nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Bohnanza: Erweiterungs Set

Rozšíření pro hru: Fazole
Počet hráčů: 3 - 7
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: karetní hra, ekonomická
Čeština: není
Vydavatelé: Amigo Spiele
Autoři: Uwe Rosenberg
Rok vydání: 1997
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Pěstitelé fazolí jsou nadšení, podařilo se jim vypěstovat čtyři nové druhy, které zvýší jejich zisky!

Erweiterungs Set je vůbec první rozšíření oblíbené karetní hry Fazole. Poprvé vyšlo již v roce 1997 a do hry přidává čtyři nové druhy fazolí, karty zemědělců, karty prvního a druhého fazolového pole a v neposlední řadě možnost hrát až v sedmi hráčích. 

Co se týče nových druhů, zajímavý je především ten nejméně zastoupený. Za sklizeň čítající dva Ackerbohny může hráč dostat třetí pole, aniž by za něj musel utrácet své fazolary. S ostatními druhy se hraje stejně jako s fazolemi ze základní hry. 

Karty zemědělců umožňují hráčům zisk bonusových fazolarů, pokud mají na svých sousedních polích stejný počet karet, jaký je napsaný na jejich kartě zemědělce. Kartu zemědělce si hráč nejprve dá na konec ruky a pak ji dobíráním nových karet v posunuje dopředu. V případě, že se mu ji nepodaří proměnit ve fazolar dřív, než se posune na začátek ruky, dá ji hráč na odkládací balíček mezi ostatní nesplněné karty zemědělců a vezme si jinou. Vždy tak má v ruce pouze jednu kartu zemědělce.

Karty prvního a druhého pole zvyšují přehlednost hry. Hráči přesně vědí, kam mají své karty vykládat a na stole pak není chaos. Kromě těchto karet obsahuje toto rozšíření i jednu kartu třetího fazolového pole navíc. To v kombinaci s novými druhy fazolí zajišťuje možnost hrát Bohnanzu až v sedmi hráčích.

Autor: Matthew