Bloodborne: Desková hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 104x (Seznam vlastníků)

Bloodborne: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy, Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Eric M. Lang
Michael Shinall
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

KS

Kampaň sice již skončila, ale stále bude fungovat pozdní slib, nebo pro mnohé jen informativní náhled do obsahu hry.

Odkaz na KS kampaň:
https://www.kickstarter.com/projects/cmon/bloodborne-the-board-game?ref=user_menu
16.5.2019 11:42:21

KS
Přemýšlím, co ta první věta znamená, ale nemůžu na to přijít.. :)

16.5.2019 18:39:36

Sliby chyby
Asi, ze ks stranka hry stale funguje, late pledge funguje. A pro ostatni to je jen nahled toho, co vse obsahuje kampan

Tak kolik jste do toho zahuceli?

16.5.2019 19:02:01 | Upraveno autorem (porovnej)

Pepsson
Ja zatim jen za kilco, ale poslu tam v manageru all-in, vypada to skvele ;)

16.5.2019 21:02:58

Pepsson
Já mám EB, u toho asi zůstanu. Možná ten Hunter's Dream, ten vypadá zajímavě. Základ znamená 5 kampaní na 90 dolarů, All-In je dalších 7 kampaní za 250 dolarů, na to asi fakt prdím.. ;)

16.5.2019 21:03:37

nic
Ja se rozhodl, že si na podzim koupim opět ps4 až se bude střílet za 150 dolarů a k tomu all-in: Bloodborne GOTY edici a projdu si to znovu celé. Tahle kampaň byla dobrá motivace.

16.5.2019 21:11:31

ks
ká taky zatím za 100 dolarů zbytek si ještě promyslím

16.5.2019 21:41:21

All-in
Kdyz si uvedomim, ze pred 5 rokama mi prislo sileny dat 2500 ta TI3, tak se musim smat... Kazdopadne, verim, ze to bude stat za to. Trenuju malovani figurek, protoze tohle bude radost malovat

16.5.2019 23:36:54

EB
Já jsem měl hodně bolavé přemýšlení, ale nakonec beru jen základ...vizuál expanzí mě neoslovil a za ty peníze nejsem přesvědčený, že to musím mít.

17.5.2019 19:54:31

Která rozšíření?
Ahoj, pokud uvažujete jen o některých rozšířeních, která z nich jsou podle vás “must” a která “nice to have”? Četl jsem si trochu na bgg a tam tak nějak panuje shoda, že must je určitě Hunter’s Dream, případně Forbidden Woods (i kvůli limitovanému nákladu), a pak je to tak nerozhodně mezi Cainhurstem a Upper Cathedral. O zbývajících dvou (Unseen Village, Byrgenworth) se píše míň. Trochu uvažuju o tom, že bych možná přece jen šel do meníčka a vybíral. Jak to máte vy - poraďte, do čeho a proč jdete / byste šli určitě. Dík předem za pořádné rozjetí diskuze, tahle hra si to zaslouží ;)

18.5.2019 07:06:52

Hm

Na Deakozroutovi bys urcite dostal sofistikovane filozoficky rozbor toho, ktere rozsireni je dobre a ktere vyhozeny peniz. Pokud se nebudes budit ze sna a tim, zes nevzal dve mala rozsireni, ktera ti ted chybi ve sbirce, tak vem tebou zminena (nove dilky mapy, vice priser a rozhodne dost muziky za 60$. Hunter dream obsahuje zaverecne bosse, takze tematicky). Ta mala jsou na 40 docela prestrelena, ridil bych se asi tim, jake prisery se ti libi.
Pokud jses kompletista, vem vse

18.5.2019 08:42:01

Pepsson
Tak ted jsi trefil hrebik na hlavicku, to je prave muj problem, ze jsem kompletista. Ale jednak si rikam, ze jednou to musi skoncit a zrovna tady jsou toho takova kvanta, ze to s ohledem na milion dalsich her, ktere mame, asi nedokazeme “dostatecne odehrat”. Neresim, jestli se to za ty prachy vyplati nebo nevyplati a nekoukam na mnozstvi (kila) materialu, ktery dostanu. Hodnota je jinde a mne osobne jde nejvic o variabilitu a pak o to, abych neminul neco, co je pro tu hru esencialni (jako tedy tady v tom pripade ten Hunter’s dream). Neznam to jako hru na konzoli (i proto se ptam ostatnich), ale chytlo me to tak, ze uvazuju o porizeni konzole. Tak asi tak ;)

18.5.2019 10:01:05

Kadylek
Kdyby byl Hunter's Dream "esenciální", tak je součástí základní hry. Daleko víc je pravděpodobnější (už jenom proto, že se jedná o CMON), že s tím rozšířením bude hra sice delší a mít víc možností, ovšem zároveň daleko nevyváženější, zbytečně složitá, natahovaná a nakonec se ukáže, že daleko lepší je toto rozšíření ze hry vynechat.. ;-)

18.5.2019 13:09:46

KS

Hunters dream byl přidán až na požadavky lidí (teda taková byla alespoň představa :)), ale esenciální není a hlavně není KS only, takže v retailu bude k sehnání (bez KS figurek, sic) Pro mě Core, Cainhurst castle a Forbidden woods tj. 8 campaní plus Mergos loft vypadá jako dostačující. Uvidíme příští rok :)

19.5.2019 15:04:02

xiucutil
Jo, souhlas, ta vetsi rozsireni toho davaji vic nez ta ostatni (kazde po 2 novych kampanich), resp. i ten HsD je nad temi tremi zbyvajicimi (mj. diky KS only enemy hunters). Pro parany se zda esencialni, pro ostatni ne :) O tech trech dalsich (mensich) to nerika nikdo, maximalne vahaji mezi Cathedral a Byrgenworth, Village je nekde uplne vzadu. Na druhou stranu tato tri mensi rozsireni jsou kompletne KS only a vsechna prinaseji novou kampan = maji to dobre vymyslene... Ja osobne o tom neuvazuju tak, ze neco bude v retailu. Pripada mi lepsi rozhodnout to ted a kdyztak neco z toho prodat, nez pak dokupovat chudsi provedeni za draz a s dalsim postovnym. Kdybych chtel cekat na retail, tak uz rovnou na ceskou verzi od BF, aby s tim byly ok i deti. Btw. Ty nase totiz uz bezne hraji hry urcene pro +3 az +5 let veku - zrovna vcera jsme s nasi 9 letou zvladli v suchym triku prvni scenar Gloomhavenu na stredni obtiznosti a hrala si prakticky porad po svym ;)

20.5.2019 07:04:32

xiucutil
Jo a v tom tvem balicku by melo byt 9 kampani (ze 12), jestli se nepletu (5+2+2). Po verzi “jen core box” je to asi nejlepsi value for money.

20.5.2019 07:08:06

:)
Jako autor filosofických traktátů na deskozroutu na téma co vzít dodávám, že je to jedna z mála ks kampaní kdy jsem se HODNĚ zpotil, než jsem se rozhodl zda a co krom základu. Tohle se mi nestává, abych po zjištění všech dostupných informací tápal. Pokud někdo odkazuje na předchozí kampaně CMONu, tak z mého pohledu se tahle kampaň svoji strukturou addonů vymyká a jindy poměrně jasné dělení na "jen základ" nebo "tahle cross-over expanze určitě" nebo "hra je uměle rozdělena mezi základ a expanze(project elite)" tady prostě není. Důkazem budiž příspěvky v chatu ks kampaně a debaty na bgg, kdy lidi budou brát různé kombinace expanzí a namítat se dá proti tomu něco jen velmi těžko.

Ve hře je spousta neznámých. Faktická hratelnost chalice modu. Jak zamává z obtížností hunters dream expanze. Scénáře z dvojexpanzí půjdou hrát jako vedlejší mise do ostatních kampaní, bude to použitelné, bude to použitelné s hunters dream dohromady? Z hlediska toho systému, kolik je optimální mít kampaní 5 nebo 12?, není prvé příliš málo a není druhé zbytečně mnoho?

Věnoval jsem tomu spoustu času a na rozdíl od jiných KS kampaní nejsem schopen své rozhodnutí čistě racionálně zdůvodnit. Pokud budete brát addony, tak přeji dobrou intuici, budete ji potřebovat.

Já vzal nakonec svůj první all-in.

20.5.2019 10:33:49

...
Beru jen základ. V rámci KS je toho tam požehnaně. Moc se mi líbí ten svět, ve kterém se to odehrává, a styl figurek. Mám výhodu, že jsem nehrál hru na PS4, takže netrpím sentimentem po konkrétních nepřátelích. Z toho, co jsem načetl, ani nemám pocit, že herní systém skýtá tolik variací, aby byla hra zábavná i při deváté kampani. Kdybych už opravdu nevěděl, co s penězi, vezmu ještě Cainhurst a Forbidden Woods - jsou tam krásní upíři a úžasná prasata… :-) 

20.5.2019 10:51:59

Nač ten spěch?
Ještě ani neotevřeli Pledge Manager, takže je dost času se rozhodnout, třeba se ještě dočkáme i nějakého toho gameplay videa.. samozřejmě kdo už má zaplacenej All-In, tak je to jedno.. ;-)

20.5.2019 10:56:10

:)
Gameplay videa se podle mně nedočkáme, když jej neuvolnili doteď. Už by na to bylo video s Vasselem jako u project elite. Vzhledem k tomu, že hra je v licenci a vše podléhá schválení SONY, u všeho máte napsáno, že se to může změnit a musí to posvětit poskytovatel licence. Jsou to Japonci, olbřímí společnost, která si zakládá na kvalitě a nechá si za ni tvrdě platit, křečovitě budou trvat na předloze a podle mně u CMON budou rádi když jim to proleze na xtý pokus schvalovacím procesem. Na druhou stranu mají pro ně vydat karetní God of War a pokud není CMON na palici tak to neodflákne, do budoucna to pro ně bude diamantový důl. CMON je proti SONY zahradní trpaslík.

20.5.2019 11:06:23

Azalin
Už se mi několikrát ověřilo, že je dobré takovouto diskuzi zahájit hned po ukončení kampaně, neboť všichni mají tu hru nastudovanou, pročtené diskuze a v hlavě plno kombinací, nápadů a názorů.

Po tom půl roku, co se třeba otevře PM se člověk s tou hrou v podstatě začne znovu seznamovat :D

20.5.2019 14:11:45

Olney
Stran figurek - v Hunters Dreamu jsou velci sympataci Executioners :))) Je na prvni pohled a z velky dalky jasny, o kom je rec ;)

20.5.2019 15:32:36

ks updates + minis

Tak boardgamegeek jsou rychlejší, pdfko už tam je vyvěšeno. Tady zatím prochází schválením. No tak pokud chcete, hodil jsem tam výtah game updates z kickstarteru a dukepuccini tam dal obrázky nepřátel a hunterů.

27.5.2019 19:56:18

Pledge manager
Ahoj, tak pledge manager je otevreny :) Je to muj prvni nakup na KS, tak bych nerad udelal neco spatne. Pochopil jsem spravne, ze polozka Blood Moon Pledge Extra znamena, ze si mohu objednat dalsi kopie zakladu? Tedy ze ji mam nechat pri potvrzovani objednavky ve stavu 0 ks, pokud chci jen ten jeden backnuty kus, ktery jsem zaplatil uz pri uzavreni kampane?

5.6.2019 06:44:00

Kadylek
Přesně tak. :) Mimochodem se strhla poměrně dost velká mela ohledně ceny za dopravu. Česko je naštěstí jedna z nejlevnějších destinací.. :)

5.6.2019 08:18:23

Palka
Ale porad je to 45 dolacu...a narozdil od predchozich kickstarteru je ta sleva na postovnem pri hromadnem pledgi opravdu marginalni (+- 3 dolary...)

5.6.2019 09:10:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Advanced Squad Leader: Starter Kit #1 -ASL
Advanced Squad Leader: Starter Kit #1 -ASL
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 7 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas