Blood Bowl: Team Manager

xxxxxxxxoo hodnoceno 63x (Seznam vlastníků)

Blood Bowl: Team Manager - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy, Sport
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Jason Little
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hra ve dvou

Zajímalo by mě, jestli tuto hru ve dvou hrajete podle ofiko pravidel nebo si děláte jejich úpravu. A pokud si hru upravujete, tak co se vám osvědčilo.

Nám se s Juniorem zdá, že ve dvou jsou turnaje velmi silné (a přijdou každém týdnu). Hrajeme to tak (zatím), že vyložíme 5 momentek a zůstanou 3. Kartu Spike! vyládáme, ale ne turnajovou, alébrž s událostí.
25.10.2011 22:09:07

cauly
Zatím jsme to hráli 2x s ofiko pravidly, ale příště to změníme. Nevidím žádný důvod proč hrát ve dvou bez událostí. Takže je příště zapojíme a zvýšíme počet kol o jedno nebo dvě. Viděl bych to na 3 turnaje + 2 události nebo 3 turnaje + 3 události. Podle mě to nemůže ničemu vadit.

Jestli myslíš momentkami matchupy, tak mi naprosto vyhovuje oficiální pravidlo - odhalit 4 a hrát na 2. Ale při odhalení události (a tedy absenci turnaje) by to mohlo být málo, takže by se to dalo upravit, že při odhalení události by se hrálo na 3 matchupy.

25.10.2011 22:31:52

ve dvou
my to hráli podle ofiko, a nějaký extra nevyrovnaný mi to nepřišlo. ale taky už jste to zkoušely jen s kartami události na místo turnaje. Co se vyváženosti týče tak mi to nijak zásedně nevadí protože je tam řada další dost random věcí, ale spíš herně mám lepší pocit z těch událostí než turnajů.

25.10.2011 22:34:58

s chybou
My jsme to ve dvou hráli dvakrát s chybou, kdy se balíček hvězdných hráčů skládal jen z neutrálů a z hráčů daného manažera. Výsledkem bylo, že pokud někdo začal trochu vyhrávat, tak během chvíle úplně zařízl toho druhého. Takže nedoporučuji, ale zase nadruhou stranu ty hry odsýpaly:)

26.10.2011 08:30:16

gev

ve dvou
My to hráli ve dvou jen jednouo s tím, že jsme z pravidel vynechali část "Playing with Two Managers" a šlo nám to moooc pěkně :-). Bylo to hoodně vyrovnaný, perper tuším vyhrál o dva nebo čtyři body (ovšem to stejně jen proto, že jsem zapomínal hrát team apgrejdy ;-)

26.10.2011 08:53:37

ve 2
Já to hrál "ve dvou" jednou sám, dle ofiko pravidel pro 2. Nevím, jestli to tak bude i v případě, že za druhého hráče uvažuje někdo jiný, ale přišlo mi, že se skoro všechny karty nacpou do turnajů (který je každé kolo) a matchupy třeba vyhraje každej jeden, bez přítomnosti druhýho, nebo v posledním turnu hodím do matchupu obsazenýho pouze protihráčem jednu kartu, abych mu zabránil vzít central payuout. Nicméně mi přišlo, že ty 4 kola půjdou odehrát velice rychle (tak okolo půl hodiny hádám).

26.10.2011 11:31:17

...
Tak dneska odzkoušena varianta se 2 turnaji + 2 události + blood bowl. A podle mě optimální varianta. Hra prodloužena o jedno kolo ( s tím spojeno více Star playerů a upgradů), navíc ve dvou kolech se hraje jen v zápasech bez turnaje, který většinou přitahuje nejvíce hráčů a méně atraktivní zápasy se přehlíží

Dneska přítelkyni tak nepady kostky (začlo to v Conquest of Empire), že se ji povedlo hodit i dva křížky, takže jsem čekal drtivou výhru, ale nakonec jsem vyhrál jen o 3 body a to díky poslednímu Staff upgradu v posledním kole, který mi dal 4 fandy. Jinak bych prohrál já. Takže náhody je ve hře dost, smůla může rozhodnout, ale není to úplně bez taktických možností a rozhodování. Takže super, já jsem zatím s BB:TM spokojený a mám chutě zvýšit hodnocení na 9, ale asi by to nebylo fér vůči jiným hrám, které mají u mě 9, tak to nechám na té velice slušné 8 ( s neviditělným pluskem :) )

28.10.2011 15:54:02 | Upraveno autorem (porovnej)

Hrano dnes - dojmy
Tak Beholder me dneska naucil tuhle velmi zajimavou hru, pochlubim se, porazil jsem jej 41:36 a musim teda rici, ze jsem velmi mile prekvapen, co se do tehle karetky vsechno podarilo vtesnat a ze to neni jen nejaka tupa prebijena cisel, ale je tam spousta faktoru, moznosti, postavy maji spoustu schopnosti kter lze libovolne vyuzivat. Zaroven je tu prijemny faktor nahody v kostkach, kde se rozhoduje o uspesnosti slozeni hrace. Hodne se mi libi mira taktizovani, fakt prijemne napinava hra, kde neni do posledniho tahu vlastne nic rozhodnuto. Na karetky moc nejsem, ale tohle me opravdu dostalo. Fakt pekna hra a velmi zajimavy doplnek k deskovemu Blood Bowl. Doplne rikam umyslne, protoze to neni zadna zjednodusena alternativa, protoze v deskovem BB hrajete s hraci na hristi, v karetnim BB hrajete manazera tymu, ktery vysila sve hrace do zapasu a dava jim takticke pokyny. Dve naprosto rozdilne hry co se tyce mechanismu a naplne, tema stejne. Myslim ze kazdy fanda BB by mel mit ve sbirce obe, takze se mozna podle toho taky zaridim:-)

30.12.2011 20:44:15

hra ve dvou
tak my když hrajem ve dvou ( ve vice lidech jsme to ještě nehráli ) tak to hrajem na 5 kol kdy blood bowl je na spodu :-) a vyberem 1 zápas a 3 zprávy.

14.7.2012 23:14:27

Vybíráme z Bazaru

Nisei (Android Netrunner): Ashes cyklus
Nisei (Android Netrunner): Ashes cyklus
Akt. cena: 1150 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas