Blood Bowl (2016 edition)

xxxxxxxxxo hodnoceno 15x (Seznam vlastníků)

Blood Bowl (2016 edition) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy, Sport
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy, strategická
Čeština: undefined
Vydavatelé: Games Workshop
Autoři: Jervis Johnson
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Bude me to bavit? :)

Prosim nekoho, jestli by nekolika vetami neshrnul jake to je. Muzu si to koupit a hrat doma s "detmi"? Nebo je to rekneme jakasi kompetitivni, turnajova zalezitost, ktera se k obcasnemu hrani nehodi?
Treba k MtG jsem mel onehda takovej predsudek, ze musim kupovat balicky, skladat, ladit, aby to melo nejaky smysl. Tady mam mozna trosku podobny pocit dle toho, co o tom ctu.
6.12.2016 11:01:21

hrál jsem zatím jen PC verzi
Určitě to smysl má. Hra je sama o sobě prostě skvělá a v základu velice jednoduchá. U všech hráčů máš definované schopnosti i statistiky a hraješ "fotbal" v případě orků se snažíš zlikvidovat soupeře a nějak míč donést po prázdném hřišti za čáru :)
Co se týká toho turnajového hraní, tak ti nic nebrání si dělat mini ligu doma. Turnajová pravidla si buď koupíš nebo si stáhneš starší living rulebook (na doma je to fakt fuk) a po každém zápase dostanou hráči zkušenosti podle výkonů v zápase, za zkušenosti jim můžeš zvýšit staty nebo přidat schopnosti, každý hraje za jeden tým a opečovává si ho. My takhle budeme hrát s pár kolegama v práci až bude dostupný ještě alespoň jeden tým. Zatím jsou jen tři - orkové, lidi a skaveni (krysáci).

6.12.2016 11:57:14

Domaci hrani
Na domaci hrani to je ale na hrani jednou za rok ne.
Nejvetsi pridana hodnota teto hry je v hrani "ligy" a postupnem vylepsovani sveho tymu.
Asi jako hrat na pocitaci v nejake hre stale jen prvni level dokola a dokola.
Za zvazeni jeste stoji herni doba ktera je 2-4 hodiny.

6.12.2016 13:13:18

bez turnaje
to není ono. Navíc je to pro nováčka - rodinu - relativně náročná hra na vstřebání.
Dcerka má za sebou pc verzi a chce domu svý lesní elfi. Ale na stole ještě nehrála a pc už nehlídá kolik mám na dodge a pod.

6.12.2016 19:50:03

Liga
Jak píše Paladin, akorát pokud budete hrát ligu je dobré upozornit na potřebu pořídit další hráče ( rozuměj modely ), protože ligou se vám otvírají další možnosti jak postavit svůj tým a přizpůsobit ho vašim potřebám. Jestli ho postavíte jako mlátící nebo více obratný a pod. Skoro všechny týmy mají v základu nějakého toho velkého hromotluka v podobě ogra, trolů, přerostých krys a pod., o které jste v základní hře ochuzeni. Když se to vezme kolem a kolem, v základu je 12 hráčů, pro ligu jich potřebujete ( záleží na týmu a jeho možnostech ) kolem 20 modelů, reálně. Když vezmu tým lidí, tak můžete mít tým postavený na 4x blitzery, 4x catchery ( + zbytek ) a ti jsou v krabici pouze 2 pro každý tenhle typ a takhle bychom mohli pokračovat dál + hvězdní hráči...
Je to super hra, mám tuhle hru hrozně rád. Byla to moje první velká hra, kterou jsem si koupil za jednu z prvních výplat v mém životě a už to bude 19 let. BB nemá složitá pravidla na pochopení, ale zvládnutí hry a strategie už může být problém. Ale opakování matka moudrosti, že? ;-) Je to hrozně chytlavá hra a kdybych neměl už jednu doma s rozšířením Death Zone, určitě bych si jí pořídil letos. Litovat koupě snad ani nelze.
Možná by ještě stálo za hřích zvážit koupi Dread Ball, taky sportovní hra, ale pořizovací náklady a náklady na další týmy jsou ve srovnání s BB trošku někde jinde. Hra je rychlejší a řekl bych stejně zábavná a hodně se mi na ní líbí, že při skórování zůstávají hráči na svých posledních pozicích, takže člověk musí myslet trošku na obranu, ale BB jde více do hloubky a to jak světem, tak možnostmi jak postavit svůj tým a udělat díky tomu jeho hraní zábavnějším. Těšte se u skavenů na mutace. :-D Je to srdcovka, která nepustí. Alespoň u mě vydržela těch 19 let, i když několik let nebylo s kým hrát.

7.12.2016 08:09:43

po hraní bb
mne Db zklamal. Rozhodně to není tak dobrý. Možná jako úvod do blood bowlu.

8.12.2016 07:52:29

Vybíráme z Bazaru

Skull Tales: Full Sail! + Mega-Expansion + doplnky
Skull Tales: Full Sail! + Mega-Expansion + doplnky
Akt. cena: 89 €
Končí za: 10 dnů

Offcanvas