává zjistíte až na konci hry, takže zatím nevím, jestli můj nálet byl úspěšný nebo ne a jak byli úspěšní němečtí lovci.

Hra je pro mne překvapivě jednoduchá. Pravidla jsou sice detailní a složitá, ale mají charakter "postupů". Takže je nemusíte při hře skoro vůbec řešit a jen když dojde na danou situaci, vyhodnotíte ji nad pravidly. Zatím nevím, do jaké míry simulace převládá nad hrou nebo naopak. Jinými slovy, do jaké míry opravdu bojujete o vítězství a do jaké míry spíš sledujete ukázku nočního náletu na Třetí říši.

Co se mi ale na hře líbí nejvíc, jsou karty. Hru jen doplňují, není jimi nijak řízena, ale dodávají hře šťávu. Brit se díky nim nenudí ani během náletu. Vypadá to, že v nich není moc hloubka, přišlo mi celkem očividné, co kdy zahrát, ale to mi nevadilo. Hlavně ale ukazují jaká to celé byla technologická bitva, což je pro mne asi hlavní důvod, proč hru mám ve svém "must have" wishlistu.
14.5.2012 20:55:00

Podobnost
podle toho co tu popisuješ mi ta hra připadne hodně podobná hře Duel in the Dark.
Sice některé věci se vyskytují až v rozšíření Baby Blitz, ale počasí, palivo je už v základu.

15.5.2012 07:55:16

Podobnost
Do jisté míry určitě bude podobná. Já Dule in the Dark neznám, ale všiml jsem si na BGG, že autor Bomber Commandu o tom něco píše.

15.5.2012 08:29:54

Duel
Tak co? Jestě někdo nějaké dojmy? DitD mě fakt baví, tak přemýšlím nad sofistikovanější verzí ...

10.9.2012 18:43:10

Vybíráme z Bazaru

PARKS
PARKS
Akt. cena: 620 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas