Blackbeard - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Renesance
Herní kategorie: desková hra, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Richard H. Berg
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Porovnání, aneb která je podle vás lepší?

Zdravím, uvažuju o koupí další hry a nemůžu se rozhodnout jestli to bude Blackbeard nebo Warrior Knights. Jak byste tyto hry zhodnotily a případně porovnaly? Mě momentálně více láká Blackbeard, ale ne o moc, takže jsem stále nerozhodnut.
4.2.2010 16:15:07

taky
bych rád slyšel nějaký názor na tuto hru. Podle BGG jsou reakce spíše negativní, složitá neintuitivní pravidla, dlouhá herní doba...máte někdo zkušenost? Téma mě láká, ale recenze spíš odrazují...

10.2.2010 13:14:25

kandelabr
No, pravidla jsou asi ten nejhorší cár, jaký jsme kdy držel v ruce. Slovo neintuitivní je naprosto přesné, hledat v nich konkrétní věc je porod a jsou dost složitá. Pokud budeš hrát častěji, není s tím problém, ale prvních pár her počítej s neustálým listováním pravidly. My to s rbx hrajem jednou za uherský rok, je to super, ale pokaždé si musíme něco osvěžit. Hra netrvá tak dlouho (dá se stihnout do 3 hodin), ale VELICE doporučuji stáhnout si od Universal Head karty lodí, ty zalaminovat a veškeré detaily o nákladu, poškození atd na ně psát fixem - jinak strávíš půl hry přesouváním žetonů a ne hrou. Samotná hra se mi moc líbí, je správně chaotická, ale atmosférická a zábavná, soupeřům s edá škodit v jejich kole, takže prostoje nejsou. My zatím s Radkem hráli jen ve dvou, ale myslím, že ve více lidech to bude super maso :)

10.2.2010 13:31:39

rbx

sydo
Kurděje na tebe ty mořská kryso!

10.2.2010 13:34:26

Yarrr!
Na to je rbx expert - kurdějemi mi zamořit posádku, to by mu šlo :) Sakra, já bych si to zahrál :)

10.2.2010 13:42:30

rbx

Kandelabr
je to asi nejlepsi piratska simulace. Mas konkretni piraty, kazdy ma sve vlastnosti, ktere pak ovlivnuji hru. Plavis se po hlavnich piratskych lokacich (Karibik, vychodni pobrezi USA, africke pobrezi) a snazis se prepadat pristavy, cizi lode, brat zajatce... je toho celkem dost. Postupne s pribyvajicim lupem, vzrusta i krutost pirata a tim padem i jeho zranitelnost. Proto se musi poslat do piratskeho duchodu, aby hrac neprisel o pracne naloupene poklady-body. Postupne ubyvaji propiratsti guverneri, takze je cim dal tezsi se do toho duchodu dostat. Take tam radi boure, muzes na spoluhrace poslat kurdeje, na lodich probihaji vzpoury (to kdyz jsi prilis velky prizdisr.c) atd.
Ale:
pravidla jsou des bes
bez tech self made sheetu to jsou zetonkove orgie

10.2.2010 15:01:49

díky
no tak teda díky, zase jste mě nalomili :) Asi to budu muset ještě prozkoumat na BGG. Pravidla jsou hrozná, ale hra sama funguje dobře? Mechnismy fungují, ale jsou jenom blbě vysvětlené? to by se dalo překousnout...

10.2.2010 15:08:07

rbx

kandelabr
jj, mechanismy funguji. Ale asi to nebude hra, kterou budes hrat prilis casto, protoze vysvetlit to nekomu, to zabere dost casu.

10.2.2010 15:46:20

Chyba na kartách lodí?
Chtěl jsem si vytisknout nové archy lodí ale zjistil jsem, že mají špatně uvedené hodnoty rychlosti... mám pocit, že ty hodnoty jsou obráceně.. Blbnu já nebo to je opravdu špatně?? :)

16.6.2010 09:05:43

Dojem.. pojem.. :)
Tak jsme dnes pořádně sedli k této fajn hře. Museli jsme sice dvě hry předem obětovat pravidlům, pač v tom je opravdu zmatek ale mám pocit, že se to vyplatilo. :)
Tahle hra se mi moc líbí..opravdu jsem si připadal jak pirát a zároveň mě moc bavilo škodit protivníkovi, sesílat kurděje a vyzvat jeho kapitána na souboj. :)
Jediné, co mi moc nesedí, je počet pirátů při hře 2 hráčů.. v pravidlech je napsáno 4 piráti ale měl jsem co dělat se třema z toho jsem jednoho použil snad jen jednou.. :(
S Jiříkem, jsme se schodli, že je zde perfektně vyvážený poměr mezi čistým ziskem a pověstí.. Když má člověk moc zisku, je cílem vzpoury a hlavně pokusů potopit loď ale na druhou stranu, když má pirát pověst velkou, nahání ho královské loďstvo s jediným cílem.. Zabít a alespoň něco získat z jeho pověsti. :)
Občas nám dělá trochu problémy značení různých volovin, jako bonus na útok proti přístavu ale časem to člověk vychytá....
Rozhodně to vezmu na WarCon a zahrajeme.. Ať se z toho bahna a krve na bitevním poli taky trochu ohřejeme na sluníčku.. :)

17.6.2010 22:53:55

SSZGSA
Jo jo, ve dvou mi taky stačili dva piráti, už tak má člověk co dělat :) Ale jinak super hra, těším se na WarCon :)

18.6.2010 09:17:20

Vybíráme z Bazaru

Mortum: Středověká detektivka
Mortum: Středověká detektivka
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas