nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Blood, Sweat and Cheers

Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Dávnověk
Herní kategorie: karetní hra, závodní
Čeština: undefined
Vydavatelé: Ganesha Games
Autoři: Nicholas Wright
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Cvičil. Trpěl. Vítězil. Slýchal davy skandovat své jméno, pamatoval si také, jak znělo z úst urozených dam... A teď mu zbývá stěží tolik sil, aby se zvedl do kleku a nastavil hrdlo. Jak se to mohlo stát?

Blood, Sweat and Cheers je desková hra s kartami a kostkami, kde každý z hráčů ovládá jednoho z gladiátorů v arénách starého Říma. Cílem jedné partie je vítězství v souboji, cílem sady partií je přežít pět zápasů a získat tak rudis - dřevěný meč značící svobodu a uznání za předvedené vykony.

Průběh herního kola:

  1. Oba hráči si doberou karty do pěti. 
  2. Hráč, jehož gladiátor je nejpomalejší, vyloží jednu nebo dvě karty - ty určují akci gladiátora a jeho výkon v boji - a popíše zamýšlenou akci. Poté totéž provede druhý hráč.
  3. Oznámené akce se současně vyhodnotí. Pokud došlo k útoku, ať již z jedné nebo obou stran, oba hráči si hodí kostkou a k hodu přičtou různé bonusy či postihy. Pokud útok uspěje, může obránce v závislosti na rozdílu mezi vyslednými hodnotami utrpět drobnou nevýhodu, více či méně závažné poranění nebo může být rovnou vyřazen z boje.
  4.  Pokud není žádný z gladiátorů vyřazen z boje, hráči opět zahrají až po dvou kartách, tentokrát v opačném pořadí.
  5.  Opět se vyhodnotí akce. Pokud boj pokračuje, oba hráči smí odhodit libovolný počet karet z ruky a začíná další kolo krokem 1.


Konec hry:

V okamžiku, kdy jeden z gladiátorů není schopen boje, zápas končí a diváci rozhodnou, zda bude gladiátor ušetřen. Pokud gladiátor přežije dva zápasy, smí si vylepšit rychlost, útok nebo obranu; pokud přežije pátý zápas, dostává svobodu.

Autor: Longshanx