Atentát na Hitlera

xxxxxxxxoo hodnoceno 117x (Seznam vlastníků)

Atentát na Hitlera - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 75 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Game Salute
Ludonova
Starling Games
Autoři: Philip duBarry
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Vydání v CZ

Zdravím,

Neví někdo jestli se tahle hra plánuje vydat v CZ s lokalizací?? :)
25.7.2018 21:42:56

Edison!
Přesně! Blbě nastavené priority ;-)

14.1.2020 11:49:01

Vydání

Taky už na Black Orchestru čekám a čekám :) a moc se těším. Talisman mě taky nebere :D to radši místo něj další Divukraj a Břinky :)

14.1.2020 13:19:59

Termin

Uz se vi cca termin vydani? Tiskne se to v EU nebo v Cine? Diky

14.5.2020 07:35:52

Tož jak?
Už se ví něco bližšího o termínu vydání? Stihne se to ještě letos?

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

2.8.2020 13:34:38

Doufám
že jo, jako dárek už to nemám a kdyžtak si počeštím kamarádovu bazarovku, nechce se mi čekat rok a půl....

14.8.2020 08:53:10

Letos ne
Někde psal aneken ,že co neodešlo do tisku do konce července ,tak už letos nebude.

14.8.2020 10:58:38

Bastacka
Tím je to vyřešeno, kupovat nebudu.

14.8.2020 11:14:40

Ew

Cakam
Ja si pockam na CZ a Rexikov podporím :) už len kvôli tomu aký majú prístup k zákazníkom a k chybám

14.8.2020 13:56:16

Ew
Aby se ti to čekání ohledně cz vydání u čtyři roky staré, celkem průměrné hry, neprotáhlo na věčnost :)

14.8.2020 14:39:07

Ew

Cimm
Zatiaľ mám čo hrať tak v pohode nebojím sa aj keby to bolo 5 rokov :) aspoň mi doma dorastie spoluhráč

14.8.2020 14:59:02

Termín
Máme to celé nahrubo nasázené v grafice, ale Morthe se nedostal k závěrečnému vyčištění souborů, takže ačkoliv jsem to sliboval, tak to do Vánoc nestihneme...:( Jakmile to pošleme do tisku, dám vědět, aktuálně testujeme nového grafika, aby Morthemu ulevil, protože grafika je dlouhodobě náš bottleneck a dost věcí pak stojí těsně před finišem a nejde to odeslat...

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

14.8.2020 18:11:56

Termín
Dobrá, tak tedy letošní Vánoce to také nebudou. A troufli byste si aspoň tipnout nějaký předběžný termín?

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

19.8.2020 07:18:42

Malcolm
První půlka příštího roku. Překlad a hrubá sazba jsou hotové, potřebujeme jen poslat Mortheho na dofinalizování grafiky a pak provést finální check překladu a může to jít do tisku. Pak to bude na Starlingu, jak rychle to proženou tiskárnou...

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

21.8.2020 10:49:51

aneken
Snad je váš odhad tentokrát přesný. Tak já to ještě těch pár měsíců nějak vydržím.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

21.8.2020 16:01:30

Aneken
Ahojte. Tak táto hra je určite must hlave, presne manželovi téma... Neviete niečo bližšie o preklade do češtiny? Ako to vyzerá? Už máme takmer marec 2021, nejaké konkrétnejšie dátumy nie sú? Vďaka.

26.2.2021 08:05:41 | Upraveno autorem (porovnej)

CZ název
Tak celkem odvaha dát Hitlera do názvu hry.
Ale hlavně,ať ta hra po těch letech vůbec vyjde.

26.3.2021 19:53:49

Za mě ok
jsou to dějiny, byť nepříjemné, nebojme se jich. Navíc vyznění je proti němu.

27.3.2021 09:50:10

CZ název
NJ, jak to ostatně píšou i na FB. Černá kapela by se třeba mě líbila, ale je pravda, že kdo se vyloženě hlouběji nezajímá o WW2, tak by dost pravděpodobně nevěděl, o čem je řeč.

Tohle je krásně na první pohled čitelné a imho nejlepší z možných.

Jen pro zajímavost: třeba Ludonova to u španělského vydání vyřešila tak, že nechali název Černá kapela, ale dali podtitul "Hitler musí zemřít" ...

27.3.2021 10:43:06

TomL
No něco takového jsem čekal. Název a podtitul. No trošku mě ten název překvapil.

27.3.2021 14:13:04

...
Myslím, že zvolený český název není zrovna nejšťastnější...

27.3.2021 15:14:47

Domek
Proč myslíš?

27.3.2021 17:44:07

Domek
Taky netuším, co je na CZ názvu nešťastného. Za mne je to úplně ok, výstižné, pro každého pochopitelné, nijak nevkusné, pobuřující nebo něco takového. Ani nevím, proč by mělo být odvážné dát do názvu jméno Hitler, však to není Voldemort, jenž se nesmí vyslovit, ale je to reálná postava z dějin, o které se (doufám) učí všechny děcka na světě a (snad) všichni ví, co byl zač a co dělal. Alespoň to tak tedy bylo za mých studijních let :D
A přiznám se, že mou pozornost ta hra přitáhla až s tím CZ názvem. Takže asi dobrá volba :)

28.3.2021 13:35:59

Bastacka
Po pravdě málokdy špekulujeme nad názvem tolik, jako tady... Nějaký název a podnázev byl taky ve hře, ale nakonec jsme se rozhodni jít touhle cestou, protože nám to přišlo nakonec nejlepší, ta hra je z velké části o tom. A co se týče vyznění, tak jsme se shodli na tom, že to nemůže být vyložené nějak jako glorifikace či něco takového, už z názvu je patrné, že jdeš proti němu. Hra je to inspirovaná historií, takže já osobně moc nevidím důvod, proč se Hitlerovi v názvu vyhýbat...

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

28.3.2021 16:18:15

aneken
Možná to je můj pocit, tím že jsem už starší a toto téma vždy trošku rezonovalo i když je jasné co ten "člověk" byl zač. Ono možná v současné době jsou žhavější témata než H., blm, gender nebo Greta, takže H. v názvu hry je tak nějak normální.


28.3.2021 16:45:26

PJ

Zbytečná a nesmyslná debata
Za češtinu jsem samozřejmě rád a na hru se těším, ale absolutně nechápu tanečky kolem slova "Hitler". I v novodobé historii bychom našli mnohem větší zrůdy mající na svědomí o mnoho více životů (Stalin, Mao,...) a nikdo se nad tím nepozastavuje, když se jejich jméno někde objeví; ba co hůř, Stalin je stále v Rusku adorován (byť ne masově). Když to předvedu na poněkud absurdním příkladu: mít knírek ala Hitler ja paux-pas; honosit se mrožem ala Stalin nikomu nevadí...

28.3.2021 17:19:12

Vybíráme z Bazaru

Cyberion (+obaly)
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 10 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas