nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Birds of a Feather

Počet hráčů: 1 - 7
Doporučený věk: od 5 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Nothing Sacred Games
Autoři: Teale Fristoe
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

 Tenkozubec opačný. Tohoto opeřence, jež hnízdí pouze v jižních Čechách a na jižní Moravě (a vždy jen několik párů), objevil ornitolog Jan Haber z Nepomuku. Jde o vůbec první doložený výskyt tohoto druhu bahňáka v okrese Plzeň-jih a druhé pozorování v Plzeňském kraji.

Ve hře Birds of the Feather se hráči vžívají do role pozorovatele ptáků v různých prostředích a snaží se zpozorovat co nejvíce druhů. Čím raritnější opeřence a větší počet mají, tím jsou úspěšnější.


Příprava hry:

Karty ptáků se zamíchají a každý hráč dostane určitý počet těchto karet dle počtu hráčů. Je třeba si nachystat záznamovou tabulku, ve které jsou uvedeni ptáci z různých prostředí, a tužku. Ptáci jsou různých druhů a jsou na kartách přítomni také v různých počtech (např. běžných ptáků je více než dravců).

Průběh hry:

Každý z hráčů rubem vzhůru vyloží jednu kartu, kterou, jakmile jsou všechny karty vyloženy, otočí lícem vzhůru. Každý hráč si do své záznamové tabulky zapíše svého opeřence a také ptáky jiných hráčů, kteří jsou ze shodného prostředí, jako je pták, kterého vyložili. Tito ptáci jsou pro další část hry bráni jako tzv. usazení.

Stejně jako v předchozím odstavci hráči vyloží nejprve rubem, posléze lícem vzhůru jednu kartu (noví ptáci) a opět si zapíší jak ptáka, kterého vyložili, tak ptáky, které jsou ze stejného prostředí, jako ptáci jejich, a to jak noví, tak již usazení.

Usazení ptáci se odstraní, noví ptáci z tohoto kola se stávají usazenými a hráči opět vykládají po jedné kartě v rámci nového kola.

V rámci volitelných pravidel dravci, migrace a draft se hra stává více konfliktní a strategická.

Konec hry:

Hra končí, když hráčům zbyla v ruce pouze jedna karta. V následném bodování dostávají hráči body za dravé, vzácné, málo běžné a raritní ptáky, které si zaznamenali do tabulky. Za běžné ptáky se body nedostávají, ale hráči, kteří spatří a zapíší si všechny ptáky z určitého prostředí, dostávají bonusové body navíc. Vítězem hry se stává hráč s nejvíce body. 

Autor: Paco