Blackbeard - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Renesance
Herní kategorie: desková hra, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Richard H. Berg
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dotazy na pravidla

Pokud se nemýlím, chybí tu diskuse, kde by se řešila konkrétní pravidla a jejich aplikace, a přesně tu bych rád zahájil :)
20.5.2011 08:05:36

Duel vs. Cunning
Jak je to s použitím Cunningu v rámci duelu?
Je možné přehodit své kostky?
A pokud ano, může to udělat i vyzyvatel (s tím, že by pak přišel do hry s hodnotou Cunningu o 1 menší)?

20.5.2011 08:07:13

Duel vs. Cunning
V rámci duelu to podle mě použít jde - reroll hodů 3d6 je výslovně zmíněn v pravidlech (12) a že by piráti, kteří používají 4d6 a 5d6 to měli zakázané mi přijde divné.

Vyzyvatel - pokud se bavíme o AP akci „Piratical Ambition (#17)“ - cunning , podle mě, použít nemůže, protože cunning dostává při deploydování na loď - a on v době souboje ještě žádnou nemá (a mimo to, už takhle je ta karta pořádné "svinstvo" :-)). Pokud se jedná o souboj v rámci loupení v přístavu (Booty Grab), tak tam si myslím, že by cunning použít šel - oba můžou využít po jednom.

Teprve s tím začínám, ale takhle by mi to přišlo logické.

1.6.2011 14:57:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Anderson
Přesně ke stejným závěrům jsme došli i my, takže jsem rád, že to někdo vidí stejně :)

1.6.2011 15:05:16

KC akce a reakce, reakce na odchod do důchodu
Mě moc není jasné, jak funguje AP reakce. Rád bych poprosil o radu:

1) Mám KC (komisař) dvě mořské oblasti od soupeře. On ohlásí, že bude hledat obchodní loď. Můžu použít AP akci, posunout KC do vedlejšího moře (tím jsem se ocitnul v přilehlé mořské oblasti) a KC reakcí (která se za AP akci nejspíš nepovažuje) ho rovnou napadnout?

2) Můžu KC reakci vyvolat i u KC, které mi nepatří? Např. napadnout KC mého soupeře jeho vlastního piráta?

3) Můžu hrát AP-akce (např. karty) na právě se deploydujícího piráta?

4) Můžu zahrát „Piratical Ambition (#17)“ na piráta, který právě zakotvil v přístavu a chystá se jít do důchodu? Případě, můžu to na něj zahrát při příjezdu do přístavu (v rámci akce „move“), nebo to můžu zahrát i při ohlášení akce „retire“?

Předem moc díky za odpověď.

2.6.2011 15:07:14

Anderson
ad 2) Nejde to: "(10.13) No player may ever have more than one KC in play, and each individual KC is always controlled solely by the player who deployed
him." Prostě každý kontroluje svého KC
ad 3) Někde jsem výslovně četl, že to nejde. Ale v living rules jsem to teď nenašel.
ad 4) Myslím, že ti v tom nic nebrání.

2.6.2011 18:16:05

dotaz na pravidla
Zdarec

Měl bych dotaz ohledně pravidel:
1) Při Debuchery & revelry zvyšuju u posádky loajalitu, zvyšuje se tato loajalita i pokud na mě soupeř hodí kartu Debuchery & revelry? Z logiky věci bych čekal že ano, nicméně taky bych čekal že to zmíní v popisu karty (když už to zmiňují u všech dalších možností jak prodělat tuhle aktivitu), v popisu karty však o případném zvýšení loajality nic není.

2) U karty KC surprise je následující výraz:
"This card may be played immediately after any Anti-Pirate Player uses a
Warship Sighting Card to attempt to Attack a Pirate (as per 6.4), and not
necessarily by the same AP Player."
Nechápu proč je tam zmínka o tom že akce nemusí být nutně použita tím stejným AP hráčem. Vždyť to je snad jasné, když každý AP hráč může během kola jednoho piráta provést pouze jednu AP akci (KC reakce nepočítám), tak proč tam tahle zmínka je? Nebo mi ěnco uniká? Jedná se o vyjímku v pravidlech?

Výše zmíněné dotazy se týkají living rules verze pravidel.

Jinak hra vypadá zajímavě, pořádně jsem jí ještě nehrál ale v některých ohledech jsem od ní asi čekal něco trošku jiného. Doufal jsem v pořádné atmosferické pirástké dobrodružství, hra ale spíš působí jako simulace života pirátů v daném období, kdy hráč vlastně ani nehraje za nějakého konkrétního piráta. Tohle odosobnění pro mě dost ubírá na atmosféře. Místo sžití se s pirátem a probíjením se s ním až na vrchol, tu vlastně mohu piráty střídat jako ponožky, většinu času spíš sviním ostatním pirátům a vývoj (nebo posilování) pirátů tu taky vlastně moc není. Na začátku můžu mít skoro jakoukoliv loď a jediný teoretický vývoj představje karta heavy guns, eventuelně nasbírání info pointů o přístavech.
Hru ale rozhodně nezatracuju, je malinko jinačí než jsem původně myslel, ale věřím že si u ní zábavu užiju.

4.8.2011 08:07:16

Trpaslík
1) Ano, ať se Debuchery & Revelry na hráče dostane jakkoli (dobrovolně - nedobrovolně), loajalita se zvyšuje, konkrétně viz paragraf 13.11

2) Taky tu zmínku nechápu, podle mě by použití druhé AP karty jedním hráčem porušilo pravidla...

22.8.2011 14:04:45

Díkec
Díky za odpovědi.
Ten bod 1 dává smysl. Takhle dostane hráč alespoň malou útěchu.
K bodu 2 jsem se kdesi dočetl že je tato karta snad vyjímkou z pravidel ohledně hraní AP akcí a může ji zahrát i hráč který sám předtím použil warship sighting.

Ještě jsem se chtěl zeptat jestli u tého hry hráváte s nějakými home ruly?
Z hlavy mě třeba napadá že by mohlo být zajímavé dávat pirátovy za každých 20 bodů notoriety +1 ke cunningu. Takhle by se alespoň trošku víc mohlo vyplatit používat ostříleného piráta.
Eventuelně možnost koupit si heavy guns za nějaké peníze (2000 net worth?)

Hráváte s doporučením mít warshipy a KC s bonusem +2 k boji? Zjistili jsme že u některých KC (ty co mají útok od základu 10 a víc) je tohle pro piráty v sousedních oblastech konečná.
Vzhledem k tomu že KC mohou dělat reakci na každou pirátskou akci, tak se mohou hráči jen modlit aby se jim vůbec podařilo utéct a několik následujících kol strávit snahou dostat se na druhý konec mapy.

22.8.2011 15:20:52

Re
No já přemýšlím o zavedení house rule, že za každý další pokus o nalezení jedné konkrétní obchodní lodi dostává pirát +1.
+2 Combat bonus používáme jen na Warshipy, KC už jsou takhle dost silná bych řekl...
Jinak tvůj nápad s cunningem se mi líbí...

22.8.2011 16:29:26

KC Surprise
Taky máš pravdu, přímo u popisu téhle karty to je, jedná se o výjimku z pravidel, jeden hráč tak může zahrát Warshi sighting a hned s tím KC Surprise

22.8.2011 16:31:25

Vybíráme z Bazaru

Conquest of the empire
Conquest of the empire
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas