Blood Bowl - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy, Sport
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Games Workshop
Autoři: Jervis Johnson
Rok vydání: 1986
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

druhy tym

Premyslim o druhem tymu k Hochum, abych mohl hrat i s kamosema v Beroune. Orci ze zakladu se nabizeji, ale spis koukam po necem odlisnejsim, preci jen mezi orky a lidmi zas tak vyrazny rozdil neni. Zatim nejvic koukam po Undead/Necro nebo Chaos Dwarves. Mate s nimi nekdo zkusenosti?
7.7.2011 14:21:14

vyber
pokud to má být na občasný hraní tak já bych vybral něco co se od lidí třeba až tak zásadně neliší takže třeba amazonky, norsku a nebo jakýkoliv elfy, to jsou ideální týmy pro pochopení všech pravidel a sistému, mužeš si vzít sice třeba necra nebo udeady ale ta hra je uplně jina a týhle týmy jsou spíš o developmentu, v základu je to dost nuda a jen čekaš kdy ti pri mlácení padnou lebky, s míče toho moc nenahraješ,¨chaos dwarfové jsou super tým, výborná kombinace agilních hráčů a trpošu co trvdí muziku, kentauří jsou naprasto jediněční.

7.7.2011 23:38:53

paladin
No ja bych to mel pro obcasne hrani s kamosema a treba i jen ligu dvou hracu, aby se hraci i lehce vyvijeli a zaroven bych mel pripadne druhy tym na uceni se nejakych jinych strategii. Ja totiz v posledni dobe myslim skoro jen na BB, prvni ligova hra me nadchla a ted se bojim Olafovych orku, kteri me cekaji v utery :) Koukal jsem, ze na GW dosli Bull Kentauri, ale stejne je to na eBay levnejsi, tak popatram tam. Ale ti nemrtvi me tez neminou :)

8.7.2011 07:10:24

bull kentauři
no ono totiž GW chaos dwarfy systematicky sabotuje, ve PC ani nejsou, takže jestli už nejsou v shopu tak už nespiš nebudou nikdy, naštěstí už se dají sehnat hodně povedený náhrady od jiných výrobců.

Btw já si včera pořídil domů hobity :D

9.7.2011 13:21:52

paladin
Nějaký bližší odkaz na ty náhrady?

10.7.2011 10:15:18

jiste
http://www.comixininos.com/index.php/miniaturas-por-equipos/enanos-del-caos.html

10.7.2011 15:30:26

paladin
Ti jsou parádní! Díky moc!

10.7.2011 16:27:56

hmm
Tak uz mam trpaslici tym v kosiku, ale porad jeste vaham. Figurky jsou to krasne, ale preci jen me neco pritahuje na tech starych trpaslicich a jejich babylonskem stylu. Navic maji neodolatelne skodolibe xichty. Nevite nekdo o nejakem bazaru, kde by se dali sehnat ti stari kentauri? Na eBay jsem nasel jen jednoho :(

12.7.2011 10:18:04

Dotázek
A pokud je ten team vyroben nějakým alternativním výrobcem, tk jsou k němu i udělaná pravidla?
Nebo má GW pravidla pro všechny rasy?
Já pošilhávám po Skavenech ... tedy zatím velmi lehce:-)

12.7.2011 12:12:06

Marvin
Co jsem videl, tak alternativni vyrobci delaji povetsinou jen tymy, ktere jsou v pravidlech. A pak jeste ruzne variace lidskych tymu, povetsinou obsahuji zeny a nahotu :) Skaveni me tez lakaji, spolu s tymem Underground, ale ten myslim neni v pravidlech a Slaani taky ne. Ale nekde jsem je videl. Ted me lakaji ti chaos trpaslici, ale porad nevim, zda ty stare od GW nebo ty nove, hezke a levnejsi. Kdyz ti stari maji tez neco do sebe :( Ale asi to vecer nevydrzim a ten kosik odklepnu :)

12.7.2011 12:21:37

Marvin
Co třeba kamarád Google?

http://www.scribd.com/doc/34011111/Skaven-Playbook-Part-1-and-2

12.7.2011 12:23:06 | Upraveno autorem (porovnej)

pravidla
Ona k jednotlivym tymum zadna specialni pravidla nejsou, potrebujes jen soupisku tymu a ty jsou v pravidlech. Tam se dozvis, co ma ktery hrac za skilly, kolik stoji a kolikrat ho muzes mit na soupisce.

12.7.2011 12:39:45

Další firmy s figurkama
http://www.blood-bowl-miniatures.de/bb/bb_links_manufactures.html

12.7.2011 20:52:31

tými pravidla atd pro marvina
ruzní výrobci dělají ruzné variace na původní rasy, s tím že tedy pravidla jsou stále tatáž jen aby si mohl člověk udělat ten tým trochu podle svých představ tak je na trhu řada jinejch výrobců modelů. Pravda někteří dělají i rasy které v pravidlech nenajdeš ale to spíš jako spestření s tím že ve finále je stejně hraješ "jako" nějakou oficiální rasu. Vedle Bloodbowlu existuje ještě elfobowl - nepřílíš povedená variace na bloodbowl které má také některé originální rasy a z toho tedy pramení některé rasy které jinak v bloodbowlových pravidlech nenajdeš.
Dále je to samozřejmě docela dobrej kšeft protože GW na bloodbowl uplně sere a spousta týmu je na ofiko webu prodávána stále s figurkama který byli dělány pro 4 edici. Což není samo osobě až takovej problém ale jsou rasy u kterých v průběhu nový edicí pravidle ( aktuálně LRB6) docházelo i ke změnám na hráčských postech ( rozuměl chtělo by to nový modeli figurek ) ale s tím že GW na to háže bobek a žádné nové figurky neudělalo to dává samozřejmě prostor pro nové výrobce.
Jen namátkou v poslední edici pravidel jsou slani ,snotlingové, či ulfwerenové, yeti, beast of nurgle atd a GW nedělá firugky ani na jednu z těcho ras či postav. Pak je to tedy o lidové tvořivosti.
Doborou zprávou je že 6 edice pravidel už by měla být opravdu poslední a s dalšími upravami již se nepočítá.

12.7.2011 21:27:11

to sydo
no mě se zrovna ti staří kentauři moc nelíbí, naopak mám spíš problém že u těch nový se mi nelíby ty hobglini, ti původní jsem hezčí,
ad ebay já tam našel kentaury dva
http://cgi.ebay.com/BLOOD-BOWL-CHAOS-DWARF-HTHARK-UNSTOPPABLE-Citadel-/160616339070?pt=UK_Toys_Wargames_RL&hash=item25657ad67e

http://cgi.ebay.com/Warhammer-Blood-Bowl-Chaos-Dwarf-Centaur-Player-OOP-/320721625712?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4aac7fa270

btw když bys chtěl něco fakt origoš tak doporučuju :D
http://www.shadowforge.com.au/images/1fac100.jpg

12.7.2011 21:32:23

paladin
No, jeden ten kentaur je Star Player a hlavne jsou to obe US eBay, tam se mi nechce k tomu to postovne, hledal jsem spis na UK :( Ale nakonec stejne pujdu do tech novych, jsou povedeni. S temi hobgobliny jsem take na vazkach, stejne jako s trpasliky, ale co uz, ti novi jsou i levnejsi a ten minotaur je taky super.

12.7.2011 21:38:07

to sydo
ten model je stejnej jak normální kentaur, ale to už je jedno, taky bych vzal nový. Kde to chceš objednavát, že bych si možná taky něčím udělal radost :)

12.7.2011 21:43:19

paladin
na gaspez-arts.com jinde jsem nenasel kompletni nabidku toho trpasliciho tymu. A kdyz objednas nad 59 euro, je tam limitovany trpos zdarma :)

13.7.2011 07:54:41

Díky všem za info:-)
Myslím, že brzy zakoupím Skaveny a mrknu se s nima do Zatrolligy:-D

13.7.2011 11:11:50

sydo
mohl bys mi teda pls prihodit do kosiku tohle http://www.gaspez-arts.com/?go=details&id=217

13.7.2011 11:21:02

paladin
Nurgliku se ti zachtelo? Prihodim :)

Marvin: Parada! Cim vic lidi, tim delsi liga, tim vic krve! :) S Olafem jdu hrat 25. do te doby uz bude cely tym v dresech snad.

13.7.2011 11:28:16

nurglici
no ja uz je praave mam ale chybi mi nejaka pekna beasticka a tenhle fesak vypada docela na vhodnyho kandidata :)

13.7.2011 13:05:06

mno
Tak nevím, jestli trpaslíci byli nejlepší nápad - teď jsem se mořil s hlavou ogra, ruce jak parkinsonik, šilhal jsem, abych trefil oči (nenávidím malování očí) zapadlé v helmě... A vezmu si jako druhý tým malou rasu :) Alespoň ty oči jim udělám démonicky rudé, bude to stylovka a ještě si ušetřím práci, muhehe.

13.7.2011 19:30:53

to sydo
když to řádně nawashuješ tam si nikdo nevšimne žes ty oči uplně netrefil :)

já včera dodělal hobity, hajzly jedny malý parchantský :D
dnes ještě udělám stromáky a pak bude skupinové foto :)

13.7.2011 20:06:01

Tym
jak jsem ted nemel cas na objednani tech trposu, tak jsemnad tim premyslel a nevim, zda spis nekonvertovat tym orku. Jsem zjistil, ze mi trochu vadi, kdyz hraci nevypadaji jako fotbalisti, ale jako bojovnici, coz je prave priklad tech trposu. A navic, orkove jsou sympaticti. Ach jo, ta nerozhodnost :(

20.7.2011 16:10:52

Re sydo
V pondělí ti daj za uši a budeš je chtít hned. A když si je budeš chtít vzít tak velice hezký jsou z Neomics-Miniatures a já se k tobě přidám.

20.7.2011 17:57:23

Vybíráme z Bazaru

Zaklínač Starý svět- Skellige pouze rozbalené
Zaklínač Starý svět- Skellige pouze rozbalené
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 11 dnů

Offcanvas