nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Bohnanza: Das Duell

Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: Amigo Spiele
Autoři: Uwe Rosenberg
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Bohnanza: Das Duell je další varianta hry Fazole, která je speciálně určena pouze pro dva hráče. Kromě již dobře známého pěstování a sklízení fazolí nabízí tato hra rovněž zcela nový způsob obchodování a také možnost mutovat fazole na svých polích.

Průběh hry:

Průběh hry se velmi podobá klasickým Fazolím. Hráč začne svůj tah vykládáním karet na svá pole a pokračuje otáčením tří svrchních karet z balíčku. Tyto otočené karty si může buď vyložit na pole, a nebo je postupně nabídnout soupeři jako dárek. Pokud soupeř tento dar nepřijme, musí na oplátku nabídnout jiný druh fazole. Každý druh se může během jednoho tahu nabídnout pouze jedenkrát. V případě, že už byly všechny druhy nabídnuty, musí být poslední možný dar přijat. Pravidla dále říkají, že hráč, který je na tahu, musí svému oponentovi nabídnout minimálně jednu fazoli, přičemž nezáleží na tom, jestli jde o kartu otočenou z balíčku či kartu, kterou má hráč v ruce. Po této darovací fázi následuje dolíznutí dvou karet z dobíracího balíčku.

Výše popsaný systém rovněž umožňuje hráčům blafovat. Je totiž dovoleno nabízet i takový druh fazole, který hráč ve skutečnosti nevlastní. Pokud jej ale soupeř přijme, dostane jako kompenzaci jeden fazolový tolar.

Další nedílnou součástí hry jsou bonusové karty, které poskytují možnost vydělat si další fazolary díky splněným mutačním kódům. Tato část hry je kopií již dříve vydaného rozšíření Fazolí s názvem Mutabohn.

Konec hry: 

Dle pravidel končí hra po prvním dobrání lízacího balíčku a vyhrává pochopitelně hráč s největším množstvím fazolarů.

Autor: Matthew