nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Blood Sweat and Cheers

Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Dávnověk
Herní kategorie: karetní hra, závodní
Čeština:
Vydavatelé: Ganesha Games
Autoři: Nicholas Wright
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Tento popis ještě nebyl definitivně schválen. Pokud chcete, můžete zkusit navrhnout vhodnější verzi, která by lépe odpovídala ideálnímu popisu.

Cvičil. Trpěl. Vítězil. Slýchal davy skandovat své jméno, pamatoval si také, jak znělo z úst urozených dam... a teď mu zbývá stěží tolik sil, aby se zvedl do kleku a nastavil hrdlo. Jak se to mohlo stát?

Blood Sweat and Cheers je desková hra s kartami a kostkami, kde každý z hráčů ovládá jednoho z gladiátorů v arénách starého Říma. Cílem jedné partie je vítězství v souboji, cílem sady partií je přežít pět zápasů a získat tak rudis - dřevěný meč značící svobodu a uznání za předvedené vykony.

Průběh herního kola: 

  1. Oba hráči si doberou karty do pěti. 
  2. Hráč, jehož gladiátor je nejpomalejší, vyloží jednu nebo dvě karty -tyto určují akci gladiátora a jeho výkon v boji- a popíše zamýšlenou akci. Poté totéž provede druhý hráč.
  3. Oznámené akce se současně vyhodnotí. Pokud došlo k útoku, ať již z jedné nebo obou stran, oba hráči si hodí kostkou a k hodu přičtou různé bonusy či postihy. Pokud útok uspěje, může obránce v závislosti na rozdílu mezi vyslednými hodnotami utrpět drobnou nevýhodu, více či méně závažné poranění nebo může být rovnou vyřazen z boje.
  4.  Pokud není žádný z gladiátorů vyřazen z boje, hráči opět zahrají až po dvou kartách, tentokrát v opačném pořadí.
  5.  Opět se vyhodnotí akce. Pokud boj pokračuje, oba hráči smí odhodit libovolný počet karet z ruky a začíná faze 1.

V okamžiku, kdy jeden z gladiátorů není schopen boje zápas končí, a diváci rozhodnou zda bude ušetřen. Pokud gladiátor přežije dva zápasy, smí si vylepšit rychlost, útok nebo obranu; pokud přežije pátý zápas, dostává svobodu.

Autor: Longshanx