Bloodborne: Desková hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 103x (Seznam vlastníků)

Bloodborne: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy, Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Eric M. Lang
Michael Shinall
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Jak to, ze tu jeste neni vlakno na dojmy ze hry a preklady? :-D Nicmene mam za sebou dva prvni scenare a hra predcila ocekavani. Presne takhle si predstavuju prevod pocitacove hry do deskove podoby. Jako by to ani nebyl CMoN....
12.2.2021 13:21:30 | Upraveno autorem (porovnej)

Dojmy
Herně mi to přijde fajn. Nemá to složitý pravidla, ani přehnaně komponent. Příběhy/texty misí jsou psaný hezky. Rozdělení na kratší kampaně je super, páč můžeš zkoušet různý postavy či měnit herní skupinu. Zatím jsem nerozdělával Chalice, ale jsem pak zvědavý na PvP a na jednorázkovku.
Co mě štve, je nekvalita těch různých boardů (možná mě to minulo v kampani a neměl bych být překvapen). Představoval bych si to z kartonu jako desky mapy. Resp. hlavně Trick Weapon dashboardu a Hunt boardu. Hunter dashboard je totiž úplně zbytečná věc, která akorát zabírá místo na stole :)

14.2.2021 08:50:14

Core

Zdravim mohu se zeptat jak je natom samotna core bedna zvazuji podporit cz verzi od bf tak jestli tam je dost obsahu nebo dam napr 3 hry a konec :)

28.2.2021 10:26:51

Obsah

Jsou tam celkem 4 kampane (vicemene stejny system 3 kapitoly a boss). Pokud nevydaji Chalice Dungeon, tak mas zabavu na minimalne na 4 vecery, pokud budes dobrej. Kampane jsou celkem znovuhratelne, ale nic te tam neprekvapi, muzes vybrat jine podquesty ale vysledek bude podobny. S kazdym hunterem se hraje trochu jinak, v kazdem poctu taky, takze ceskou verzi urcite porid. Da se asi rict, ze vse, co potrebujes ke hre, mas v zakladu, expanze pridavaji akorat jine bossy, potvory a kampan (pripadne bove dily, minibossy a tak)

28.2.2021 11:18:32

Sólo?
Všude se uvádí hra pro 3 - 5 hráčů, zde v popisku 1 - 4, obsahuje tedy hra (zajímá mě český zaklad) i solo variantu? Za případné info znalcum hry predem děkuji...

28.2.2021 12:23:44

To The Hammer

Ahoj, myslím, že jsi si to spletl s karetní hrou Bloodborne, která je opravdu od 3 hráčů. Toto je kooperativní desková hra opravdu od 1 hráče.

28.2.2021 12:31:17

Moon

Zdravim jeste jeden dotaz vyplati se ten moon pledge mam moznost od kamarada koupit dekuji za odpoved vypada to ze toho tam je dost dekuji za odpoved :)

28.2.2021 13:01:55

Nadhodnocená hra
Abych si přiznal, tak mi mechaniky hry přijdou zajímavé a na papíře dobře navrhnuté, ale ve finále nedotažené. Celá hra je založená hlavně na sbíraní Blood Echo a následném vracení do Hunters Dream. Pokud ale hrajete například ve čtyřech, tak stačí, aby se každý hráč jednou vrátil a jednou umřel a hra je skoro u konce. Proto se z toho stává závod s čase (což by nevadilo) ale já z toho začínám mít pocit, jako bych hrál nějaké euro… Všichni u stolu jen sedí a přemýšlí, jak daný problém co nejefektivněji vyřešit. Nakonec to jeden vyřeší a ostatní hráči musí slepě následovat jeho návrh a dělat herně nezajímavé rozhodnutí. Nevím, jak to mají ostatní, ale já osobně bych chtěl mít z této hry spíš ameritrashoví pocit. V neposlední řadě mě taky dost naštvalo, že tato hra obsahuje spoustu plastu, ale člověk reálně za jednu pěti hodinovou hru využije jen tři typy nepřátel a jednoho bosse. Osobně hru doporučuji hrát v jednom (max. ve dvou) a i tak si myslím, že existují lepší hry. Například Too many bones nebo i to všemi nenáviděné Dark Souls.

28.2.2021 13:30:05

Jilut
No joo... Dekuji za vysvětlení ;)

28.2.2021 13:39:34

Počet hráčů

A v kolika je ta hra nejsilnější planovali bysme hrat ve 4 dekuji :)

28.2.2021 15:52:19

Počet hráčů
My jsme dneska dohráli první kampaň Long Hunt ve dvou. Vyhráli jsme, ale tak tak. Super hra. Myslím, že čím víc postav, tím je to jednodušší.
Jo a kdyby měl někdo zájem nezničit si hned tajly, tak tady jsou karty na míchání (za mě must have): https://drive.google.com/drive/folders/1ZaM-_OkeN5mMbQAYrVmCBarZn3gp3pDY

28.2.2021 19:34:13

4

Zatim me bylo receno ze cim vic hracu tim horsi skrz deleni lootu a expu ze ve4 moc nepolevlis a nejsi moc pripraven na bosse tak jak bys chtel :) toho se dost bojim schazi se nas dost takze vetsinou by se hralo ve 4 tak jestli radeji nezvolit jinou hru jinak hra se mi moc libi :)

28.2.2021 20:18:32

mno
Tak ja mam za sebou dve kampane solo a jeden chalice ve 4, a teda ve vice lidech je to souboj s casovou stupnici...solo je uplne v pohode, ve dvou asi taky napohodu...ve 4 je to hodne challenge

28.2.2021 20:25:32

:)

Dik za info cekal sem to sakra skoda ze ve 4 je to takova vyzva dikec :)

28.2.2021 20:33:12

house rules
Posledni dobou je to bohuzel pravidlo. Pokud si chces hru uzit, staci zrusit pravidlo jedne stupnice a proste pokracovat dal. Ne kazdemu se chce zbytecne hrat cela kampan znovu, kdyz prohraje, takze je to v podstate na tobe, jak si to upravis a jakou hru si z toho malyma upravama pravidel udelas

1.3.2021 08:38:40

Pepsson
Zajímavé, musím zkusit. Měl jsem za to, že ve čtyřech to bude jednodušší, protože mapa zas o tolik větší není a hráči mají dvakrát tolik akci jako ve dvou. Bude to chtít prostě jiný přístup, člověk se tolikrát nedostane do Hunter's Dream samozřejmě. Taky bych úplně nesrovnával kampaň a Chalice, to jsou trošku rozdílné věci. Každopádně bych nehodnotil po pár hrách a určitě nic nehouseruloval, jak to spousta lidí dělá, když zjistí, že je to na ně moc těžký.. ;)

2.3.2021 11:10:05

4

Co sem pochopil tak loot a exp se deli a par lidi me reklo ze ses pak malo poexpenej ale zkusenost nemam xD
Budu rad kdyz pak napises svou zkusenost :)

2.3.2021 13:33:52

Azalin
Jasne, kampan je jina nez CHalice...ve 4 je to teoreticky lehci, protoze mas vic akci. Ale tim padem mensi loot (deli se mezi hrace), nemuzes tak casto do snu a kdyz se umira, je to o to rychlejsi. My byli u bosse (v Chalice teda, ale to je jedno) a kazdy jsme jednou umreli a to mas hned reset zivotu...navic dat ve 4 hracich 20 zasahu (pripadne 25, kdyz mas blbou kartu) a nechcipnout (mnozi bossove davaji i plosnaky, takze umrou treba dva hunteri naraz) je nadlidske, nebo rovnou nehratelne. My se dostali na konec pocitadla tesne pred bossem a zkus rict "hosi sorry, dosel nam cas" pred akci, na kterou vsichni cekaji...a na ten track jako anti-bloodborne prvek nadava hodne lidi...

To vse teda za predpokladu, ze nevis, jak se boss chova...v opacnem pripade treba vis, ze mas vylepsovat stagger, pripadne jaka taktika na nej plati

2.3.2021 13:57:05 | Upraveno autorem (porovnej)

Pepsson
Tak v Bloodborne se typicky umírá, když člověk daný souboj nezná. Ale house rulnout si, že nemusíš opakovat kampaň, ale jen daný scénář mi přijde v pohodě. Nebo pokud člověka štve ta stupnice, tak si dát podmínku maximální počet smrtí nebo něco, aby ho to nutilo hrát dobře. A resetovat nepřátele podle stupnice, aby se nešlo pořád beztrestně léčit a vylepšovat.

2.3.2021 22:25:17

UmmA
No jo, ale to by si clovek musel oznacovat upgrade karty, ktere si v tom csenari poridil, a tak...

2.3.2021 23:37:48

moje postrehy
Tak ja jsem hral 2x solo s jednou postavou prvni kapitolu a dal jsem vsechny 3 mise cca za 2/3 casu. Verim, ze ve vice hracich to bude tezsi, druha vec je, ze tohle neni a ani nemela byt klasicky power-fantasy dungeon crawl - tech uz je na trhu hromada. Tohle je takovej kooperativni puzzle-horror. Na BGG jsem procetl par vlaken o vyvazenosti a jsem zvedavej na oficialni errata, ale i kdyby nevyresily vsechno, par house rulu nikoho nezabije, pokud vam to zlepsi herni zazitek, ktery kazdy ocekava trochu jiny a jinak intenzivni.

Par HR co mi pripadla zajimava:
- do Hunters dreamu se muzete dostat zadarmo pokud stojite u lampy (stejne jako ve hre)
- jakmile se dostanete do boss fightu a vsichni v nem nezemrete, uz vam nemuze dojit cas
- posledni pozice na time trackeru se pocita jako seda = potvory se nerespawnuji, coz mnohdy byl posledni hrebicek do rakve :)

Nic jsem z toho prakticky nevyzkousel (jen jsem poprve parkrat zapomnel pri prechodu do Hunters Dreamu posunout tracker o jedno policko navic) ale mohlo by to zjednodusit hru a pritom ji nerozbit.

5.3.2021 14:51:31

kronoss
No tak Hunter's Dream zadarmo u lampy by byla hodně silná abilita.. ;-) O těch dalších by se dalo uvažovat..

5.3.2021 18:29:47

Azalin
Tak, z mych zkusenosti by to bylo usetreni cca pulky kola, protoze ja sem docela lital po mape a nikdy jsem nebyl u lampy s dostatkem Blood echoes. Takze by se muselo dat dalsi promenna do rovnice - jak efektivne nabrat echoes a soucasne byt u lampy a soucasne mit kartu na navrat. Myslim, ze pokud by se to pouzilo jen obcas, ne jako exploit, by to mohlo byt jako odmena, ale je to na hracich jestli si to chteji uzit, nebo zkazit.

8.3.2021 09:22:20


Také se přidám se svými dojmy. Bloodborne jsme pořídili nedávno, velice mně zajuala, jelikož nemáme moc rádi kostky. Teď mám za sebou 4x solo Chalice, 1x first chapter of Long Hunt ve 2 a jednou celou první kampaň ve 4. Nejlepší zážitek zatím ve 4 a sólo. Ve dvou by to asi chtělo 4 huntery a hrát jako ve 4, což nebude problém. V těch 4 to bylo naprosto epic, prohráli jsme nakonec o jednu šipku na rychlosti a jedno zranění. Poslední hunter nakonec umřel o chvilku dřív než stačil porazit bosse. Hra nám přijde naprosto sympaticky vyvážená, přijatelně těžká aby to byla výzva a zase ne aby to byl opruz. Uvidíme co řeknem po dalším zahrání 1. kampaně, ale tak cca slabší půlku karet jsme neviděli. Určitě to není žadný ameritrash-dicefest-dungeon crawl, ale spíš puzzle o domlouvání a kooperaci, přesně to co máme rádi. A přesto bych řekl, že atmosféry je tam habaděj. Zatím je moje hodnocení absolutní.

7.4.2021 08:41:37

Matesack: Ve dvou super, nevím abolutně žádný důvod, proč hrát 4 huntery.. možná tak na zvýšení obtížnosti, pokud by to bylo potřeba..

7.4.2021 13:38:03


@Azalin - jj, přijde nám to ve 4 hunterech těžší a větší výzva. Ale stejně nás asi nejvíc baví ve 4 hráčích, ten prvek domlouvání a hledání ideální kombinace jak zahrát dané kolo je super. Určitě záleží na herní skupině a dokážu si představit, že to může trpět i efektem alfa hráče, ale to už je jen o spoluhráčích :)
Jinak hra je skvělá v každém počtu hráčů, jak jsem psal níže jsme z ní úplně nadšení!

8.4.2021 11:29:28 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Savana
Savana
Akt. cena: 440 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas