nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Blue Moon Legends

Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Reiner Knizia
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Kdysi hrdé a silné město Modrého měsíce bylo uvrženo do chaosu. Zlatý drak padl, svatý krystal Psi byl rozbit a starý král vydechl naposledy. To nejhorší však je, že Modrý měsíc, stvořitel všeho, se ztratil, a město Modrého měsíce je bez vládce...  

Blue Moon Legends je karetní hra pro dva hráče, ve které se ujmete jednoho z deseti unikátních národů Blue Moon City (města Modrého měsíce) v sérii bojů proti svým nepřátelům. Abyste zvítězili, potřebujete přilákat pozornost pomíjivých elementárních draků. Jen díky těm dokážete převzít vládů nad městem a usednout na trůn.

Příprava hry:

Každý hráč si vybere jeden balíček národa. Ten se skládá z 30 předem daných karet (ovšem existují i pravidla pro tvorbu vlastních balíčků). Každý národ disponuje unikátní hratelností. Doprostřed stolu se položí herní deska, kolem které se na předem určená místa vykládají jednotlivé karty. Doprostřed herní desky se položí tři figurky draků, které se budou hráči snažit během hry přilákat. Jeden hráč u sebe může mít vždy pouze tři draky, přičemž pokud by měl přilákat čtvrtého draka, vyhrává celou herní partii. Vedle herní desky si každý hráč položí svého vůdce, zamíchaný balíček, ze kterého si každý lízne šest karet, a může se jít hrát.

Průběh hry:

Začínající hráč vyloží jednoho bojovníka a určí element (ohnivý či zemní), ve kterém se daný souboj bude odehrávat. V průběhu hry je možné zvolený element změnit. Počínaje prvním kolem druhého hráče je možnost kromě samotných bojovníků hrát také jednu další podpůrnou kartu, a to:

  • boosty, které jsou aktivní pouze v průběhu kola, ve kterém byly zahrány
  • support karty, které jsou aktivní po zbytek souboje, tedy pokud nedojde k jejich zahození.

Hráč vždy musí alespoň vyrovnat či převýšit bojovou sílu, kterou dosáhl jeho soupeř v předchozím kole. Pokud se mu to nepodaří, musí se stáhnout, a jeho soupeř k sobě svou výhrou přiláká elementární draky podle počtu odehraných karet a aktivních efektů odehraných v daném souboji. Hráči mohou podle dostupných možností zahrát ve svých kolech libovolné množství karet, přičemž si na konci svého kola vždy každý dolízne do šesti karet v ruce. To se děje do chvíle, než se takto vylíže celý balíček. Pokud se tak stane a v ruce hráči nezůstane žádný bojovník, kterého by mohl zahrát, musí se z aktuálního souboje stáhnout.

Konec hry:

Cílem hry je přilákat čtyři elementární draky. Hráči se o ně budou v průběhu soubojů přetahovat podle toho, jak se jim bude dařit vítězit v jednotlivých soubojích. Standardně se za souboj přiláká jeden až dva draci. Pomocí dalších efektů se však může stát, že při jednom souboji se nemusí podařit přilákat žádného draka, nebo se může podařit přilákat dokonce až tři draky. V momentě, kdy někdo přiláká čtvrtého draka, hra končí jeho vítězstvím.

Autor: Oliverr

Další názvy této společenské hry

  • Legendy Blue Moon