Blood Bowl - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy, Sport
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Games Workshop
Autoři: Jervis Johnson
Rok vydání: 1986
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

ukážu, vysvětlím

pokud by měl někdo zájem o vzorovou hru tak rád ukážu a vysvětlím.
23.2.2009 00:12:42

Pokus o Blood Bowl
to paladin91: Tak jsme si se speedym vyrobili hřiště (cvičné s nákladem 0 Kč - prostě jsme ho nakreslili na druhou stranu hrací desky mého, před 25 lety vyrobeného, stolního hokeje), prcci vyrobili tribunu ze stavebnice, za hráče jsme si vyrobili žetony + figurky z člobrda a speedy ted studuje pravidla (určitě bude mít nějaké dotazy) a o víkendu bychom to chtěli vyzkoušet.....

26.2.2009 11:13:28

Zranění
tak tady je ten dozaz!
Když použiju akci BLOK (UTOK) a srazím protihráče, tak hážu na zranění a (ted to přide) od toho hodu se odečte AV? nebo jenom hážu na přehození jeho AV a když AV přehodím tak vyřeším hod bez nějakých úprav? př: mám Black Orc Blockera a někdo mi ho srazí, s AV 9 to znamená že nemůžu být omráčen ani K.O. nebo že i když kodí 12 (od toho odečtu AV) nemůžu být zraněn?

26.2.2009 17:07:12

Macho

Zranění
Najprv sa hadze hod na AV ... treba ho prehodit ... a ak sa to podari, potom sa este raz hadze na Injury ...

27.2.2009 15:03:49

blokování
jj jak píše Macho, jen to ještě podpořím, nějakým příkladem,

black ork má AV 9 - pokud ho srazím blokem k zemi, hážu 2K6 za brnění pokud nepřehodím 9 nic se neděje je jen na zemi, pokud přehodím 9 (at již s modifikátorem nebo bez - třeba za mighty blow) hážu na zranění opět 2K6 1-7 - omráček hráč se otočí lícem dolů a v příštím kole se otáčí lícem nahoru. 8-9 KO 10 - 12 casualita, padne li casualita háže se K6+K8 viz injury table - 11-38 zranění do konce zápusu, 41-48 misst next game 51-58 tam je to ruzný od nigglingu až po mínus různý statistiky, no a 61-68 je smrt

1.3.2009 14:44:42

k figurkám
teda né že by byli potřeba origoš figurky ale z člobrda už by to bylo fakt vopru, jednak hráči mají různý posty takže je dobrý typově odlišit a dvanak by se měli dat položit na lícovou nebo rubovou stranu ( takže doporučím již prověřené lego, neby různý nesmisli z kindervajec - popřípadě se dají vytisknou v papírový podobě - můžu poslat link ale i na boadgamegeeku je jich v sekci obrázky plno.)

1.3.2009 14:48:22

k figurkám
dají se taky upravit figurky z warhammeru bitev, ani to nedá moc práce

1.3.2009 18:48:20

Paladin
No tak co nekdy prespristi tyden dat testik?:)

16.7.2009 15:32:45

testík
není problem řekni si kdy.

17.7.2009 11:37:56

Pravidla
Která verze pravidel je nejlepší? Competition Rules asi nevyužiju, liga na více let nehrozí. Takže tato pravidla? (verze 5 myslím):

http://www.games-workshop.com/MEDIA_CustomProductCatalog/m1310002_BB_Complete_Blood_Bowl_Rulebook.pdf

15.9.2010 10:08:53

figurky
Co si pamatuju, tak jeden týpek měl tuším lego tým a igráčky jestli se nepletu :-)

15.9.2010 11:08:03

to sydo
5 už jsou stačí, takže určitě competition rules. nechceli hrá ligu tak stejně musíš přečíst skoro všechno výjma té části co se týká sezóny.

19.9.2010 01:18:48

oprava
chtěl jsem říct že 5 jsou starý
aktuální pravidla jsou http://files.paladin91.webnode.cz/200001711-4818548d40/m780049a_Blood_Bowl_Competition_Rules.pdf

19.9.2010 01:21:12

první hra
Tak včera večer v Outpostu mě Paladin zasvětil do základů BB a já jsem naprosto ohromen. Komentáře na BGG mluvily o tom, že se na první pohled hra zdá náhodná a tak jsem čekal divokou kostkovanou. Ani náhodou, byla mi představena neuvěřitelně taktická hra, která rozhodně není o náhodě, ale o optimalizaci rizika - nejprve udělat ty jisté pohyby a ty nejriskantnější nechat až nakonec, aby nehrozil tutnover - předčasné ukončení kola.

Na hru jsem koukal jako tvrdé Y a Paladin trpělivě vysvětloval. Na počátku tahu jsem popadl figurky (stejné jako v základu, jen každá strana měla přidaného jednoho "Big Guy" - ogra pro lidi a trolla pro orky), ani zbla nevěděl, co s nimi dělat a dle svého nejlepšího uvážení jsem s nimi pohnul. Pak jsem tázavě pozvedl zrak k učiteli, který opáčil "já bych to udělal takto" a předvedl skvělou koordinaci jednotlivých figurek, která by mě v životě nenapadla. Zkrátka brutální taktická pecka! A to se jednalo jen o běžný zápas, bez ligových pravidel, s ligou už musí hra dostat nadpozemskou sílu, ale i v tomto jednoduchém zápasovém formátu mě nadchla. Obzvlášť situace, kdy jsem měl dvě možnosti, jak dát touchdown - běžet okolo obránce a využít "go for it" tedy nehodit 1 na D6, nebo běžet přes obránce a hodit na D6 3+ s rerollem. Rozhodl jsem se pro první možnost a zakopl, jelikož reroll jsem už v tomto kole využil na přihrávku :D

Paladin ještě říkal, že týmy orků a lidí nejsou zas tak odlišné, že s trpaslíky nebo Lizardmeny je to úplně jiné, ale čert to vem, zábava je to fest. Pokud váháte, stáhněte si tu pravidla, nakreslete hřiště a udělejte týmy z legáčků, stojí to za to.

Paladinovi ještě jednou moc děkuju, obzvlášť za výklad taktických možností, kterých bych si sám nevšiml.

25.9.2010 11:13:59

sydo
Jak dlouho Vam trvala ta prvni hra? Je u hry uvedenych 120 minut realnych? Si me fest navnadil...

Paladine udelal by sis pripadne cas i na me? :)

25.9.2010 11:38:03

Kubis
Začli jsme tak v půl 7 a končili v 8, bo zavírali, akorát začínal druhý poločas. Ale kdybych se furt neptal jak debil, tak si myslím, že za hodinu a půl se partie dá, když už to člověk umí (alee nvím, jak k tomu přispívají nějaká doplňující pravidla - nehráli jsme na fauly a další).

25.9.2010 11:47:13

Kubis
běžně se zápas odehraje do dvou hodin. Ale pamatuju si začátky kdy jsme hráli i pětihodinovej :D.
Až se to trochu naučíš tak se to dás stáhnout i pod ty dvě hodky.

Čas si rád udělam. Moje možnosti jsou kdykoliv po 5 hodině v týdnu nebo víkendy.

25.9.2010 12:21:35

no aaaahoj
jde to zpatky do wishlistu:-)

25.9.2010 14:04:04

rbx

Ringo
koukal jsem na to a hned jsem dostal chut si vymazlit svuj tym. Sakra :-( Vypada to fakt dobre, promakane do morku kosti. Jenze ja se ted upnul na piratskou miniaturovku a porad tu mam ten Ex Illis. Tohle bych casove asi nezvladl. I kdyz pokud o tom bude Sydo porad basnit tak jak basni, tak nevim nevim.

25.9.2010 14:50:19

rbx
vzhledem ke zkusenostem jak tohle nesmele pokukovani po necem, po cem zacinam touzit cim dal vic konci, tak jadocela vim. Poridim si to i kdybych na to nemel mit cas. Co kdyby nahodou. Takze bude fajn to mit doma:-)

25.9.2010 15:20:20

sydo
pokud jste s Radkem ještě nezanevřeli na ty videorecenze, taky myslím, že tohle by bylo ideální video, které by mohlo zaujmout a sklidit úspěch. Ukázat pár tahů jak se to hraje, popovídat něco o lize atd. Ono totiž žádné takové video asi není (nějak extra dlouho jsem nehledal, ale na youtube nic není, kromě nějakých dvou ukázek ze zápasu). Takže by to mělo rozhodně velkou užitnou hodnotu ;)

25.9.2010 16:57:55

rbx

Beholder
nezanevreli, mame dve uz 3 mesice natocene, ale nedotahl jsem strih do konce :-( Pracuju 16 hodin denne vcetne vikendu, nemam bohuzel na nic cas a jsem uz grogy :-(

25.9.2010 17:24:47

rbx
ok to neměla být buzerace, jen takový tip :)

25.9.2010 17:30:14

rbx

Beholder
ja vim, ale hry me proste nezivi, ba prave naopak, takze si nemuzu dovolit hrat si na filmare na ukor prace :-)

25.9.2010 18:16:36

Hehe
Co se GW musí nechat, to jsou pravidla - stejně jako u SH nabitá flavor textem, tentokrát s vtipnými narážkami na "náš svět". Pije se Bloodweiser a Orcacola a jeden z týmů má fanouškovský chorál "You'll never walk again" :D Fanoušci Liverpoolu jistě zaplesají.

25.9.2010 20:19:24

rbx
No, zrovna dnes jsem při sledování Vasselovy recenze na Westeros říkal speedymu, že se to z Dračími recenzemi nedá srovnat (jakože na vás nemá). Jednak mluví nějakou divnou řečí, mává krabicí jako kdyby odháněl mouchy a to sypání komponentů na hromadu mi rvalo srdce...:)

PS: pirátská miniaturovka??? vo co go?

25.9.2010 21:48:28

Vybíráme z Bazaru

Drako: Zlobři a rytíři
Drako: Zlobři a rytíři
Akt. cena: 550 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas