nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Blábol

Počet hráčů: 2 - 10
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 40 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: párty hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Efko
Autoři: Ivan Mládek
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Plešatý kašpárek radostně jódluje ve vězení.

Ve hře Blábol jde o to, sestavit ze slov na svých kartách větu náhodného obsahu, avšak gramaticky správnou.


Příprava hry:

Hra obsahuje 156 karet. Jednotlivé slovní druhy jsou rozlišeny na základních sedm druhů podle barev (žlutá = podstatná jména, hnědá = slovesa, zelená = zájmena, oranžová = příslovce, fialové = předložky s podstatnými jmény, světle modrá = přídavná jména tmavě modrá = spojky). Karty se zamíchají, vytvoří se dobírací balíček a každý hráč z něj dostane 7 karet.

Průběh hry:

Hráči se střídají v tazích, ve kterých ze svých karet tvoří věty. Jednotlivé karty a následně věty jsou bodovány. V následujících tazích můžete rozšiřovat vlastní věty i věty soupeřů, tak aby byly co nejdelší a tedy bodově nejhodnotnější. Při každém vyložení nebo rozšíření věty je hráč povinnen větu nahlas přečíst.


Konec hry:

Jakmile jsou dobrány všechny karty z dobírací hromádky, hra okamžitě končí a hráči sečtou body za svoje vyložené věty. Bodový zisk za jednu vyloženou větu se rovná druhé mocnině její délky ve slovech (věta o deseti částech tedy bude za 100 bodů). Po sečtení bodů se odečtou trestné body za karty zbylé na ruce a hráč s nejvíce body se stává vítězem.

Autor: George Barclay

Vybíráme z aukcí

Hra o Trůny: Pobočník krále
Hra o Trůny: Pobočník krále
Akt. cena: 175 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>