Bios: Megafauna - Druhá edice

xxxxxxxxxo hodnoceno 51x (Seznam vlastníků)

Bios: Megafauna - Druhá edice - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Dávnověk, Zvířátka
Herní kategorie: desková hra, strategická, vzdělávací
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
Sierra Madre Games
Autoři: Andrew Doull
Jon Manker
Phil Eklund
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

IN
IN - avatar

Kvalita komponent - komentář

Rád bych se z pohledu vydavatele vyjádřil ke kvalitě komponent ve hře BIOS: Megafauna. Když jsem začal vydávat hry rozhodl jsem se, že kvalita bude vždy na prvním místě, ať to stojí, co to stojí. U této hry vše nešlo úplně podle mých představ, protože se část komponent vyráběla v zahraničí přímo pod taktovkou SMG (ano, kartonové desky a figury potvor a ano, dostáváte tedy úplně stejný produkt jako hráči na celém světě). Na můj vkus (a na standard FitB) byl použit velmi slabý karton. Druhý pohled může být ten, že společnosti vydávající podobný typ her (hráči her GMT by mohli vyprávět) by pomocnou desku vyřešily papírem větší gramáže a karton by se vůbec nemusel řešit. Navíc pokud se budete řídit návodem a slepíte pevninské desky správně k sobě, je tloušťka dostatečná (ok, beru argument "za ty prachy si mám ještě něco lepit") a navíc vzniknou šikovné kapsy pro šelfové disky. Problém tedy zůstává pouze u zásobníku a pruhů zeměpisných šířek. Mají tendenci se ohýbat, ale nic co by nešlo narovnat protisměrnou silou. Trochu to zlehčuji, mrzí mě to, ale bohužel jsem nebyl schopen to jakkoli ovlivnit.

To co jsem byl schopen ovlivnit - tedy karty, pravidla, kostky a plasty jsou dobré kvality a troufnu si říci, že i správných počtů. Mimochodem kostkami je hra naopak mírně přeprodukovaná, protože by bylo daleko levnější značit údaje místo na kostkách např. žetonem. Rozhodnutí některých společností o materiálech a kvalitě opravdu nerozumím.

Druhá věc, která je u her FitB nová, a souvisí s dodávkou komponent ze zahraničí, je řada zaměněných pruhů zeměpisných šířek (kdy místo české verze je v krabici verze anglická). To, že je na desce jedno slovo není argument, ani výmluva a všem tyto pruhy samozřejmě vyměním.

Jsem rád, když se věci říkají na rovinu. Tak to prostě je. Pokud se přes výše zmíněné nedokonalosti někdo nedokáže přenést, pochopím to. Naopak, budu rád, pokud to ani tak někomu nezkazí herní zážitek.
8.8.2018 21:45:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Kvalita
Nemyslím si, že kvalita komponent u Megafauny je kdoví jak špatná. Karton mohl být sice krapet tlustší a žetonky oboustranné, ale vnímám to jen jako drobnost. Když člověk vezme ty desky do ruky, tak se neohýbají a to bohatě stačí. Stejně to jen leží na stole :)

Naopak, palec nahoru za kvalitu karet, kostiček a dalších komponent... zatím jsem se ke hře pořádně nedostal, ale věřím, že i překlad bude jako vždy parádní a to je asi nejdůležitější. Ač nemám problém s angličtinou a většinu her mám anglicky, tohle bych v originále fakt nedal :D Herně možná(horko těžko), ale ty odborné informace bych prostě nepřelouskal, což by byla velká škoda.

Na hru se každopádně strašně těším a znovu děkuju všem, kteří se na překladu podíleli.

8.8.2018 22:20:23

Kvalita
Kvalita je aj podľa mňa úplne v pohode. Navyše, čítanie pravidiel je veľký zážitok, osobotne potom vysvetľujúce poznámky pod čiarou. Mojou favoritkou je zatiaľ poznámka č. 7 :-) Ale naozaj veľa vysvetľovania a veľa geo- a bio-lógie, úplná bomba takouto formou získavať (obnovovať) poznatky.

9.8.2018 00:27:49

Kvalita
Osobne s tým nemám žiadny problém. Celé to kompenzuje kvalitný preklad, kvalita kariet, takže rozhodne ste nestratili moju dôveru. Ako prišiel mi ten kartón divný oproti iným hrám čo doma mám, ale nejako som sa nad tým nepozastavoval. Som vďačný, že niečo takéto vôbec v CZ vyšlo.

9.8.2018 07:43:33

Komentář
Já mám doma zatím čerstvě pouze Genesis a Megafauna přijde na řadu někdy v budoucnu.

Nicméně za tuhle otevřenost a tenhle přístup tedy náleží respekt a klobouk dolů.

9.8.2018 13:42:47

Respekt
za přístup, komunikaci, kvalitu překladů a za skvělé kousky, co nám přinášíš!

9.8.2018 15:09:15

komponenty úplně v pohodě
Desky mapy jsem si v pohodě ani ne za 5 minut slepil (a po letech si tak zase připomněl jak je Herkules mocný nástroj :) ). Herní Desky mám v češtině a jejich tloušťka mi přijde akorát.
Žetony mohly být oboustranné, to je fakt, ale pal to čert.

Za mě spokojenost a těším se na Origins v češtině :))

9.8.2018 19:24:56

Já myslím, že je to v pohodě
Co jsem koukal, tak tam byla jediná taková slabá deska, ale nic zásadního. Trošku zamrzí jednostranné žetony, ale také to není nic zásadního.
Děkuji za pěknou hru.

15.8.2018 19:18:17

Vybíráme z Bazaru

Kemet: Krev a písek - Kniha mrtvých CZ
Kemet: Krev a písek - Kniha mrtvých CZ
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 17 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas