nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Black Pirate, The

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 5 let
Herní doba: 1 min
Herní svět: Piráti
Herní kategorie: dětská hra
Čeština: není
Vydavatelé: HABA
Autoři: Guido Hoffmann
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Když vítr bije do plachet a lodí kývá,
tu plavčík na stožáru vesele si zpívá,
že šťasten je a volný jako pták,
a jeho píseň o rodné zemi nese vítr do oblak.

Hráči ve hře The Black Pirate představují námořníky, snažící se posbírat co nejvíce zlaťáků, a přitom uniknout pirátské lodi, která je může s pomocí protihráčů o zlaťáky obrat.

Příprava hry:

Na hracím plánu, kde se nachází voda a ostrovy, se položí mince na vyznačená místa, která značí ostrovy pokladů. Do pirátského zálivu se postaví pirátská loď a na místa vyznačená na mapě lodě hráčů.

Průběh hry:

Hráči postupně hází dvěma kostkami a vykonávají dle nich akce. Nejprve se provede akce, spojená s kostkou s vlaječkami, po ní následuje vyřešení akce druhé kostky - kostky větru.

Kostka s vlaječkami - hodem se určí ostrov, na který má být položena jedna nebo dvě zlaté mince, přičemž v přístavu tohoto ostrova nesmí být žádná z lodí.

Kostka větru - hodem se určí, kolikrát může hráč pomocí foukacího balónku, kterým se fouká do plachet lodí, svou loď posunout.

  • Pokud padl symbol lodi, hráč může použít foukacího balónku k posuvu své lodi. Dle hodnoty hodu se určí, kolikrát může balónek zmáčknout. Dostala-li se jeho loď do přístavu, získává všechny mince z daného ostrova a umístí si je do váčku, který má každý hráč od začátku hry.
  • Při hodu symbolu piráta hráč fouká balonkem do pirátské lodi, a to buď směrem do přístavu nebo směrem k lodím soupeřů. Pokud ji hráč dostane do přístavu, bere si mince tohoto ostrova. V případě, že hráč při posuvu pirátské lodi zavadil nebo narazil do lodi jiného hráče, může jej obrat o část nebo všechny jeho mince.
  • Foukání do plachet jedné lodi může posouvat i jiné lodě. Jejich majitelé z toho mohou mít užitek nebo naopak mohou být vychýleni z trasy, kterou se chtěli pohybovat.


Konec hry:

Jakmile jsou všechny mince na hracím plánu i z banku rozdány, hra končí. Hráči si spočítají své mince ve svých váčcích a vítězem je ten, kdo jich má nejvíce.

Autor: Paco

Další názvy této společenské hry

  • schwarze Pirat, Der