Blue Moon City - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, budovatelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Kosmos
Autoři: Reiner Knizia
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

o čem to je

může někdo poreferovat? Jak se to hraje, (ve dvou), něco o světě ve kterém se blue moon odehrává...
20.3.2009 22:23:42

BMC
To je ale náhoda! Před 5 minutami jsme sehráli partičku ve 3. Bylo to hodně vyrovnané, dokonce v závěru nikdo nechtěl pomalu hrát, protože všem chyběl 1 či 2 krystaly pro ukončení hry. Ale tahle teprve moje třetí partie hodně zvedla pěkný dojem ze hry!

Co Ti ale mám k tomu říct? Na recenzi jsou 3 partie málo. Na Hrajeme.cz je myslím velmi dobrá recenze, zkus se podívat. Tady na ZH je navíc popis hry.

Ve 2 lidech jsme to nezkoušeli, ale ve 3 a 4 ano a je to fajn hra, která ani netrvá moc dlouho. Grafika karet výtečná, plastoví draci, pevné díly, které tvoří variabilní hrací plán opět s pěknými kresbami. Pohybuješ se po plánu, využíváš karet ke stavbě budov. Zajímavý mechanismus otáčení postavených budov s následným efektem budov sousedících. Rozhodně půjdu asi po dalších partiích s hodnocením výše, protože se mi začínají malinko zjevovat nové strategie :)

20.3.2009 22:58:12

Richmond
supr, dík. Mě se právě strašně líbí ty budovy a karty. Líbí se mi i karetka Blue moon, Kedrigern mi v jednom topicu, psal že to je pro něj náhrada za Magic, kterou bych taky rád měl :), ale problém je s angličtinou s kterou by měla přítelkyně problém :(

20.3.2009 23:06:04

...
tak jsem kouknul na recenzi na Board Games with Scott a už přidávám Blue Moon do wish-listu. Ta hra má v sobě daleko více věcí než jsem myslel, hlavně ty "kouzla" s kartama :)

20.3.2009 23:44:45

rbx

Beholder
Na tuto hru mam taky zalusk. Vsude mi ji vychvalovali a je i za dobre penize. Jenze se vzdycky objevilo neco lepsiho :-) Co se tyce sveta Blue Moon, tak mam 4 narody z karetky a ty obrazky jsou fakt perly. Karty jsou ohromne a cela serie na tech obrazcich vlastne stavi a v teto hre jsou myslim, podle fotek, pouzity stejne narody a tudiz stejne kresby (mozna by se hodilo rict i malby). Takze pridani do wish-listu je urcite spravny krok :-)

21.3.2009 00:49:45

re: rbx
No kresby jsou moc pěkný, ale při té hře to třeba já moc nevnímám, spíš koukám jen na horní symboly na kartách.

Trošku jsem se včera podíval na diskuse na BGG a moje večerejší lehounké obavy se malinko potvrzují. Zdá se, že občas dochází v závěru k situacím, kdy může o vítězi rozhodnout hráč bez šancí na výhru.

21.3.2009 19:00:02

Richmond
tahle situace by nemusela nastávat při hře ve dvou ne? ;)...nekaž mi radost z nově objevené hry :)))

21.3.2009 20:49:46

teším sa
zajtra mi príde táto hra tak som zvedavý a teším sa. ja som si v poslednej dobe urobil výber pár hier ktoré sú pre viac hráčov ale dobre hrateľné v dvoch.
a blum mon bol medzi nimi. po pár mailoch a diskusiach o tejto hre hlavne jej hrateľnosti som sa hádam správne rozhodol že ju kúpim. takže po pár hrách v dvoch dám vedieť čo a ako.

21.3.2009 21:29:47

klato
budu se těšit...

21.3.2009 23:32:48

pet

Pohodovka pro 2 i 4
BMC mám vyzkoušeno ve 2, 3 i 4 lidech a atmosférou je to velmi příjemná záležitost. Většina partií je hodně vyrovnaná a mám pocit, že tahle hra asi neosloví hráče, kteří hrajou, aby vyhráli. Když si ale chcete jen tak zahrát u skleničky vína, myslím, že je to super volba - zvlášť za cenu, za kterou se dá BMC sehnat...

22.3.2009 14:39:39

Richmond
všiml jsem si, že jsi dal BMC 3 z 5. Co na tu hru z odstupem času říkáš, odložený nákup téhle hry začíná být opět aktuální, tak to zkouším zase proklepnout :)

26.4.2009 20:02:56

re: Beholder
No u mě to je zatím sedmička :) A protože ZH neumí sedm, přiklonil jsem se ke 3 zvězdám. Mně se hra líbí, netrvá dlouho a je to napínavé až do konce. Mám zatím jen 3 odehrané hry, ale malinko mě pozlobil ten konec, kdy může někdy rozhodnout o vítězi hráč, který nemůže hru vyhrát.

27.4.2009 09:30:16

Richmond
kdybys měl možnost to zkusit ve dvou, tak dej pak vědět, jaké to bylo...No 7/10 vypadá lépe než 3/5. Chtělo by to rozšířit možnosti hodnocení tady na ZH :)

27.4.2009 12:34:06

Beholder
Na body se vyflákni :) Každej hodnotí jinak. Z debaty s Ringem vím, že šest není vždy šest :) Ve 2 by to mělo být taky hratelný, co jsem četl v recenzích na BGG.

27.4.2009 13:05:21

Richmond
To je fakt...mě se to hlavně líbí graficky, tématicky a z toho co jsem viděl na board games with scott i herně. A navíc je to Knizia. ( i když Pouští celkem zklamalo, jak bude čas zkusím napsat nějákou recenzi nebo tak něco, ale Samurai naopak překvapil, i když se mi líbil už v PC verzi)

27.4.2009 13:12:04

Beholder - hodnocení
s rozšířením hodnocení bych souhlasil (i když tady je to trochu off topic :-)). Ono hodnotit hru na pětibodové škále je docela ožehavé. Třeba bych jí nechtěl dát čtyři, ale tři je už zase málo :-S.
S Blue Moon City jinak nemám zkušenost a rád si vyslechnu :-). Jinak karetka je fakt supr. Problém je, že FFG ji přestali tisknout a doprodávají se zbytky - hlavně je problém sehnat peoples decky (rozšíření)...
Sorry za off topic.

27.4.2009 13:16:05

první hra
Dneska jsme hráli BMC poprvé a jsem oba nadšeni (já i přítelkyně). Mě osobně se strašně líbí "kouzlení" s kartama :)....

22.5.2009 15:33:45

Překvapila....
Musím se přiznat, že až do doby než jsme hru poprvé zkusili, nebyla jsem přesvědčená, že mě bude bavit. Hned po první hře jsem byla opravdu mile překvapená. Pravidla jsou velmi jednoduchá a samotná hra nabízí spoustu taktických možností. Někdy jsem se až divila, kolik toho jde vymyslet s krásnými kartami. Hráli jsme zatím jen dvakrát a obě hry byly velmi vyrovnané, když se blížil konec rostla i nervozita, protože nikdo z hráčů nevěděl, kdo dřív nasbírá určitý počet krystalů a udělá poslední vítěznou nabídku obelisku. Ještě jsem bohužel nevyhrála, ale těším až zas budeme hrát......snad konečně vyhraju :)

23.5.2009 16:43:22

Vybíráme z Bazaru

Kolekce Too Many Bones
Kolekce Too Many Bones
Akt. cena: 2025 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas