Blood Bowl - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy, Sport
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Games Workshop
Autoři: Jervis Johnson
Rok vydání: 1986
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Porovnanie s Dreadball

Nazdar... má niekto skúsenosti ako s blood bowl, tak i s dreadballom? Ak áno, vedeli by ste to porovnať? Rozmýšľam nad jednou z nich, tak aby som vedel do čoho investovať. Díky
8.7.2013 21:12:55

za mě bb
ale db mám odehraný 2 zápasy a chcem zkusit malou ligu.
Rozhodně je to hodně jiné i když v obou případech jde o to dopravit míč někam a přežít.
Db mi přijde, zatím, více o kostkách, ale určitě se ještě najde někdo, kdo má odehráno od obou her více.

9.7.2013 00:04:17

DB X BB
BB je americky fotbal , DB pak neco na zpusob basketu
oboji je dost i o kodtkach , alespon pri stejne urovni hracu ale DB jeste vice
DB je vyrazne rychlejsi na odehrani, do hodinky zahrano. BB obvykle na dve a vice.
no a nyni v neposledni rade podpora. BB ma desetiletimi promereny herni mechanizmy a vyladena pravidla na druhe strane uz neni GW dlouhoundobu podporovan a krome zakladnich tymu v krabici je zbytek defak to schaneni po ebay nebo konverteni ci nahrazky jinych vyrobcu. DB si pekne koupis vybrany tym kdyz chces dokoupis mvp a muzes vesele hrat.
ja to vidim tak ze ted je unikatni moznost nabehnout na DB a byt u nej tak nejak odzacatku dokud to ma tu podporu.
BB je vic hracsky podle me ale DB trochu zabavnejsi protozeti u nej nehrozi tolik flustrace jako v BB v pripade nepovedenyho zapasu.
a no a nakonec tavolba mezi svety fantazi x scifi.

9.7.2013 09:27:58

.
Možná bych ještě přidal, že DB by měl v sezóně tři, která se chystá ke konci roku kromě dalších týmů přinést vícehexové hráče, možnost jednotlivých zápasů víc než dvou hráčů najednou, někdy příští rok pak taky pravidla pro pouliční DB, který by měl přinést terén (překážky, na které se dá i vylézt apod.). Je samozřejmě otázka jak to bude zábavné. Jinak DB je sice sci-fi, ale třetina týmů je fantazy přenesená do SF, takže trochu mix.
Naproti tomu BB má prozatím výrazně větší komunitu takže spíš najdeš spoluhráče, případně nějakou ligu.
Řekl bych taky, že BB je asi o něco strategičtější a míň odpouští chyby. DB mi přišel jednodušší na uchopení pro začátek, přece jenom v těch modifikátorech hodnot se člověk spíš ztratí, než v tom, že přidá/ubere kostku. Taky jsou pro mě o něco logičtější konce útoků - furt mě v BB trochu štve, že když ti zakopne a pleskne sebou hráč, který se pohybuje někde na druhé straně hřiště, tak ti skončil tah, v DB je to pouze ve chvíli kdy blbě nahraješ, nebo sebou pleskne hráč s míčem. V DB řešiš otáčení a facing hráče, v BB je jedno jak je hráč natočený. V BB máš do zápasu nějaký počet přehozů (pokud se ti něco nepovede, můžeš házet znova) plus některé vlastnosti ti dávají tuto možnost pro některou akci také, u BB se to řeší tzv. coaching kostkama, které dle uvážení přidáváš před hodem pokud chceš zvýšit šanci na úspěch (máš jich taky nějaký počet do začátku, ale v průběhu hry můžeš ještě nějaké získávat). V DB jsou navíc karty, které ti umožňují dodatečné akce, případně mění podmínky hry v průběhu zápasu, takže o fous víc chaosu než hod na počasí na začátku hry v BB.
Jinak co se týká toho, že DB je víc náhodný co se týče kostek, tak jsem to slyšel od víc lidí, ale já z toho mám spíš mírně opačný pocit (že by rozdíl v tom, že jsem hrál jako první DB?). Kromě těch šestek, za které můžeš přidat další kostku (kde uznávám, že to může zcela zvrátit poměr sil, ale aspoň se to nedá úplně spočítat a výsledek žádné akce není úplně daný) mi tam přijde ten systém porovnání počtu úspěšných hodů tak nějak realističtější, než že mrskneš jedněma kostkama a něco padne. Nejvíc je to asi vidět u hodnu na zranění - v BB prostě hodíš dvěma kostakama a podle toho jsi zraněný/mrtvý/dkoro nic se nestalo apod. U DB se zjisrí nakolik byl útok silnější než obrana a případné zranění/smrt se určí tím rozdílem.
Jinak myslím, že ani s DB ani s BB neuděláš chybu, půjde spíš o to s kým budeš hrát a co tak častěji dostaneš na stůl.

12.7.2013 11:26:49

ma to cenu?
Ma cenu kupovat DB pokud mame v planu hrat pouze zakladni sadu a pouze vzdy pouze jen s pritelkyni?

6.8.2013 14:55:15

Jedna hra
Po jedne hre musim rict ze se mi na DB libi to ze jeden hrac muze luxusne probehnout a zaskorovat "prekvapit". Oproti BB kde to opravdu tahne cely tym tak v DB mam pocit ze behem hry pripravujete akci jednomu borcovy :).
Neni problem skorovat z rozehravky.

6.8.2013 15:24:56

floki
bb i db je lepší hrát ligu, pokud budete jen dva hrát dokola ty samé týmy tak se šidíte o minimálně 30% zážitku z hraní.

6.8.2013 17:03:55 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Oathsworn - Into The Deepwood
Oathsworn - Into The Deepwood
Akt. cena: 3000 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas