nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Bloom Town

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 40 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Granna
Sidekick Games
Autoři: Asger Harding Granerud
Daniel Skjold Pedersen
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Jako starost nově vznikajícího města nemáte snadný úkol. Záleží jen na vás, zda vznikne velká metropole s mrakodrapy, nebo menší kouzelné městečko plné zeleně. Splňte očekávání občanů a postarajte se, aby se město pod vaším vedením těšilo přízni svých obyvatel.

Bloom town je budovatelská hra, ve které jste novopečeným starostou a vaším cílem je vybudovat ideální městečko, které by přitahovalo nové obyvatele. Nebude to ale nic snadného, protože místní občané mají svá očekávání a domáhají se jejich realizace. 

Příprava hry:

Při hře dvou hráčů odeberte ze hry 6 kartiček od každého druhu stavby (kanceláře, metro, parky, domy, obchody); při hře 3 hráčů odeberte po 2 kartičkách od každé stavby (nesmí se odstranit kartičky se stejným obchodem). Každý hráč dostane 1 plochu města (hráči se domluví, zda stranu A či B), 1 bonusový žeton a 2 náhodně vybrané kartičky staveb lícem (obrázkem) dolů. Dále promíchejte deset obecních kartiček se zbývajícími kartičkami staveb, všechny lícem dolů. Plochu náměstí následně položte doprostřed stolu a vedle ní dejte žetony s body. Nyní podle počtu hráčů vytvořte z kartiček 5 hromádek, které položte na modré čtverečky plochy náměstí s čísly 1-5. Odkryjte horní kartičku z každé hromádky a položte ji nad plochu náměstí a do oblasti projektů doplňte další kartičku. Kartičky, které zbydou, odkryjte. Obecní kartičky přesuňte do obecního prostoru nad plochu náměstí, zbývající kartičky vraťte do krabičky - nebudete je ve hře potřebovat. Hráč, který jako poslední cestoval metrem, obdrží značku zahajujícího hráče a začne hru. 

Průběh hry:

V rámci svého tahu proveďte následující kroky:

  1. Postavte: Zvolte si jednu ze dvou kartiček staveb, které máte v ruce, a položte ji na libovolné prázdné čtvercové pole svého města.
  2. Získejte body: Spočítejte si, kolik bodů vám za tuto stavbu náleží, a vezměte si příslušný počet žetonů s body. 
  3. Vezměte si novou stavbu: Na čtvercích vaší plochy města jsou různé symboly květin. Po položení kartičky na čtverec s určitým symbolem si proto ihned vezměte novou z políčka oblasti projektů označeného stejným symbolem. Poté odkryjte horní kartičku z hromádky se stejným symbolem a položte ji na prázdné políčko oblasti projektů.

Obecní kartičky: Před začátkem hry se mezi kartičky staveb zamíchalo 10 obecních kartiček (2 od každého druhu). Jakmile je odkryta nějaká obecní kartička, položí se do obecního prostoru. Jakmile je odkryta druhá obecní kartička stejného druhu, nastává obecní bodování. Při obecním bodování hráči obdrží body za všechny kartičky s daným druhem stavby, které už mají ve svých městech.

Bonusová políčka: položíte-li jakoukoli kartičku stavby na bonusové políčko svého města, můžete okamžitě provést některou jednorázovou bonusovou akci (připsání dvojnásobku bodů nebo dodatečný tah). 

Bonusový žeton: Jedenkrát za hru lze využít svůj bonusový žeton, abyste získali bonusovou akci (připsání dvojnásobku bodů, dodatečný tah nebo spuštění obecního bodování).

Konec hry:

Hra končí po vyčerpání určitého počtu hromádek (dle počtu hráčů). Na konci hry zbývají každému hráči v ruce 2 stavby. Hráč si jednu ponechá a druhou odloží. Nyní opětovně obdrží body za všechny stavby ve svém městě, které jsou stejného druhu jako ta, jejíž kartičku si ponechal. Vítězem se stává hráč s nejvyšším počtem bodů. 

Autor: Majdina