nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Bizzarie

Počet hráčů: 2 - 8
Doporučený věk: od 7 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, párty hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Jirasgames
Autoři: Jiří Mikoláš
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

"Já král, vašnosta a famfrpán - velký malý mocipán pohádkové říše, dávám na vědomí, že kdo mi přinese zprávu o tom, co jsou zač ty proklaté obludy v Severním lese, tomu věnuji naše drahé království a půlku princezny. Obludy mne pronásledují v představách, pomozte!!!"

Myšlenky dobrodruha: "Huhly Huhly - co to huhlá ve křoví... to se nikdo nedoví... Dokud se tam nedojde podívat. Ha! Obluda tam je! A nejenom jedna, rovnou celý tucet oblud. Aco to dělají? Vždyť oni čumí na televizi a žerou brambůrky. Nebude těžké mezi ně nepozorovaně proniknout. Musím se ale trochu zobludit. Obouchám se o stromy a nechám se přejet kočárem... Wow Už jsem taky obluda... Sednu si k nim na pohovku a budu děklat jakoby nic..."

Myšlenky obludy: "Helemese nová obluda do party. To už je pátá tenhle měsíc. Všechny takový podobně boulovatý. Až dokoukám zprávy hodíme pokec. Doufám, že bude mít stejnej názor na zahraniční politiku Kuvajtu. S Řimbasou na tohle téma nebyla žádná řeč!"

 

Bizzarie je hra z prostředí „ulítlé“ pohádky. Král se bojí oblud ze Severního lesa, protože o nich nic neví a nabídne odměnu odvážlivci, kterému se o nich podaří něco zjistit. Hráči v rolích dobrodruhů či vědců mají za úkol zjistit, co jsou obludy zač. Hráči si na papír z dílků očí a pus sestaví obličeje oblud a dokreslí k nim fixou libovolná těla. Na schopnstech kreslení ale v této hře opravdu nezáleží!

Základní hra se hraje na šest kol, přičemž každé kolo má dvě části. V první části kola jeden z hráčů nahlas přečte jednu náhodnou televizní zprávu z Bizzarie. Následně si hráči představí, že zprávu poslouchají jako jedna z oblud. K obludě poté prostřednictvím přikreslené komiksové bubliny napíší krátký komentář ke zprávě, kterou právě slyšeli. Komentovat mohou jedním slovem, citoslovcem ale i celým příběhem. Díky komentářům se jednotlivým obludám vyvíjí specifický charakter - stávají se individualitami.

V druhé části kola hráči vylosují jednu otázku. Ve hře jsou čtyři sady otázek určené dětem, teenagerům, dospělým, intelektuálům a překvápko. Na položenou otázku musí hráči z oblud vybrat tři obludy, které se nejvíce hodí jako odpověďi na danou otázku. Např. kdo z oblud je vegetarián? Hráči se podívají na všechny obludy a přemýšlí o tom, jak vypadají, co říkají a jak se jmenují. Jakmile pečlivě zváží všechny charaktery oblud, skrytě si poznamenají odpověďi. Na závěr kola své odpovědi vyhodnotí a rozdělí si body.

Ve hře existují dvě základní rozšíření. V obou těchto rozšířeních hrajete za jednu z oblud. V prvním případě sázíte na to, že se vaše obluda neobjeví v odpovědích spoluhráčů. V druhém případě si vylosujete jednu centrální otázku, která vás bude provázet celou hrou. Za vítězství v kole můžete k obludě přikreslovat různé speciality a tím ji vylepšit do takové podoby, že právě vaše obluda bude nejlepší odpovědí na centrální otázku. Na závěr zavoláte někoho, kdo se neúčastní hry a položíte mu centrální otázku, pokud tento člověk jako oddpověď vybere vaši obludu, získáte bonusové body.

Hra je trošku psychologická, protože hráči se musí vciťovat do svých spoluhráčů a musejí vnímat charaktery oblud. Lehce kreativní, protože hráči občas něco napíší nebo přikreslí. A obvykle při hře vzniká množství komických situací.

Autor: Jiraman