Bios: Origins - druhá edice

xxxxxxxxxo hodnoceno 38x (Seznam vlastníků)

Bios: Origins - druhá edice - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: desková hra
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé: Fox in the Box
Sierra Madre Games
Autoři: Andrew Doull
Jon Manker
Phil Eklund
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Nechcete někdo udělat lets play? Sledoval jsem Pizina, ale ta roztáhlost je na me moc a pravidla jsou pro mě jako dodatek, do kterých nahlidnes, když se učíš pravidla. Nejvíc unfriendly pravidla ever.

9.3.2022 21:15:20

Keď sa učíš pravidlá hry od Eklunda musíš postupovať nasledovne:

  1. Keď čítaš pravidlá prvý krát musíš prijať skutočnosť,  že ničomu nerozumieš,  ale vytrvaj!!!
  2. Keď ich budeš čítať druhý krát už ti to začne dávať zmysel.
  3. Po treťom prečítaní ti bude jasné  všetko.  Všetko  ;-)

9.3.2022 22:17:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Jááj prepáč, neviem prečo sa mi to poplietlo a namiesto Origins som tu napráskal Pax Emancipation :D :D 

 

 

9.3.2022 22:31:25 | Upraveno autorem (porovnej)

@acedrac k čemu mi jsou zde pravidla k pax emancipation? 

@springb jako zlata pravidla u high frontier, tam tě to hezky provede scénářem, ale naučit se toto z pravidel, je pro mě nadlidský úkon a klobouk dolů před těmi, kteří to zvládli.

9.3.2022 22:42:55 | Upraveno autorem (porovnej)

Bude let's play, a aj špeciálna verzia video-pravidiel. :)

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

10.3.2022 08:17:18

@Cardinalle to velice rád slyším a máme nějaký odhad kdy?

10.3.2022 08:21:01

Odhad na gameplay je budúci týždeň, návod možno o týždeň neskôr. K nemu ešte dáme krátke video vopred, pretože to bude nový formát, zjednodušený, viac povieme vo videu. :)

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

10.3.2022 10:06:22

@springb Naprostý souhlas s bodem č. 1. Už jsem se smířil s tím, že poprvé prostě nerozumím téměř ničemu, ale musím vytrtvat a číst, protože vím, že při x-tém čtení to všechno zacvakne. Počet opakování záleží na hře. Často stačí 3, u Megafauny to byly 2, u Emancipace 4 nebo 5 :D (zjevně si  už mozek radši ani nechce pamatovat, kolikrát to bylo:D).

.....................
liščí překladatel

10.3.2022 18:37:13

Hra je to velmi zajímavá, ale pravidla nejsou úplně user friendly. Jsou dobrý jako reference při hraní, ale náročný na první naučení se hry. Na rozdíl od jiných her není dobré se hru učit v pořadí jak je v pravidlech a některé věci jako popis událostí a pokročilejších akcí stačí si dohledat až se vyskytnou.

Ale když to člověk zvládne je to za mě asi nejintuitivnějších Eklundových her na samotné hraní (nejspíš proto že na tom pracoval spolu s Jonem Mankerem).

Tady na ZH je ke stažení můj návod, jakým způsobem se hru optimálně naučit.

---
Pomáhám s korekturami překladů pro Fox in the Box a testováním her pro Ion Game Design.

11.3.2022 12:11:13

Tak u Eklundovek uz jsem se naucil idealni postup. Pravidla prectu jednou, sice vetsinou nechapu o cem jsou, ale prectu je. Pak se hra musi zahrat, prvni krev, dlouha hra o nicem a neustaly koukani do pravidel. Pote si prectu pravidla po druhe, davaji dokonaly smysl a uz se v podstate jen doladuji nepresnosti v hrani. U Origins jsem to mel presne takhle a uz druha hra opravdu fungovala, treti uz v podstate bez nutnosti koukat do pravidel vubec. Ale Emancipace se porad bojim, tam jsem nebyl schopnej pravidla docist ani jednou jeste, vzdycky usinam :D.

11.3.2022 18:30:45

Vybíráme z Bazaru

Marvel united Xmen promo box
Marvel united Xmen promo box
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas